SHKM Hodonín
David Polesný: Máme nějaký cíl a všichni se snažíme dělat maximum pro to, abychom toho cíle dosáhli
David Polesný: Máme nějaký cíl a všichni se snažíme dělat maximum pro to, abychom toho cíle dosáhli
A-Tým
25.10.2021

Proti Uherskému Hradišti zaznamenal tři gólové asistence, díky kterým se jako teprve druhý obránce v krátké historii A-týmu SHKM dostal na metu padesáti kanadských bodů. „Cítím se hodně dobře. Pokud by mi to mělo vydržet celou sezónu, tak bych se vůbec nezlobil,“ říká sedmadvacetiletý bek, který je aktuálně nejproduktivnějším defenzivním hráčem.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Davide, jak bys zhodnotil utkání Uherským Hradištěm?

Utkání jsme zvládli, až na pár věcí, vcelku dobře. Poslední zápasy jsme měli problémy s obranou činností a koncovkou, proti Hradišti to bylo jiné. Možná i díky té pětiminutové přesilovce. Jsem rád i za nulu pro Zolpika (Jakuba Zollpriestera, pozn. red.). Zasloužil si to, a to nejen kvůli tomuto zápasu.

Zápas nedohrálo hned několik hráčů. V první třetině se vážně zranil Martin Borot, jak jsi tuhle situaci viděl svým pohledem?

Já ten zákrok neviděl, zrovna šel z ledu. Co říkali kluci, tak ten souboj byl ve velké rychlosti a samotný zákrok zcela zbytečný. Když jsem pak Marťase viděl, tak byl hodně otřesený a celý od krve. I když je hokej tvrdá hra, tak takové zákroky sem prostě nepatří. Doufám, že se dá Marťas co nejdříve do pořádku a že se k nám zase brzo připojí.Uherské Hradiště nakonec dohrávalo zápas jen s osmi hráči. Zažil jsi někdy něco podobného?

Možná někdy v mládeži, ale v mužském hokeji ne. Všichni jsme si říkali, že se to dohraje v klidu, když je jich málo, ale bohužel to tak nebylo. Z jejich strany tam bylo několik zbytečných zákroků, což jsme si nenechali líbit. Spíš mě udivovalo to, jak si pořád stěžovali na to, že hrajeme za hranicí. Přitom jejich zákroky byly zárodkem celého toho následného humbuku.

Asistencí u gólu na 6:0 sis připsal jubilejní padesátý bod v barvách SHKM. Sleduješ tyhle statistiky, nebo jim naopak vůbec nevěnuješ pozornost?

Bylo to pro mě překvapením. Samozřejmě mě to hodně těší, ale spíš než na individuální statistiky se dívám na týmovou tabulku. Chci být prospěšný týmu a dělat, společně s kluky, vše pro to, abychom byli v tabulce co nejvýše.

Momentálně jsi nejproduktivnějším obráncem týmu a druhým nejproduktivnějším zadákem celé soutěže. Jak se momentálně na ledě cítíš?

Cítím se hodně dobře. Pokud by mi to mělo vydržet celou sezónu, tak bych se vůbec nezlobil (směje se). Hlavně jsem rád, že je to v kombinaci s tím, jak se daří týmu. Máme nějaký cíl a všichni se snažíme dělat maximum pro to, abychom toho cíle dosáhli.

Před pár měsíci jsi dokončil magisterské studium. Dovol mi, abych Ti ještě jednou pogratuloval a zeptal se, jak se ti líbí v nové roli pana učitele?

Ještě jednou děkuji. Je to pro mě nová pozice, takže si ještě zvykám. Ale je to fajn práce. Můžu předávat své zkušenosti a dovednosti v oborech, které mě vždycky bavily. Hlavně ZŠ Vančurova má parádní zázemí a super kolektiv, takže jsem zatím hodně spokojený. Samozřejmě, že to umravňování dětí někdy stojí hodně sil, ale když si vzpomenu na nás, tak jsme nebyli lepší… Možná i naopak (směje se).V létě jsi ale řešil i nepříjemné věci… Také Váš dům bohužel stál v cestě ničivému tornádu. Jaká je situace teď, čtyři měsíce po živelné katastrofě?

Situace je o něco lepší, ale upřímně – od tornáda jsme se ještě nezastavili. Bohužel to zasáhlo i rodinu mé přítelkyně, takže se snažím pomáhat u nás doma i u nich. Je toho hodně, stojí to hodně sil a času, ale věřím, že Vánoce prožijeme všichni v opravených domovech. Jsem vděčný za veškerou pomoc od lidí, ať už ve formě psychické, fyzické, či peněžní podpory. Byl jsem mile překvapen, co se dokázalo vysbírat ve veřejné sbírce SHKM. Jsem hrdý na lidi, na Hodonín, na klub!

Už ve čtvrtek míříte na led vedoucího týmu soutěže. Boskovice hrají velmi dobře a mají velmi kvalitní a zkušený tým. Pro vás to bude určitě nejtěžší zkouška v dosavadním průběhu sezony. A čím do Boskovic pojedete a co by mohlo na Minervu platit?

Boskovice patří mezi největší favority v lize. Určitě bude platit takové klasické klišé - bruslit, bojovat. Mimo to však věřím, že nás přijedou podpořit naši fanoušci a poženou nás za výhrou. Mají obrovskou zásluhu na tom, jak se nám daří. To, co předvádějí, je něco neskutečného. Takové fanoušky nám mohou všichni závidět. Patří jim obrovské díky. Doufám, že na konci sezóny jim dáme přesně to, za čím nás ženou.

Děkuji za rozhovor.


Aktuální pořadí 5 nejproduktivnějších obránců historie SHKM

Jméno
Z
G
A
B
Dominik Směřička
64
15
46
61
David Polesný
53
14
36
50
Patrik Lidák *
46
8
19
27
Michal Crlík
71
8
18
26
Kamil Rýpar
63
10
14
24

* hráč není v současné době na soupisce SHKM

další články
Součástí letní přípravy mužů budou i tryouty na novém zimním stadionu v Moutnicích
A-Tým
25.5.2022

V Moutnicích na Brněnsku vyrostlo nové Sportovní centrum, jehož součástí je i ledová plocha. Tu využije trenér Radko Kři...
Foto: Muži Baníku zahájili letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...