SHKM Hodonín
„Chceme vrátit Hodonínu barvy, které mu patří a taky sluší,“ říká manažer A-týmu SHKM Martin Vyrůbalík
„Chceme vrátit Hodonínu barvy, které mu patří a taky sluší,“ říká manažer A-týmu SHKM Martin Vyrůbalík
A-Tým
16.8.2018

Začátek sezony se kvapem blíží, a proto jsme o rozhovor poprosili také manažera A-mužstva SHKM Martina Vyrůbalíka. Sedmatřicetiletý a stále aktivní extraligový hokejista se v roli funkcionáře pomaličku rozkoukává. „Člověk se sice pohybuje ve stejném prostředí, ale řeší naprosto jiné věci,“ říká opora zadních řad Olomouce. V rozhovoru nám prozradil, jak se v nové roli cítí, jak je spokojený s mužstvem, jaké bude mít tým ve své první sezoně ambice i o tom, co klub chystá pro fanoušky.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Martine, jak se rozkoukáváte v nové roli?

Na úvod musím říct, že tahle role je pro aktivního hokejistu úplně odlišná. Člověk se sice pohybuje ve stejném prostředí, ale řeší naprosto jiné věci. Hlavně mám okolo sebe skvělé a obětavé lidi. Roman Bárta, Milan Kuba, trenér Jan Prčík, Jan Hochman a v neposlední řadě Petr Uřičář, všichni tito kluci odvádí výbornou práci a hodně mi to všechno ulehčují.


Jak budete stíhat dělit čas mezi prací aktivního hokejisty a šéfem týmu Drtičů? Jak máte v klubu rozdělena práva a povinnosti?

V sezoně bohužel nebudu mít možnost být v Hodoníně denně a o chod mužstva se budou z velké části starat právě tito kluci, které jsem před chvílí jmenoval. Hlavní slovo budu mít já společně s Petrem Uřičářem. Vše spolu s dalšími lidmi v klubu konzultujeme. Vedení hokejového týmu je pro většinu z nás něco nového. Začínáme a učíme se za běhu spoustu nových věcí. Všichni do toho dáváme maximum a bereme to jako velkou výzvu.


Jaké jsou reakce na nový tým mezi potenciálními novými partnery?

Už jsem zaznamenal několik pozitivních reakcí. V momentální situaci je osloveno několik partnerů a bude se dotahovat jejich podpora. My jsme rádi za každého partnera, který se bude chtít podílet na naší podpoře. A to nejen A-mužstva, ale i na chodu celého našeho klubu.V pondělí 13. srpna proběhl první trénink, i když s týdenním zpožděním…

Kluci šli na led s týdenním zpožděním. Minulý týden trénovali na suchu. Musím všechny kluky pochválit za to, jak k tomu přistoupili. Na týden suché chodili takřka v kompletním složení. A to stejné platilo i o pondělním prvním tréninku. Jde z nich cítit obrovská chuť a nadšení a to se mi na tom moc líbí. Věřím, že jim to vydrží co nejdéle.


Budete tým ještě nějak doplňovat?

Nějaké představy o doplnění mužstva ještě máme. Možnosti však samozřejmě nejsou neomezené. Každopádně chceme dát šanci i mladým klukům, kteří vyšli z juniorů, popřípadě stávajícím juniorům.


S jakými ambicemi půjdete do své premiérové sezony v Krajské lize?

Bude to naše teprve první sezona a mluvit třeba rovnou o postupu do vyšší soutěže by bylo, myslím si, hodně troufalé. Mužstvo je složeno výhradně z hráčů pocházejících z Hodonína či blízkého okolí, chtěli bychom hrát dobrý hokej a přilákat tak na zimní stadion přilákat co nejvíce fanoušků. Jedním z cílů je zapracovávat do mužstva dospělých mladé nadějné hráče. Myslím, že zkušených hráčů je kabině spoustu, a mladí kluci se od nich můžou leccos naučit. Jakým směrem se bude sezóna vyvíjet, se teprve uvidí.


Jak jste spokojeni s formátem soutěže?

Na předsezonním aktivu byl dán návrh, jak se bude hrát soutěž. Tím, že je celkem čtrnáct mužstev, tak to přímo vybízelo k tomu, hrát základní část dvoukolově systémem doma - venku. Mírné úpravy se následně udělaly po vzájemné dohodě. Máme tam sice i nějaká vložená kola, která se hrají v pracovní den, ale není jich mnoho. Novinkou je takzvané vánoční kolo, těsně před Vánoci. U něj bude záležet na tom, jak se domluvíme se soupeřem, kdy a který den budeme hrát. Čeká nás spousta derby a dalších zajímavých zápasů. Když to shrnu, tak s formátem soutěže vládne u nás i u hráčů spokojenost.


Kdy budete hrávat své domácí zápasy? Budou pevné začátky?

