SHKM Baník Hodonín
Aleš Bachánek: Bylo vidět, že ty síly už prostě nejsou, ale odhodláním a morálkou kluci zápas zvládli výborně
Aleš Bachánek: Bylo vidět, že ty síly už prostě nejsou, ale odhodláním a morálkou kluci zápas zvládli výborně
A-Tým
25.2.2024

Hodnocení vítězného zápasu s Opavou si jako vždy vzal na starost hlavní trenér hodonínských hokejistů Aleš Bachánek, který své svěřence právem chválil. „V první řade bych chtěl moc pochválit všechny kluky, protože zápas naprosto skvěle odbojovali. Táhneme to už třetí zápas na tři lajny a bylo vidět, že ty síly už prostě nejsou, ale odhodláním a morálkou zápas zvládli výborně,“ řekl mimo jiné v tradičním pozápasovém rozhovoru šéf hodonínské střídačky.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Pane trenére, jaké je Vaše první hodnocení zápasu v Opavě, respektive v Krnově?

V první řade bych chtěl moc pochválit všechny kluky, protože zápas naprosto skvěle odbojovali. Táhneme to už třetí zápas na tři lajny a bylo vidět, že ty síly už prostě nejsou, ale odhodláním a morálkou zápas kluci zvládli výborně. Ani za stavu 3:1 pro domácí se nepoložili a celý zápas šlapali a bojovali co to šlo.

S jakou taktikou jste šli do zápasu?

Chtěli jsme hrát zezadu. Prostě nemáme sílu na to, abychom teď soupeře nějak tlačili a udávali tempo zápasu. Ale znova opakuju – kluci odehráli skvělý zápas a zaslouží si velkou pochvalu.

Jak jste sám říkal, Opava byla většinu zápasu více na puku, měla asi i územní převahu, kterou potvrzuje i poměr střel 47:31…

Soupeř měl sice hodně střel, ale neměli tolik šancí a střeleckých příležitostí, které by nás vyloženě ohrožovaly. Většinu střel Pity (Dominik Piták, pozn. red.) viděl dva ze tří gólů byly po tečovaných střelách. Pokud chceme hrát zápas z defenzivy, tak musí tým podržet golman a to Pity rozhodně dokázal.

V poslední třetině jsme srovnali z 3:1 na 3:3. Věřil jste, za nepříznivého stavu, že dokážete zápas otočit?

Já určitě ano a myslím si, že i kluci za tím šli. Celý zápas jsme chtěli hrát odzadu, dobře bránit naši modrou, odebírat puky a chodit do rychlých brejků. Přesně tohle nám vyšlo a díky této taktice jsme dokázali ve třetí třetině během dvou minut srovnat. Měli jsme šance rozhodnout ještě v základní hrací době, ale jsme rádi za to, jak to dopadlo a že domů do Hodonína vezeme dva body.

Opava v prodloužení riskla hru ve čtyřech bez brankáře. Překvapil Vás tento tah?

Nepřekvapil, naopak. Vlastně jsem to čekal. Myslím si, že to byl logický tah, protože jim nic jiného nezbývalo. Po minutě prodloužení bychom měli tříminutovou přesilovku čtyři na tři a tomu se chtěli domácí vyhnout a rozhodnout při powerplay. Říkal jsem klukům, že s nimi nemají lítat. Ať se naopak stáhnou před branku a ať čekají na odražený puk a vyšlo to. Lužis (Dominik Luža, pozn. red.) vybojoval puk, dal to Erikovi (Erik Hložánek, pozn. red.) a ten trefil, možná s troškou štěstí, prázdnou branku.

Ve středu se vracíte na domácí led, kde před svými fanoušky přivítáte těžkého soupeře z Vyškova. Jak je na tom tým v tuto chvíli?

Máme teď chvilku volno, tak doufám, že si kluci orazí a odpočinou si, protože toho mají za poslední tři týdny opravdu hodně. Snad se nám vrátí i nějací marodi. Přijít by snad měl Waia (Filip Weintritt, pozn. red.), uvidíme co Něma (Jakub Němec, pozn. red.), který už s týmem trénuje. Uvidíme, jestli budeme mít někoho ze Zlína.

Před námi jsou poslední čtyři kola základní části. Stále zůstává cílem čtvrté místo?

Rozhodně ano! Chceme jít do playoff nejhůř ze čtvrtého místa a věřím, že to i přes spoustu absencí dokážeme.


další články
Hokejisté opět nazují kopačky, 21. června se na Nesytě uskuteční už pátý ročník exhibičního fotbalového utkání
A-Tým
18.6.2024

Už popáté se na fotbalovém hřišti na Nesytě uskuteční benefiční exhibiční zápas mezi fotbalisty domácího FC Nesyt a hoke...
V Baníku budou pokračovat další dva hráči loňské sestavy. Smlouvy prodloužili Jan Švejda a Adam Bachánek
A-Tým
16.6.2024

Na soupisku A-týmu Baníku na nadcházející druholigové boje přibyla dvě jména. Vedení klubu se dohodlo na pokračování s d...
FOTO: Hráči páté třídy v pátek 14. června vyrazili vlakem za hokejbalem do Přerova
Info
15.6.2024

Tým složený hráčů a hráček páté třídy odehrál na Hané celkem tři hokejbalové zápasy, dvakrát se střetli s domácími Zubry...
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třin...