SHKM Hodonín
Baník zbrojí! Soupiska A-mužstva je bohatší hned o tři výrazné posily!
Baník zbrojí! Soupiska A-mužstva je bohatší hned o tři výrazné posily!
A-Tým
25.7.2021

Už zítra, tedy v úterý 27. července, nastoupí hokejisté hodonínského A-týmu na zbrusu novou ledovou plochu Zimního stadionu Václava Nedomanského k prvnímu tréninku na ledě. Trenéři Michal Kuba a Jan Prčík přivítají nejen naprostou většinu kádru loňského nedokončeného ročníku, ale také tři velmi zvučné posily.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Dres SHKM po dlouhých deseti letech opět oblékne odchovanec našeho klubu - útočník Matěj Charvát, spolu s ním přichází velezkušený, nejvyššími soutěžemi u nás, na Slovensku i v zahraničí ostřílený forvard Ľubomír Vaškovič, a barvy Baníku bude v sezoně 2021-22 hájit také manažer A-mužstva - obránce Martin Vyrůbalík.


Matěj Charvát

Sedmadvacetiletý Matěj Charvát je hodonínským odchovancem. Celá mládežnická léta strávil v dresu SHKM. V ročníku 2011-12 dostal v sedmnácti letech první příležitost v druholigovém SHK Hodonín, v jehož službách nakonec strávil následujících deset sezón.

Ve druhé lize odehrál téměř 350 utkání, vstřelil 58 gólů, ke kterým přidal 86 asistencí. Připsal si také pět startů a jednu asistenci v první lize v dresu Havlíčkova Brodu. V roce 2013 si z ankety "2. Liga Awards" odnesl cenu pro nejlepšího mladého hráče do 21 let.

Trenér Michal Kuba o Matěji Charvátovi: „Džárvis se za ty roky v druhé lize se vypracoval ke klíčovým hráčům svého týmu. Svou bojovností a houževnatostí umí strhnout mužstvo, což od něj čekám i u nás. Nepokazí žádnou srandu.“


Ľubomír Vaškovič

Rodák z nedaleké Myjavy Ľubomír Vaškovič oslavil v dubnu pětatřicáté narozeniny. Zkušený útočník odehrál během své bohaté kariéry ve dvou nejvyšších soutěžích v Čechách a na Slovensku více než 650 soutěžních utkání, v nichž zaznamenal přes 500 kanadských bodů. Se znojemskými Orly získal v roce 2006 extraligovou bronzovou medaili.

V sezoně 2007-08 ovládl v dresu Senice kanadské bodování (29+37) druhé nejvyšší ligy na Slovensku. Tento kousek se mu podařilo zopakovat i v sezoně 2012-13 (29+38). Kromě toho okusil třetí a pátou ligu v Německu a má za sebou také „exotickou“ hokejovou štaci ve skotském Dundee Stars.

Trenér Michal Kuba o Ľubomíru Vaškovičovi: „Luba je hodně zkušený a všemi možnými soutěžemi ostřílený hokejista. Umí dát gól z každé pozice a taky svými nezištnými a překvapivými nahrávkami vybízet spoluhráče ke skórování a tím rozhodnout zápas.“


Martin Vyrůbalík

Dlouholetého kapitána extraligové Olomouce a hlavní postavu vedení A-týmu hodonínského SHKM není potřeba fanouškům nikterak zvlášť představovat. Odchovanec hodonínského hokeje, hlavní iniciátor vzniku A-týmu SHKM a především hodonínský patriot, který oslavil v lednu letošního roku čtyřicáté narozeniny, ukončil po sezoně 2020-21 své úspěšné osmileté působení v HC Olomouc.

Následně obdržel několik nabídek na angažmá od mužstev z Chance ligy, které ale odmítl a začal se plně soustředit na svou novou roli funkcionáře a trenéra SHKM. Láska ke hře samotné ale nakonec zvítězila a Martin se rozhodl, že týmů Baníku nebude pomáhat jen na funkcionářském poli, ale své nepřeberné zkušenosti bude nadále předávat mladším spoluhráčům i přímo na ledě.

