SHKM Hodonín
Čeká nás výroční sezona. SHKM na podzim oslaví 20 let od svého založení
Čeká nás výroční sezona. SHKM na podzim oslaví 20 let od svého založení
Info
11.6.2021

V září letošního roku to bude neuvěřitelných dvacet let, co se v Hodoníně opět obnovily lední sporty. Šestileté období temna mezi roky 1995 a 2001, kdy v okresním městě nebyla funkční umělá lední plocha, je naštěstí již dlouho zapomenuto, a malí i velcí hokejisté z Hodonína i okolí se mohou už dvacet let opět věnovat svému milovanému sportu. Rok 2001 je důležitým i pro mládežnický hokej v Hodoníně. V tomto roce byl totiž založen Sportovní hokejový klub mládeže SHKM Hodonín, který tak letos oslaví 20 let svého fungování!

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Každé výročí by se mělo náležitě oslavit. A jde-li o „kulatiny“, tak by oslavy měly být ještě o to výraznější. Že se blíží rok významného milníku SHKM, si vedení klubu uvědomovalo již dlouho. „První debaty o tom, jak dvacetileté výročí oslavit, proběhly již někdy v létě roku 2019. Pak ale přišel kovid, který nám naše plány hodně naboural. Nemělo velkou cenu vymýšlet věci moc dopředu, navíc ve chvíli, kdy jsme my i lidé kolem nás měli trochu jiné a důležitější starosti,“ přiznává předseda klubu Karel Lidák.

Když byla v říjnu 2020 předčasně ukončena sezona a následně se celá země, potažmo celá Evropa a celý svět, začala potýkat s další vlnou onemocnění Covid-19, začaly plány na oslavy opět zahalovat černá mračna. Během jara se ale naštěstí situace zlepšila, a tak se vedení klubu rozhodlo, že se i v této nelehké a na jakékoliv dlouhodobé plánování komplikované době vrhne do příprav oslav dvacátého výročí od vzniku SHKM.

Dětský sportovní den s Drtiči

První akcí, kterou klub v rámci oslav dvacátého výročí uspořádá, je „DĚTSKÝ SPORTOVNÍ DEN S DRTIČI“. Odpoledne plné her, soutěží a zábavy nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, se uskuteční v sobotu 19. června v areálu hodonínské ZŠ Vančurova. Začátek je naplánován na 13:00 hodin. „Jsme rádi, že se nám i přes celkem šibeniční termín podařilo vše dotáhnout do podoby, kterou jsou si představovali. Věříme, že si děti odpoledne užijí, že si odnesou spousty zážitků a že si třeba najdou i nové kamarády,“ říká jeden z koučů nejmenších hodonínských hokejistů Martin Vyrůbalík.

Fotbalová exhibice SHKM vs. FC Nesyt

Další akcí v pořadí bude pokračování loňské úspěšné „FOTBALOVÉ EXHIBICE“ mezi fotbalisty FC Nesyt Hodonín a hráči A-týmu SHKM. Termín pro zápas oba týmy v tuto chvíli pečlivě hledají. „Chtěli bychom na utkání pozvat i zástupce Masarykova onkologického ústavu, s nimiž jsme vloni navázali kontakt a spolupráci. My i kluci z Nesyta věříme, že se podaří vše sladit a že se benefiční zápas vyvede minimálně stejně, jako ten minulý,“ doufá kouč A-mužstva Michal Kuba.

Hokejový den SHKM

Tím ale rozhodně výčet akcí na oslavu vzniku našeho oddílu ani zdaleka nekončí. Fanoušci se mohou těšit také na „HOKEJOVÝ DEN SHKM“, jehož součástí budou přátelské zápasy mládežnických týmů a celý den završí „EXHIBICE SHKM HODONÍN VS. HC OLOMOUC“. „Exhibiční utkání, v němž za tým SHKM nastoupí hodonínští rodáci, odchovanci našeho klubu a hráči, kteří v minulosti oblékali dres SHKM, se uskuteční na Zimním stadionu Václava Nedomanského v pátek 20. srpna. Čas začátku zápasu ještě není pevně stanoven,“ přibližuje manažer A-týmu a nedávno ještě kapitán olomoucké „Mory“ Martin Vyrůbalík.

... a spousta dalších akcí!

Během sezony má pak A-tým v plánu sehrát ještě zápas ve speciálních dresech. V jakých a za jakým účelem, to fanouškům včas prozradíme. „Nápadů a akcí máme připravených spousty. Teď už jenom, aby naše plány nic nezhatilo. Ani o tom raději nechci mluvit nahlas, abych to nepřivolal…,“ dodává na závěr Martin Vyrůbalík.
další články
„Hokejky na trávníku“ podruhé. Baník po roce opět vyzve fotbalisty Nesytu
A-Tým
4.8.2021

Stejně jako loni si přípravu na blížící se start nového ročníku Krajské ligy zpestří hokejisté Baníku exhibičním utkáním...
Tom Polák: Je těžké si vůbec představit, že půjdu po tak dlouhé pauze do zápasu
Info
2.8.2021

Ačkoliv na led nastoupili hokejisté SHKM již minulý týden, první dva tréninky byly dobrovolné a hlavně seznamovací. Od p...
Hodonínský hokej truchlí. Zemřel bývalý skvělý útočník Václav Kobliška
Info
2.8.2021

V neděli 1. srpna nás navždy opustil pan Václav Kobliška. Vždy usměvavý a dobře naladěný jihlavský rodák strávil v barvá...
Prestižní Hlinka Gretzky Cup i s hodonínskou stopou!
Info
1.8.2021

Tradiční letní Hlinka Gretzky Cup (někdejší Memoriál Ivana Hlinky) letos hostí Evropa, což znamená, že do Piešťan a do B...