Tohle je téma, které neustále řešíme. Dlouhou dobu nebyla vyřešena otázka toho, v jaké soutěži bude hrát tým SHK Hodonín a proto jsme nemohli učinit definitivní rozhodnutí. Víme, že hodonínský fanoušek je léta zvyklý chodit o víkendu na hokej v sobotu. Je tady možnost, že bychom část zápasů odehráli v sobotu a druhou část (kdy bude v sobotu hrát domácí zápas SHK, pozn. red.) v neděli. Zároveň ale nechceme, aby v tom fanoušci měli takzvaně „guláš“, a proto s největší pravděpodobností budeme hrávat svá domácí utkání pouze v neděli. Časy začátků zápasů se mohou měnit, ale pravděpodobně by většina nedělních zápasů A-týmu SHKM Hodonín měla začínat v 17:00 hodin. Až bude učiněno definitivní rozhodnutí, tak o tom budeme fanoušky informovat.


A-tým bude vyznávat zeleno-černou kombinaci. Proč jste se pro tento krok rozhodli?

Toto rozhodnutí bylo jednoznačné. Chceme vrátit Hodonínu barvy, které mu patří a taky sluší. Zároveň to bereme jako návrat k historii a kořenům. Věřím, že se fanouškům bude kombinace zelené, černé a bílé líbit.Fanoušky určitě zajímají ceny vstupného. Budou k dispozici také permanentky?

Cena vstupného bude jednotná a to 40,- Kč na sezení i stání. Playoff zůstane na stejné částce. Bohužel se trochu pereme se systémem, který je v pokladně zimního stadionu. Z tohoto důvodu bohužel nebude možné si zablokovat konkrétní sedadlo. To znamená, že bude platit pravidlo, kdo dřív přijde, ten bude mít lepší místo. Cena permanentky bude 400,- Kč. V ceně permanentky bude také vstup na všechna přípravná utkání a také na všechny duely playoff. Teď to momentálně vypadá, že fanoušek, který si koupí permanentku, dostane balíček vstupenek na všechny utkání do playoff a věrnostní kartičku, kterou si musí schovat a před playoff ji vymění za balíček vstupenek na playoff. Jiná cesta nám bohužel nezbývá. Vstup zdarma budou mít děti do 130 cm, držitelé průkazu ZTP a samozřejmě také hráči a trenéři mládežnických týmů SHKM.


Jak je na tom A-tým ohledně finančního pokrytí sezony? Máte pokrytý rozpočet?

Rozpočet A-týmu je v této chvíli finančně pokrytý. Velké díky patří hlavně generálním partnerům a to firmám G-mont a STAVEBNÍ FIRMĚ PLUS. Nicméně je tu spousta vybavení, které potřebujeme k provozu - jako jsou například hokejky, výstroj a tak dále. Velký dík patří hráčům, kteří využívají své vlastní vybavení a investovali do něj své prostředky. Na tom se pozná velké srdíčko a charakter. I proto budeme rádi za každou, byť i malou pomoc, díky které budeme moci klukům pořídit potřebné věci. Víte sám, že hokej není levná záležitost.


Co chystáte pro fanoušky?

V nejbližší době se rozjede úplně nový a responzivní web, který připravujeme ve spolupráci se společností eSports. Připravujeme prodej suvenýrů ve fanshopu. Chystáme také pravidelné schůzky s fanoušky, na kterých můžeme zodpovědět konkrétní dotazy. Máme v hlavách spoustu nápadů, které bychom chtěli zrealizovat a nabídnout tak fanouškům co nejvíce zábavy. Je toho spoustu, ale všechno chce svůj čas.


Děkuji za rozhovor.

další články
Vstupenky na domácí čtvrtfinálový zápas jsou v prodeji v naší online aplikaci!
A-Tým
25.2.2020

Hokejisté SHKM Hodonín přivítají ve druhém čtvrtfinálovém utkání na ledě Zimního stadionu Václava Nedomanského tým Orlů ...
Vrchol sezony je tady! Baník se ve čtvrtfinále po roce opět utká s Orly z Uničova
A-Tým
24.2.2020

„Oťukávání“ v základní části skončilo. Až závěrečné šestadvacáté kolo rozhodlo o tom, že hodonínští hokejisté stejně jak...
Nejvyšší návštěvy chodily opět v Hodoníně! Domácí zápasy Baníku vidělo skoro pět tisíc fanoušků
A-Tým
24.2.2020

Fanoušci v Hodoníně opět ukázali, že hokej milují a po loňském triumfu v návštěvnosti tento titul získali i letos. I pře...
Petr Peš opět nejproduktivnějším Drtičem, v ligovém bodování skončil čtvrtý
A-Tým
24.2.2020

Útočník Petr Peš se stejně jako vloni stal nejproduktivnějším hráčem Baníku v základní části Krajské ligy. Avšak zatímco...