Trenér Michal Kuba o Martinu Vyrůbalíkovi: „Martin je velezkušený extraligový obránce, obrovská osobnost a naše největší posila. Věřím, že svými zkušenostmi a odhodláním přinese do našeho mužstva jistotu, pohodu a klid, hlavně v obranných řadách. Doufám, že si z něj kluci budou brát příklad, a budou sledovat co dělá a jak to dělá.“


Michal Kuba: Už se všichni těšíme, že nazujeme brusle a vyjedeme konečně na led!

Jak jste byl spokojený se suchou přípravou?

S letní jsem byl spokojený, kluci do toho dávali 100 %. Letos jsme si dali o jeden trénink týdně navíc, tak snad se to odrazí v sezóně.

Trénovali jsme převážně v Rybářích a ve Vagabund Gymu. Do přípravy jsme zapojili i kola. Chodilo nás většinou kolem patnácti. Někdo trénoval individuálně. Všichni nováčci, kteří nás posílili, s námi absolvovali společnou letní přípravu, takže byli součástí kolektivu od prvního tréninku.

V jakési formě přípravy pokračovala velká spousta hráčů i v posledních týdnech, během nichž pomáhali v tornádech postižených oblastech. Jak vnímáte to, jak se klub a jeho členové k této katastrofě postavili?

My jsme měli zrovna poslední týden přípravy. V ten osudný čtvrtek 24. června jsme ještě odehráli tréninkový zápas na Nesytě, v pátek jsme měli mít ukončení na Rybářské baště… Ta katastrofa, která se udála, a postihla rodiny našich hráčů, i tu mou, změnila ve chvíli úplně všechno. Na plánované ukončení letní přípravy nebyly v tu chvíli vůbec žádné myšlenky.

Chtěl bych vyjádřit obrovský respekt před všemi, kdo se rozhodli hned od pátečního rána přiložit ruku a pomáhat odklízet škody. I naši kluci neváhali ani vteřinu a vydali se pomáhat všude, kde bylo potřeba. I já osobně jsem je poprosil o pomoc a jeden den byl u mého tchána snad celý náš tým. A já bych jim chtěl ještě jednou moc poděkovat za pomoc.

Ani vedení klubu nezůstalo nečinným a přišlo podle mě s výborným nápadem - založit transparentní účet a vyhlásit veřejnou sbírku, kam mohou lidé posílat peníze pro rodiny hráčů a členů klubu, kterým tornádo poničilo domy. Myslím, že jako malý rodinný klub můžeme být hrdí na to, jak jsme se k tomuto neštěstí postavili.

V úterý 27. července vyjedete poprvé na led. Je asi zbytečné ptát se, jak moc se všichni těšíte…

Ta pauza byla opravdu neskutečné dlouhá. Už se všichni těšíme na to, že nazujeme brusle a vyjedeme konečně na led!

Co máte na hráče v prvních dnech přípravy na ledě připraveno?

První dva tréninky budou ve volném stylu, aby si to kluci osahali a zapracovali se. Oficiálně začínáme s přípravou až v pondělí 2. srpna takovým dvoutýdenním kempem, který vyvrcholí zápasem ve Žďáru. Potom najedeme na obvyklý režim z minulých sezón.

Jak je na tom tým po té dlouhé pauze po zdravotní stránce?

Co mám zprávy, tak by se měli hlásit na tréninku všichni. Ti, co měli nějaká zranění, se doléčili, takže jdeme do tréninku v plné síle.

Máte vyhlédnuty ještě nějaké posily? A naopak - jsou nějaké nečekané odchody?

Uvidíme, jak to bude vypadat. V případě, že by přišla zranění, tak ještě budeme o případných posilách uvažovat. Samozřejmě někdo může dojít ještě na zkoušku na led to nevylučuju. O tom, že by v tuto chvíli někdo z kluků, se kterými jsme domluveni, chtěl nebo musel končit, nemám žádné zprávy a doufám, že to tak i zůstane.

Děkuji za rozhovor.

další články
Foto: Oblíbená náborová akce opět sklidila mezi dětmi i rodiči velký úspěch
Info
22.9.2021

Devátý díl celostátní náborové akce Týden hokeje je za námi. Už tradičně na ledové ploše hodonínského zimního stadionu u...
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...