SHKM Hodonín
David Polesný: Určitě nechci skončit definitivně
David Polesný: Určitě nechci skončit definitivně
Info
17.9.2019

A-tým SHKM Hodonín přišel pár dní před startem nové sezony o důležitý defenzivní pilíř. Minimálně pro nadcházející ročník nemůže Baník počítat se službami obránce Davida Polesného. „Dostal jsem možnost pískat Krajskou ligu mužů, ovšem podmínkou je, že v této soutěži nenastoupím jako hráč,“ vysvětluje důvody svého rozhodnutí pětadvacetiletý hodonínský odchovanec.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 


Davide, pár dní před začátkem sezony přišlo nečekané oznámení, že v letošní sezoně nebudeš součástí A-týmu SHKM Hodonín. Proč ses tak rozhodl?

Nějakou dobu se věnuji mimo hokej i pískání a jezdím každý rok na semináře. Letos jsem ten seminář vyhrál a tím pádem mám možnost pískat Krajskou ligu mužů, ovšem podmínkou je, že v této soutěži nenastoupím jako hráč. Bez odpískaného roku v KLM nemůžu usilovat o vyšší licenci, takže jsem se musel rozhodnout. Musím říct, že rozhodováni bylo hodně těžké.

Je tvé rozhodnutí ukončit hráčskou kariéru definitivní, nebo se pokusíš v budoucnu k hrají vrátit?

Určitě nechci skončit definitivně. Letos ještě můžu hrát nově vzniklou Univerzitní ligu, což taky hrálo roli v mém rozhodnutí. Takže budu doufat, že za rok se mi pískání a hraní hokeje už krýt nebude a já budu moct pokračovat.

Jak moc těžké bylo toto rozhodnutí učinit a následně oznámit spoluhráčům a trenérovi?

S Hodonínem jsem spjat od doby, co jsem poprvé obul na nohy brusle, takže rozhodnutí bylo hodně těžké. Samozřejmě jsem nad tím přemýšlel celé léto. Rozhodující pro mě pak byl seminář a jeho výsledek. Oznámení nebylo úplně příjemné, ale to tak prostě je. Nejvíc mě mrzí, že už nebudu s klukama. Je to skvěla parta hokejistů a bude mi to chybět. Trenér i kluci to přijali, popřáli jsme si navzájem hodně štěstí a rozloučili se.

Předpokládám, že když ti to čas dovolí, tak budeš klukům chodit aspoň fandit...

Určitě se budu snažit chodit na každý zápas. Ono je taky možné, že se potkáme na ledě, ovšem já budu v trošku jiné roli (úsměv).

Na závěr bych chtěl všem moc poděkovat. Od trenéra, přes management, redakci až po spoluhráče a všem lidem, kteří se kolem tohoto týmu točí. Každý dělá maximum pro to, aby ten tým šlapal a já jsem rád, že jsem ho mohl být součástí a doufám, že v budoucnu ještě někdy budu. Obrovské poděkování patří také fanouškům, kteří jsou jednoduše neuvěřitelní.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.

další články
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...
První informace k mládežnickým soutěžím
Info
1.7.2020

Přinášíme první informace ke složení jednotlivých mládežnických soutěží, kterých se budou v sezoně 2020-21 účastnit mužs...