SHKM Hodonín
Andreas Jajcay: Čtyři góly? To bylo naposledy někdy v šesté třídě
Andreas Jajcay: Čtyři góly? To bylo naposledy někdy v šesté třídě
A-Tým
4.10.2020

První gól vstřelil hned v prvním střídání v čase 00:34, druhý přidal ve chvíli, kdy na světelné tabuli svítil údaj 07:14 a třetí gól vstřelil v čase 09:21. Díky tomu se útočník Andreas Jajcay stal autorem nejrychlejšího hattricku v dosavadní historii A-týmu SHKM, na který mu stačilo pouhých 8 minut a 47 vteřin. A jelikož třiadvacetiletý forvard neměl dost, přidal pět minut před koncem i čtvrtý zásah, čímž se také zapsal do historie jako autor nejvíce gólů v jednom utkání.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Andy, gratuluji k zápisu do historických tabulek SHKM. Vzpomeneš si, kdy naposledy jsi dal v zápase čtyři branky?

Děkuju moc. Pokud si dobře vzpomínám, tak to bylo někdy v šesté třídě proti Uherskému Hradišti. Od té doby jsem tolik gólů nikdy v jednom zápase nedal (směje se).

Pojďme si všechny tvé zásahy do sítě Dynamiters rozebrat. Jak se gólové akce zrodily?

U prvního gólu mi to Alda (Aleš Dufek, pozn. red.) sklepl na střed, puk jsem si prohodil mezi dvěma protihráči. Jel jsem sám na branku a nic jsem nevymýšlel, prostě jsem vystřelil a padlo to tam. U druhého gólu Tomíček (Jakub Tomi, pozn. red.) výborně vybojoval puk na soupeřově modré, pak přišla přihrávka přes obránce, já jsem si zpracoval puk a vystřelil. U třetího gólu mě trefil Kamil (Rýpar, pozn. red.) a odrazilo se to za gólmana. A u čtvrtého gólu to byla opět přihrávka přes obránce od Tomíčka, mně stačilo už jen nastavit hokejku a puk se doklouzal do branky.

Nechci to zakřiknout, ale střelecky se týmu v začátku sezony daří velmi dobře. Důležité je, že góly nejsou jen na jednom hráči nebo jedné pětce, ale že se prosazují všichni útočníci. Souhlasíš?

Souhlasím. Na těch gólech a na hře celého týmu mají vekou zásluhu také naši obránci.

Jak těžké je pro hráče udržet stoprocentní soustředění, když jeho tým po dvaceti minutách vede o pět branek?

Je to hodně těžké. V hlavě máš pocit, že už je to víceméně vyhrané a těžko se udržuje soustředění.

Horší koncentrace se asi projevila hlavně v poslední čtyřminutovce, kdy jste dostali tři zbytečné góly…

To se nám opravdu moc nepovedlo. Nicméně se musíme ponaučit do dalších zápasů a musíme myslet na to, že zápas končí, až zazní v šedesáté minutě siréna.

Těch zápisů do historie bylo v duelu s Blanskem hned několik. Největší radost z toho měl asi pokladník Kuba Sajdl. Už ti tvé čtyřgólové představení vyčíslil?

Sajdlík mi to vyčíslil už po první třetině při hattricku (směje se). Ale beru to pozitivně, naplníme si ledničku dobrotama (směje se).

Proti Blansku nastoupila čtveřice juniorů, kteří dostávají čím dál více prostoru. Filip Matuškovič dal gól, Tonda Běhal i Alex Weber zakončili zápas s dvěma plusovými body, golman Adam Běhal si odbyl premiéru v mužském hokeji. Jak se ti líbí výkony juniorů?

Jejich výkony se mi moc líbí! Je moc dobře, že když nám někdo vypadne ze sestavy, tak můžeme sáhnout do řad juniorů a víme, že kluci budou platní pro tým. Samozřejmě nesmí polevit a musí na sobě pořád makat.

Vím, že kromě hokeje máš mimo jiné rád také tenis. Jak často vezmeš raketu do ruky? Sleduješ aktuálně probíhající Roland Garros?

Tenis mám hodně moc rád, nicméně od druhého zranění kolene jsem si už netroufl jít na kurt. A přiznám se, že letos jsem Roland Garros zatím vůbec nesledoval.

Minimálně příští dva zápasy (v Boskovicích a také domácí derby s Břeclaví) odehrajete bez diváků. Jak tuto situaci vnímáš?

Upřímně - hrozně mě to štve! Fanoušci mají velkou zásluhu na našich výkonech. Taky mě to štve z toho důvodu, že v derby s Břeclaví hraju proti mým kamarádům a chodí se na nás podívat hodně našich známých. Ale co se dá dělat… musíme to respektovat a vydržet to. Snad to nebude dlouho trvat a fanoušci budou moct opět nejen na hokej, ale na všechny stadiony.

Děkuji za rozhovor.

další články
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...