SHKM Baník Hodonín
David Rauš vyztuží obranu Baníku, podepisují také Sebastian Bartes a Petr Krejčí
David Rauš vyztuží obranu Baníku, podepisují také Sebastian Bartes a Petr Krejčí
A-Tým
24.9.2022

V mládežnických kategoriích prošel hodonínským Baníkem, poté si vyzkoušel zámořskou štaci v americkém Lake Tahoe Blue (WSHL) a v posledních letech byl patřil k defenzivním oporám našeho blízkého konkurenta z Uherského Ostrohu. Sedmadvacetiletý David Rauš nyní vyztuží obranné řady Baníku Hodonín. Spolu s ním byli na soupisku pro druhou ligu dopsáni ještě útočníci Sebastian Bartes a Petr Krejčí, obránce Dominik Směřička a brankář Adam Běhal.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Menší vzrůstem, zato větší svým odhodláním, nasazením a pracovitostí. Vedení klubu se dohodlo na podmínkách smlouvy s šikovným zadákem Davidem Raušem, který by měl zacelit případná okna v zadních řadách slováckého mužstva, podobně jako náš několikaletý stabilní partner - společnost ŠEVČÍK OKNA, s.r.o. Firma zabývající se dodávkou a montáží plastových oken a dveří, zaměřením, osazení a zednickým zapravením, působí v našem regionu již dlouhých 20 let.

Speciální poděkování patří především vedení společnosti – Radku Ševčíkovi a Martině Ševčíkové. Děkujeme za podporu!

K A-týmu Baníku se rovněž připojují útočníci Sebastian Bartes (profil na (eliteprospects) a Petr Krejčí (profil na e eliteprospects), kteří prošli mládežnickými kategoriemi Komety Brno.

Již podepsanou brankářskou dvojici Martin Holík a Ondřej Dolíška doplňuje z B-týmu další hodonínský odchovanec - Adam Běhal. Stále se také čeká na zapojení Jakuba Zollpriestera, který v létě absolvoval operaci kolene a nyní podstupuje rehabilitaci s postupnou zátěží. V obraně bude alternovat Dominik Směřička.

Na tryoutu naopak neuspěli Matěj Pisarovič, Filip Mrava, Marek René (extraliga junioroů ve Skalici), Nir Tichon, Petr Pokorný, David Rapant a Denis Malík. Všem hráčům přejeme hodně štěstí v další hokejové kariéře.


Davide, přišel jsi původně na zkoušku z Uherské Ostrohu. Jak probíhal tvůj příchod do Hodonína?

Všechno začalo nabídkou hodonínského Baníku. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli bych mohl být přínosem pro nově vznikající druholigový tým můžu v Hodoníně. Byl jsem rád, že někdo ocenil můj investovaný čas a úsilí, jenž jsem do hokeje vložil a nabídl mi možnost zabojovat o místo v sestavě. Pár dnů trvalo, než jsem se rozhodl, ale věřím, že to bylo dobré rozhodnutí a budu se snažit pomoci Baníku vyhrát každý zápas.

Jak hodnotíš dosavadní přípravná utkání a rozdíl mezi KLM a 2. ligou?

Přípravu bych hodnotil jako povedenou, hlavně posledních pár zápasů jsme dokázali hrát jako tým a to je důležité. Druhá liga je rozdíl, i když to nemusí na první pohled vypadat, hlavně v rychlosti hry, pohybu a dovednostech hráčů. Žádný hráč ani tým není vyloženě slabý.

Máš nějaké předsevzetí nebo přání do druholigové sezony?

Zvládnout sezonu bez zranění, zlepšit se po hokejové stránce jak jen to bude možné a aby se nám co nejvíce dařilo.

Jak se těšíš na první mistrovská domácí utkání a fanoušky? Přijedou se na tebe podívat i ti z Uherského Ostrohu?

Rozhodně se těším! V Hodoníně při domácích utkáních je vždy úžasná atmosféra! Pár zápasů z minulých sezón je toho důkazem, kdy na Krajskou ligu přišlo více než 1200 lidí. Věřím, že několik fanoušků z Ostrohu si udělá čas a přijedou se podívat do Hodonína na hokej.


Profil Davida Rauše na Eliteprospect

další články
Z Valašska bez bodu, Baník dal Bobrům jen gól. Valaši rozhodli třemi góly v poslední třetině
A-Tým
9.12.2023

Po brankových hodech na Vysočině dnes na Valašsku drželi hodonínští hokejisté naopak gólový půst. Bobří hráz jim dnes po...
První polovinu dlouhodobé části zakončí Baník na Valašsku. V sobotu je tam pohostí Bobři z Valmezu
A-Tým
8.12.2023

Předvánoční baníkovské putování po hřištích pokračuje už v sobotu 9. prosince další zastávkou, kterou tentokrát bude zas...
×
Odehrané 17:00 | A-tým
HC Bobři Valašské Meziříčí
SHKM Baník Hodonín
×
Dnes v 17:00 | DOR
HHK Velké Meziříčí
SHKM Baník Hodonín
×
Dnes v 13:45 | 9.tř.
HC Lvi Fosfa Břeclav
SHKM Baník Hodonín