SHKM Hodonín
„Já chci hrát hokej!“ Náborová akce přilákala třicet nových malých hokejistů a hokejistek
„Já chci hrát hokej!“ Náborová akce přilákala třicet nových malých hokejistů a hokejistek
Info
26.1.2022

Na hodonínském Zimním stadionu Václava Nedomanského se ve středu 26. ledna uskutečnila oblíbená náborová akce „Pojď hrát hokej“, kterou v rámci dalšího Týdne hokeje uspořádal oddíl SHKM ve spolupráci s Českým hokejem. Jubilejní desátý díl projektu „Týden hokeje“ přilákal v Hodoníně tři desítky dětí.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

O bezproblémový a hladký průběh akce se postarali členové našeho klubu, a to napříč všemi kategoriemi. Kromě hlavního trenéra přípravky Jana Prčíka a jeho kolegů byli s dětmi na ledě i další trenéři z vyšších kategorií. Nechyběli ani hráči A-týmu Tom Polák, Petr Peš, Jakub Sajdl a Aleš Dufek, a skvěle se své role zhostili i hráči z kategorie mladších žáků, kteří svou důležitou roli pomocníků zvládli naprosto skvěle.

Od 15:00 hodin probíhala registrace nových malých hokejistů a hokejistek, s níž rodičům ochotně pomáhaly vedoucí přípravky a páté třídy Vanda Stránská a Eva Jandorová. Poté následovala krátká prezentace, která nové zájemce seznámila s hokejovými základy a představila zejména rodičům náš hokejový oddíl. Pak už se natěšené děti mohly vrhnout do oblékání výstroje, kterou jim klub bezplatně zapůjčil a v 16:00 jsme všichni vyrazili na ledovou plochu.

Děti, které byly na ledě úplně poprvé si vyzkoušely první krůčky na bruslích za pomocí hrazdiček, ti více zkušení si vyzkoušeli slalom mezi brankami, různé obratností cviky, a hlavně spousty her, u kterých se všichni malí hokejisté náramně bavili. Kromě toho si z dnešního odpoledne všichni odnesli na památku spoustu dárečků v podobě například láhve na pití a klíčenky s logem Českého hokeje, dres „Pojď hrát hokej“, ale i propagační předměty SHKM Hodonín.

Nábor do hokejové přípravky SHKM není jen o akci „Pojď hrát hokej“, noví zájemci se mohou přihlásit kdykoliv během roku. I v létě. Stačí kontaktovat hlavního trenéra přípravky pana Jana Prčíka nebo Martina Vyrůbalíka, s nimiž se rodiče domluví na všem potřebném. Podrobnější informace i s kontakty najdete na stránce věnované NÁBORU.

Klub má k dispozici na zapůjčení kompletní výstroj, brusle všech potřebných velikostí, rukavice i přilby. Nováčkům tak vlastně stačí jenom chuť vyzkoušet si hokej a teplé oblečení.

Vedení klubu se letos poprvé rozhodlo při organizaci náborové akce využít několika velkoplošných reklam, které nejen v Hodoníně, ale i v jeho okolí lákaly na dnešní akci. „Šli jsme do toho poprvé a musím říct, že zpětná vazba jak na sociálních sítích, tak z osobního kontaktu je na tuto naši aktivitu jen a jen pozitivní,“ manažer a trenér mládeže Martin Vyrůbalík.Zkušený obránce A-týmu SHKM, který v nejvyšších ligách u nás a na Slovensku odehrál téměř 700 utkání, si svazový projekt velmi pochvaluje. „Z mého pohledu to je povedený projekt. Už jen z toho pohledu, že se nám hlásí nemálo dětí a rodičů ze Slovenska, kde nic podobného nemají. Nábor ale není jen o tom, že se dvakrát za rok uskuteční Týden hokeje, to by samo o sobě určitě nestačilo,“ říká hrající manažer A-týmu SHKM.

Kromě Týdne hokeje proto vedení i trenéři SHKM vyráží během celého roku do školek nejen v Hodoníně, ale v i okolí. „Tyto návštěvy mají velký úspěch a ohlas. A to nejen proto, že dětem přivezeme nějaké dárečky, ale hlavně proto, že děti baví vyzkoušet si výstroj, rádi se oblékají do dresů a hrají si na malé hokejisty,“ dodává Martin Vyrůbalík.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kdo nám s organizací a hladkým průběhem dnešního parádního odpoledne pomáhali. Ať už to jsou trenéři, hráči A-mužstva a mladších žáků, členové realizačních týmů, ale také spoustě dobrovolníků a rodičům, kteří sice mnohdy nejsou tolik vidět, ale bez jejichž zápalu a pomoci by náš klub nebyl tím, čím je. Děkujeme!FOTOGALERIE


Kompletní galerii najdete ZDE

další články
Foto: Muži Baníku zahájili letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...