SHKM Baník Hodonín
Aleš Dufek: Za oslabení musím všechny pochválit, byla tam obětavost a odehráli jsme to skvěle
Aleš Dufek: Za oslabení musím všechny pochválit, byla tam obětavost a odehráli jsme to skvěle
A-Tým
30.1.2022

Proti Boskovicím odehrál nejlepší zápas v letošní sezoně. Útočník Aleš Dufek pomohl k vítězství hodonínských barev hattrickem, ke kterému přidal ještě jednu asistenci. Čtyřiadvacetiletý forvard si po zápase pochvaloval nejen hru v oslabení, ve kterém hráči SHKM vstřelili tři branky, ale také atmosféru, která vládla na tribunách. „Atmosféra byla naprosto skvělá! V tom oslabení se otřásal stadion a myslím, že nám to hrozně psychicky pomohlo,“ říká třígólový střelec.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Aleši, Boskovice jste i potřetí v sezoně dokázali porazit. Jak bys na úvod okomentoval dnešní duel?

Od začátku se hrál skvělý hokej. Myslím, že i pro fanoušky musel být zápas atraktivní. Každopádně po taktické stránce jsme odehráli skvělý zápas a získali jsme důležité tři body.

Na pětigólové výhře ses podílel třemi trefami. Můžeš nám své zásahy popsat?

U prvního gólu byla skrumáž před brankou soupeře a puk vyletěl přímo mezi kruhy, kde jsem stál úplně sám a měl jsem dostatek času zamířit a vystřelit.

Druhá trefa byla v oslabení, když mě Poli (Tom Polák, pozn. red.) skvělou nahrávkou dostal do samostatného úniku a podařilo se mi to zakončit gólem.

Třetí gól byl samostatný nájezd, který vybojoval Džarvis (Matěj Charvát, pozn. red.), on ale jet nechtěl, takže měl jet buď Poli nebo já. Nakonec jsem se rozjel já a jsem rád, že to dopadlo proměněným nájezdem.


Podle čeho a kdy (před nebo až za jízdy) se rozhoduješ, jak nájezd zakončíš?

Vždy se mi v hlavě promítnou nějaké nájezdy z tréninku, ale finální rozhodnutí padne ve chvíli, kdy se rozjedu a dotknu se puku. Pak už přesně vím, co chci udělat.

Ve druhé třetině jste během krátké doby přišli o dvoubrankový náskok. Slepené góly umí s týmem hodně otřást. Jaká slova v tu chvíli na střídačce zaznívala?

Bohužel jsme dostali smolný gól. Soupeře to nakoplo a chvíli nato vyrovnali. V tu chvíli je na střídačce samozřejmě nějaká nervozita, ale vždy si řekneme, že to musíme uklidnit a celkově zjednodušit hru. Klidně udělat dvakrát nebo třikrát zakázané uvolnění, abychom se uklidnili a začali zase hrát.

V poslední době se vám ve druhých třetinách obecně příliš nedaří. Z posledních deseti zápasů jste druhou třetinu vyhráli jen jednou, zato šestkrát jste v této části tahali za kratší provaz. Je to jen náhoda, nebo to může mít něčem jasně pojmenovatelnou příčinu?

Nedokážu na to úplně odpovědět. Jediné, co mě napadá, je situace, kdy po první třetině vedeme o dva nebo více gólů, tak na druhou třetinu vlezeme na led s tím, že se asi nemůže nic stát a nějak už to dohrajeme. Bohužel takhle to nefunguje a nemůže tam být žádné podcenění.

Po gólu na 2:2 byl navíc na pět minut plus do konce zápasu vyloučen Šimon Zlámal. Viděl jsi zákrok, za který byl Šimon poslán předčasné do kabiny?

