SHKM Baník Hodonín
David Polesný: Do každého střídání jsme šli naplno
David Polesný: Do každého střídání jsme šli naplno
A-Tým
21.1.2020

V utkání proti Uherskému Ostrohu si šestadvacetiletý obránce připsal dva body za jednu branku a asistenci. Vstřelená branka do sítě soupeře je o to sladší, že byla brankou vítěznou a dopomohla tak Drtičům ke třem bodům v bitvě o Krále Slovácka. „Já si vždy tyhle speciální akce užívám, mám to rád. Dresy jsou nádherné, fanoušci byli jako vždy skvělí a já doufám, že jsme jim naší výhrou a předvedenou hrou udělali radost,“ vzkazuje fanouškům obránce Baníku.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 


Davide, do zápasu s Uherským Ostrohem jste měli dobrý vstup a po jedenácti minutách jste vedli 2:0. To týmu určitě přidá na psychické pohodě...

Bezpochyby to na psychice celému týmu moc přidá. Myslím si, že jsme měli skoro celý zápas více ze hry a to i v třetí třetině, kdy soupeř vyrovnal. My jsme ten zápas po kvalitním výkonu dokázali vrátit výsledkově zpět na naši stranu a dotáhnout jej do vítězného konce.

Ostroh je ovšem velmi kvalitní soupeř, který se nevzdává a bojovali až do samého konce. Jak moc náročné utkání to bylo?

Utkání bylo samozřejmě náročné. Jak po fyzické, tak po psychické stránce. Přece jenom jsme nehráli proti poslednímu týmu tabulky, ale proti Ostrohu. I díky fanouškům na tribunách jsme zápas zvládli. Tímto bych jim chtěl poděkovat za parádní atmosféru, o kterou se starali po celý zápas.

V zápase jste obdrželi celkem osm dvouminutových trestů, ale inkasovali jste pouze jednou. Připravovali jste se na tuhle herní disciplínu nějak speciálně?

Nějak speciálně jsme se na ně nepřipravovali. Do každého střídání jsme šli naplno a pokaždé se každý z nás snažil na ledě odevzdat všechno. Proti Ostrohu se nám oslabení, až na jednu výjimku, podařilo ubránit, v příštím zápase to tak, ale být nemusí, takže bychom se zbytečných faulů měli především vyvarovat.

Z posledních jedenácti utkání jste jich hned deset vyhráli. V tabulce se nacházíte na pátém místě jen o bod za čtvrtou Kroměříží. Ten nepříliš povedený vstup do soutěže musí určitě mrzet...

Mrzí, ale když se vrátím k minulé sezoně, kde nám začátek soutěže taky utekl a jak to nakonec celé dopadlo (směje se). Teď nás samozřejmě všechny těší, že máme formu a daří se nám, ale to hlavní v podobě playoff je teprve před námi. Až tam se ukáže, jak na tom skutečně jsme.

Zápas "O krále Slovácka" s Ostrohem, speciální černé dresy určené jen pro tuhle příležitost, přes 600 diváků na tribunách a především fantastická atmosféra díky našemu kotli. Jaké z toho s odstupem času máš pocity?

Já si vždy tyhle speciální akce užívám, mám to rád. Dresy jsou nádherné, fanoušci byli jako vždy skvělí a já doufám, že jsme jim naší výhrou a předvedenou hrou udělali radost.

Sedm minut před koncem jsi vstřelil vítěznou branku svého týmu. Jak se tvá trefa zrodila?

Zamkli jsme soupeře před jejich brankou, naši útočníci dobrým pohybem dokázali udělat prostor mezi kruhy, kam jsem si sjel a Venca (Michal Venclík, pozn. red.) mi přihrál pěkně na hokejku. Mně už stačilo jen dostat puk do sítě. Jsem strašně rád, že jsem dal vítěznou branku a pomohl jsem tak týmu ke třem bodům proti silnému soupeři.

Děkuji za rozhovor.

další články
Baník odstartuje ligu doma se Žďárem. Nadstavba dlouhodobé části začne už v polovině prosince
A-Tým
18.6.2024

Jak bylo slíbeno, rozpis základní části 2. ligy 2024-25 je na světě. Boje o ligové body začnou ve středu 18. září, kdy s...
Hokejisté opět nazují kopačky, 21. června se na Nesytě uskuteční už pátý ročník exhibičního fotbalového utkání
A-Tým
18.6.2024

Už popáté se na fotbalovém hřišti na Nesytě uskuteční benefiční exhibiční zápas mezi fotbalisty domácího FC Nesyt a hoke...
V Baníku budou pokračovat další dva hráči loňské sestavy. Smlouvy prodloužili Jan Švejda a Adam Bachánek
A-Tým
16.6.2024

Na soupisku A-týmu Baníku na nadcházející druholigové boje přibyla dvě jména. Vedení klubu se dohodlo na pokračování s d...
FOTO: Hráči páté třídy v pátek 14. června vyrazili vlakem za hokejbalem do Přerova
Info
15.6.2024

Tým složený hráčů a hráček páté třídy odehrál na Hané celkem tři hokejbalové zápasy, dvakrát se střetli s domácími Zubry...