SHKM Baník Hodonín
David Polesný: Řekli jsme si, že letos už prohrát nemůžeme. Je to výborná akce
David Polesný: Řekli jsme si, že letos už prohrát nemůžeme. Je to výborná akce
A-Tým
22.6.2024

V prvních třech ročnících fotbalové benefice byl u dvou remíz a jedné porážky. Loni v sestavě zeleno-černých poprvé chyběl, včera se mohl radovat z premiérové výhry, na které měl, stejně jako třígólový Tomáš Sedláček, velký podíl. David Polesný trápil v brance Baníku domácí střelce, kterým povolil pouze dva přesné zásahy. „Vyhráli jsme, tak snad to nebylo nejhorší,“ říká s úsměvem jemu vlastním třicetiletý obránce SHKM.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Davide, poprvé se vám podařilo Nesyt porazit. Změnili jste v něčem přípravu na benefiční zápas?

No hlavně jsme si řekli, že letos už prohrát nemůžeme (směje se). Žádná extra příprava ale nebyla. Pro nás je to super zpestření letní přípravy, které je spojeno s tradicí a dobrým úmyslem. Je to výborná akce, na kterou se vždycky všichni moc těšíme.

Jak se ti hrálo? Hrál jsi na svém obvyklém fotbalovém postu?

Vzhledem k tomu, že jsem stál v brance, tak dobrý (směje se). Většinou jsem vždy byl buď v útoku nebo na středu obrany, takže jsem teď hrál, pro mě, na nezvyklé pozici. Ale vyhráli jsme, tak snad to nebylo nejhorší.

Tři góly dal Tomáš Sedláček. Co říkáš na jeho střelecké představení?

Jsem rád, že mu to tam napadalo, když už mu to nepadá na ledě (směje se). Ale ne, na Sedlovi šlo vidět, že si s míčem rozumí a byla radost se na něj dívat.

Jak jsi na tom vlastně s fotbalem?

Před zraněním jsem fotbal hrával pravidelně, většinou jsem si tím vyplňoval letní přípravu. Po zranění jsem toho nechal, ale pořád si fotbal rád zahraju. Když je čas, tak se na fotbal i rád podívám, nejlépe naživo.

Letní se pomalu blíží ke konci. Jak se ti líbí letošní příprava a jak jsi s ní z osobního hlediska spokojený?

Byla trošku odlišná, než na co jsem byl zvyklý, ale za mě super. Jde vidět, že tomu Dan rozumí. Je to ten typ kondičního trenéra, který používá modernější způsob vedení letní. Celá příprava měla hlavu a patu, a i když to někdy dost bolelo, tak ji hodnotím velmi pozitivně.

Máš už naplánovanou nějakou dovolenou?

Vzhledem k nedávnému narození potomka si nic moc plánovat nemůžeme, ale s manželkou bychom chtěli určitě někam vyrazit. Spíš to bude dovolená naplánovaná ze dne na den a jen někde v Česku.


další články
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...
Prosíme fanoušky o vyplnění krátkého dotazníku
A-Tým
3.7.2024

Vážení příznivci hodonínského hokeje, vážení fanoušci Baníku. Připravili jsme krátký dotazník, rádi bychom znali Váš náz...
Kupte si permanentku na zápasy Baníku a ušetřete skoro polovinu oproti nákupu klasických vstupenek!
A-Tým
1.7.2024

Sezona 2024-25 se kvapem blíží a my všichni se už nemůžeme dočkat, až zase oblékneme zeleno-černé barvy. Proto Vám už s ...