SHKM Baník Hodonín
Další Bitva o krále Slovácka svede dohromady dva nejlepší týmy Krajské ligy
Další Bitva o krále Slovácka svede dohromady dva nejlepší týmy Krajské ligy
A-Tým
6.2.2022

Předposlední kolo dlouhodobé části Krajské ligy nabídne nedělní souboj dvou velkých rivalů. Hodonínští hokejisté, kteří již mají jistotu první příčky, míří na led druhého celku tabulky z Uherského Ostrohu. Zeleno-černí mají svému soupeři co vracet, Ostrožané uštědřili Baníku jedinou domácí porážku v sezoně, když na konči října vyhráli na ZS Václava Nedomanského 5:2. Druhá letošní „Bitva o krále Slovácka“ začíná na ostrožském stadionu v neděli 6. února v 17:00 hodin.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

HOKEJ Uherský Ostroh

Uherský Ostroh asi není potřeba nijak zvlášť představovat. Jeden z tradičních týmů se dlouhodobě pohybuje na čele Krajské hokejové ligy a jinak tomu není ani v letošním ročníku. Svěřenci trenéra Klaudy jsou dva zápasy před koncem dlouhodobé části na druhém místě, ze kterého půjdou do blížícího se playoff. Třetí Boskovice už totiž nemohou Ostržany přeskočit.

Tahouny mužstva, které má na soupisce snad největší počet bratrských dvojic v historii hokeje, jsou zejména nejlepší střelec ligy (spolu s břeclavským Gabriškou) Vít Mika (20+14), a jeden z nejproduktivnějších zadáků soutěže David Rauš (14+19). Kromě nich se ale kouč Klauda může spolehnout třeba na Filipa Stránského (6+25), Pavla Floru (13+12), Jakuba Zalubila (11+14) nebo Lumíra Galušku (10+15).

Jasnou a neotřesitelnou jedničkou v brankovišti je jedenatřicetiletý Michal Šurý. Zkušený golman pustil do branky svého náhradníka Martina Peprníka jen na 24 minut, jinak si pronajal místo mezi třemi tyčemi výhradně pro sebe. Ve dvaceti zápasech si drží na Krajskou ligu velmi slušný průměr 3.13 branky na zápas.


Poslední utkání

21. kolo, sobota 15.1.2022
HOKEJ Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště
UHO
8:3
1:0, 3:2, 4:1
UHH
Branky a nahrávky: 11. Stránský (Vaněk, Galuška L.), 23. Zalubil J. (Mika), 31. Mika (Zalubil J.), 33. Klauda O. (Flora Pe.), 41. Mika (Zalubil J., Zalubil L.), 47. Galuška L. (Rauš D., Flora Pavel), 51. Mika (Zalubil L.), 55. Andrýsek (Stránský, Rauš D.) - 27. Burša (Pavlůsek, Kojecký), 37. Větříšek (Lišaník), 60. Nohál. Rozhodčí: Škrobák — Jurčík, Halás. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 296. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Šurý (56. Peprník) — Andrýsek, Vaněk, Kučera R. (A), Rauš D. (C), Žabčík — Zalubil L., Zalubil J., Galuška L., Rauš M., Stránský, Kučera M., Flora Petr, Klauda, Rusňák, Flora Pavel, Mika. Trenér: Ivan Klauda.
Kašpárek (Jakubčík) — Řezníček, Lišaník, Beneš, Kojecký, Tischer, Škubal — Pavlůsek D., Krátký, Větříšek, Forman, Petřík, Pavlůsek T., Nohál, Kršjak, Jurča, Burša (C), Kristek, Halík. Trenér: Lukáš Kašný.

Statistiky vzájemných zápasů

ZVVPRPPPSkóre
SHKM vs. Uh. Ostroh95001344:40

Delegace rozhodčích

Jan Pavel — Michal Maša, Dominik Viskot.


Kompletní program 22. kola

Uh. Brod — Technika 5:4
Kroměříž — Blansko 6:4
Břeclav — Boskovice 4:0
Uh. Hradiště — Brumov-Bylnice 4:8
Uh. Ostroh — Hodonín

Po sobotních zápasech 22. kola se okruh případných soupeřů Baníku pro první kolo playoff sice snížil z pěti na čtyři (Technika, Blansko, Uherské Hradiště a Brumov-Bylnice), situace kolem posledních dvou volných postupových míst se před posledním kolem (a dvěma dohrávkami) pořádně zdramatizovala. Sedmou Techniku a desátý Brumov-Bylnici dělí jen dva body. Výhrou nad Technikou si jako šestý tým zajistili účast ve vyřazovacích bojích hokejisté Uherského Brodu.


Opatření

Utkání budou doprovázet hygienická a bezpečnostní opatření. Jejich plné znění najdete na webu soupeře.


další články
Fotoreportáž: Univerzitní hry 2023 v Lake Placid očima Štěpána Kučery
A-Tým
28.3.2023

Americké městečko s necelými dvěma a půl tisíci obyvateli dostalo jméno podle nedalekého stejnojmenného jezera Lake Plac...
Starší žáci zakončili sezonu šestým místem na Memoriálu bratří Vincourů v Českém Těšíně
Info
27.3.2023

Poslední březnový víkend roku 2023 patřil na zimním stadionu v dalekém Českém Těšíně pátému ročníku Memoriálu bratří Vin...
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Info
26.3.2023

Sport na Hodonínsku přišel o velkého fanouška a další významnou osobnost. V neděli 26. března po dlouhé a těžké nemoci z...