SHKM Hodonín
A-týmu začne suchá příprava 1. června, probíhat bude ve dvou fázích
A-týmu začne suchá příprava 1. června, probíhat bude ve dvou fázích
A-Tým
11.5.2020

Hokejisté Baníku již znají plán přípravy na novou sezonu. Pod vedením nového trenérského dua Michal Kuba – Jan Prčík starší bude první část odstartována v pondělí 1. června a potrvá necelé čtyři týdny. Po téměř měsíční pauze se tým kapitána Petra Peše sejde opět v pondělí 20. července k druhé fázi letní přípravy, která plynule přejde do přípravy na ledě.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Drtiči začnou s fyzickou přípravou na nový ročník první červnový den a první fázi zakončí 26. června. „Trénovat budeme třikrát týdně. Naprostá většina tréninkových jednotek bude probíhat na hřišti v areálu ZŠ Vančurova a na fotbalovém hřišti v Rybářích. Domluveni jsme také s Vagabund Gym,“ říka Michal Kuba.

Po zhruba měsíčním „odpočinku“ se hráči sejdou opět „Druhá fáze přípravy by měla začít pravděpodobně v pondělí 20. července. Rádi bychom pak plynule přešli rovnou na led. Plocha by měla být připravena někdy v polovině srpna, ale přesné datum v tuto chvíli ještě neznáme,“ krčí rameny nový hlavní kouč Baníku.

V kádru pro sezonu 2020-21 by podle slov trenéra měly být minimální změny. Společné přípravy by se měli účastnit všichni hráči A-týmu, které doplní junioři. „Určitě s námi budou trénovat i někteří kluci z juniorky, které si vezmeme na zkoušku a určitě jim dáme šanci porvat se o místo na soupisce A-mužstva,“ prozrazuje třicetiletý trenér.

Trenéři ani hráči zatím neví, jaká omezení je budou při společných trénincích doprovázet. „Jelikož se to mění každý týden, tak sám nevím, co nás čeká. Doufám ale, že na začátku června už těch omezení moc nebude,“ věří.

Tajemstvím je zatím zahalena i podoba Krajské ligy. Vzhledem k tomu, že Český hokej nabídl hned deseti klubům účast ve druhé lize, je možné, že dojde ke změnám ve složení jednotlivých skupin. Jasněji by mělo být do konce května.

Realizační tým již pracuje také na seznamu přípravných zápasů. „Chceme odehrát čtyři nebo šest přípravných utkání, nejspíš s týmy z blízkého okolí. Vše ale záleží na tom, kdy my i soupeři půjdeme na led,“ vysvětluje.

A jak se novopečený šéf hodonínské střídačky těší na start letního drilu? „Těším se na kluky. Doteď jsem vždycky byl na druhé straně, teď to bude o dost jiné. A na to se těším,“ přiznává mladý trenér.

další články
Tom Polák: Je těžké si vůbec představit, že půjdu po tak dlouhé pauze do zápasu
Info
2.8.2021

Ačkoliv na led nastoupili hokejisté SHKM již minulý týden, první dva tréninky byly dobrovolné a hlavně seznamovací. Od p...
Hodonínský hokej truchlí. Zemřel bývalý skvělý útočník Václav Kobliška
Info
2.8.2021

V neděli 1. srpna nás navždy opustil pan Václav Kobliška. Vždy usměvavý a dobře naladěný jihlavský rodák strávil v barvá...
Prestižní Hlinka Gretzky Cup i s hodonínskou stopou!
Info
1.8.2021

Tradiční letní Hlinka Gretzky Cup (někdejší Memoriál Ivana Hlinky) letos hostí Evropa, což znamená, že do Piešťan a do B...
Staň se hokejovým rozhodčím!
Info
31.7.2021

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.