SHKM Hodonín
David Polesný: Hodně jsme to podcenili. Mysleli jsme si, že to všechno půjde samo
David Polesný: Hodně jsme to podcenili. Mysleli jsme si, že to všechno půjde samo
A-Tým
5.2.2019

V zápase s Uničovem zapsal Baník tři důležité body do vyrovnané tabulky Krajské ligy. On sám zaznamenal do svých hráčských statistik skvělé čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence, přesto po utkání hlavně litoval toho, jak Drtiči zápas Orly odehráli. „Mysleli jsme si, že to všechno půjde samo. Určitě bylo potřeba změnit celkový přístup k utkání a hrát tak, jak jsme hráli poslední zápasy. Nemyslet si, že se z nás posadí na zadek,“ hodnotí utrápené vítězství druhý nejproduktivnější zadák Jihomoravanů David Polesný.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Davide, proti Uničovu jste se sice dostali do vedení 2:0, ale soupeř následně dokázal srovnat tempo i stav utkání. Přišlo z vaší strany jakési uspokojení?

Hodně jsme to podcenili. Mysleli jsme si, že to všechno půjde samo. Celkově jsme měli ve druhé třetině otřesný pohyb. Uničov nás chvílemi dokonce přehrával a to hrál v značně oslabené sestavě.

Druhou třetinu jste prohráli a po čtyřiceti minutách bylo skóre nerozhodné 4:4. Co bylo potřeba do poslední třetiny změnit, abyste dokázali urputně hrajícího soupeře zlomit?

Určitě bylo potřeba změnit celkový přístup k utkání a hrát tak, jak jsme hráli poslední zápasy. Nemyslet si, že se z nás posadí na zadek. V poslední třetině se to zlepšilo, ale pořád to nebylo to, co nás zdobilo poslední zápasy. Pravdou ovšem je, že nám tyto zápasy příliš nevyhovují. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Zápas jsme měli prostě zvládnout lépe.

Uničov dojel pouze se třinácti hráči do pole a jejich trenér po zápase řekl, že přijeli převážně bránit. Jak se proti soupeři, který přijede s takovou taktikou, hrálo?

Hrát celý zápas proti týmu, který přijel pouze bránit je náročné. Uničovu asi nic moc jiného nezbývalo, než hrát z obrany. Některé zápasy dopadnou tak, že padnou tři rychlé branky a tým, který dojel s touto taktikou, se sesype a je prakticky po zápase, což ale bohužel nebyl tento případ. Je škoda, že jsme nedokázali proměnit šance v první třetině.

Na brankáře Uničova jste vyslali přes čtyřicet střel, zatímco Uničov jich měl lehce přes dvacet. Dá se tedy říci, že Orli byli v zakončení velmi nebezpeční a efektivní…

Většinu šancí měli z protiútoků nebo po naší chybné rozehrávce. Zatímco my jsme do nich tlačili, oni si počkali na vhodnou příležitost a snažili se ujíždět do přečíslení. Hráli chytře a hlavně hráli přesně to, co chtěli a potřebovali.

Do svých statistik sis připsal čtyři kanadské body za dvě branky a dvě asistence. Pamatuješ si kdy jsi naposledy zažil tak bodově bohatý zápas?

V mistrovském zápase asi naposledy v juniorce (směje se). Škoda jen, že ten zápas vypadal tak, jak vypadal. Na druhou stranu, vyhráli jsme a to je to nejdůležitější.

Vyhráli jste čtrnáctkrát po sobě, na zimní stadion opět přišlo přes 600 diváků a domácí kotel vytvářel parádní atmosféru po celý zápas. Jak si tohle všechno užíváš?

Je to neskutečná paráda, nemám slov. Tolik lidí na tribunách, atmosféra, to je pro nás hnací motor. Právě těmto lidem patří velké dík za to, jak nás podporují.

Do konce základní části zbývají odehrát tři utkání. Hůře než čtvrtí už v tabulce skončit nemůžete. Určitě se dá říci, že s touto pozicí panuje v kabině spokojenost…

Spokojenost určitě je. Máme jistotu, že budeme playoff začínat doma, což je vždy obrovská výhoda. Playoff je ale jiná soutěž a může se tam stát cokoliv.

Těšíš se na vyřazovací souboje? Myslíš, že máte dost sil na to, abyste v playoff mohli dojít daleko?

Všichni se už moc těšíme. Kvůli tomu celý tým celou sezonu poctivě makal. Tým na to máme, jsme výborná parta na ledě i mimo něj a k tomu všemu máme za sebou skvělé fanoušky. Doufám, že se nám bude dařit tak jako doposud a vítězstvím zakončíme třeba i to playoff.

Děkuji za rozhovor.

další články
Petr Peš: Museli jsme si zase chvíli zvykat na extrémně malé kluziště
A-Tým
15.12.2019

Nejzkušenější hodonínský útočník byl po včerejším duelu na ledě Velkého Meziříčí hodně smutný a rozladěný. Jeho tým saha...
Vítězná série skončila, Velmez rozhodl v poslední části díky přesilovkám
A-Tým
14.12.2019

Krásný zápas se špatným a také hodně hořkým koncem. Tak by se dal jednoduše popsat dnešní duel hodonínského SHKM na ledě...