Ano, viděl. Šimon v tom stejném střídání sám dostal u mantinelu pořádný hit, který si myslím, že se dal písknout taky, takže si myslím, že to od něj byla lehká pomsta. Každopádně Šíma není hráč, který by hrál zákeřně. Jsem i trochu rád, že ukázal, jak umí taky přitvrdit muziku. Každopádně je hlavní, že hráč Boskovic byl v pořádku a nic závažného se mu nestalo.


Tím pětiminutovým vyloučením odstartovala série dalších čtyř dvouminutových trestů, kvůli kterým jste dlouhé minuty hráli ve třech. Oslabení jste zvládali výborně, přesto - devět dvouminutových trestů je na jeden zápas hrozně moc...

Za oslabení musím všechny pochválit, byla tam obětavost pro tým zablokovanými střelami a odehráli jsme to skvěle. Ale je to přesně, jak říkáš - ten počet trestů je hrozně velký a stojí to mnoho sil. V playoff nás to může stát zápas.

Na utkání dorazilo 445 diváků, což je čtvrtá nejvyšší návštěva sezóny. Kotel byl skvělý, chvílemi se do fandění zapojoval celý stadion. Hlavně během toho dlouhého oslabení. Jak se ti líbila dnešní atmosféra?

Atmosféra byla naprosto skvělá! V tom oslabení se otřásal stadion a myslím, že nám to hrozně psychicky pomohlo. Chtěl bych všem lidem poděkovat, že si udělali čas a přišli nás podpořit a udělali tak skvělou atmosféru. Doufám, že v playoff to bude minimálně stejné nebo klidně ještě lepší (usmívá se). Ještě jednou velké díky všem fanouškům!

Výhrou jste si zajistili vítězství v základní části. První z cílů letošní sezóny se tak podařilo splnit, teď přijde na řadu ten druhý, ještě těžší a důležitější. Jak se těšíš na playoff?

Přesně tak, první cíl je splněn, ale ten hlavní teprve přijde. Na playoff se těším hrozně moc. Je to vrchol sezony a myslím, že celý tým se těší a dáme do toho úplně všechno, co bude v našich silách.

Příští kolo vás zavede do Uherského Ostrohu, kterému máte co vracet. Na zápas se chystají i hodonínští fanoušci. Když si vzpomeneš na domácí zápas, na co si budete muset dávat největší pozor a co by naopak mohlo vést z úspěchu v „Bitvě o krále Slovácka“?

Zápasy s Ostrohem jsou vždy derby a mají díky fanouškům skvělou atmosféru, takže budeme moc rádi, pokud nás naši fanoušci přijedou podpořit. Každopádně pro nás v tom zápase už nepůjde až tak o body. To ale nemění nic na tom, že budeme chtít určitě na ledě Ostrohu vyhrát. Ten zápas musíme brát jako přípravu na playoff. Pozor si musíme dát na začátek zápasu, protože díky tomu jsme doma s Ostrohem prohráli, poté, co jsme dotahovali rychlé skóre 0:3.

Děkuji za rozhovor.


další články
Baník sehraje v přípravě šest utkání, nechybí pikantní souboje s Vyškovem
A-Tým
26.6.2022

Rozlosování základní části 2. ligy je už pár dní na světě, nyní už je rozhodnuto i o programu přípravných zápasů A-týmu ...
FOTO: Ročník 2014 si to na trávě rozdal s fotbalisty Baníku Ratíškovice
Info
25.6.2022

Mladí Drtiči z kategorie třetí třídy se místo čtvrtečního tréninku vypravili na fotbalový stadion do nedalekých Ratíškov...
Druholigové kostky jsou vrženy, Baník má v úvodním kole volno, ligu začne na domácím ledě
A-Tým
24.6.2022

Po rozlosování Krajské ligy mužů je znám už i jízdní řád 2. ligy. Hokejisté Baníku budou mít v prvním kole Východní divi...
FOTO: XXII. Sportovní hry v malé kopané i s týmem Baníku
Info
24.6.2022

V úterý 21. června se v rámci dvaadvacátých Sportovních her města Hodonína uskutečnil na umělé trávě ve sportovním areál...