SHKM Baník Hodonín
Vyškov byl poprvé v sezoně nad síly zeleno-černých, Baník ale veze domů cenný bod
Vyškov byl poprvé v sezoně nad síly zeleno-černých, Baník ale veze domů cenný bod
A-Tým
18.1.2023

Utkání jubilejního 30. kola na úzkém kluzišti ve Vyškově nabídlo svižný hokej se šancemi na obou stranách. První gól vstřelili Hodonínští, které poslal do vedení Jan Matějka. Vyškov do přestávky srovnal a chvíli po změně stran šel do vedení. To domácí drželi až do úvodu poslední dvacetiminutovky, kdy v přesilové hře vyrovnal Vojtěch Krejčiřík. Vítěze nakonec určilo až prodloužení, v němž domácím vyšel risk bez brankáře a po necelých dvou minutách rozhodl o vítězství Vyškova Komínek.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
30. kolo, středa 18.1.2023
Hokej Vyškov - SHKM Baník Hodonín
VYM
3:2p
(1:1, 1:0, 0:1, - 1:0)
HOM
Branky a nahrávky: 18. Studený (Komínek), 24. Vašíček (Žižka, Dobiáš), 62. Komínek (Sebera, Dobiáš) - 15. Matějka (Sajdl, Yarovinsky), 42. Krejčiřík (Yarovinsky, Peš). Rozhodčí: Grygera - Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely: 41:33. Diváci: 213. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Šarman (Lambert) - Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) - Snášel, Lekeš, Dobiáš - Sebera, Janeček, Tomajko - Čuřík (A), Vašíček, Popelka - Kořenek, Komínek (A), Weintritt. Trenér: Michal Konečný.
Dolíška (Zollpreister) - Vyrůbalík, Rauš, Polesný (A), Škápik (A), Kališ, Němec - Romančík, Dufek, Charvát - Krejčiřík, Peš, Yarovinsky - Sajdl (C), Matějka, Krejčí - Bartes, Bořuta, Štědrý. Trenér: Aleš Bachánek.

Komentář k zápasu


Baník se na poslední chvíli musel ve Vyškově obejít bez služeb obránce Ondřeje Šmacha, kterého sklátila nemoc. V brankovišti SHKM se opět představil Dolíška a on i jeho protějšek měli od prvních minut rozhodně co dělat.

Na první branku se ale přes šance na obou stranách čekalo až do poloviny patnácté minuty, kdy se do brejku dva na jednoho dostal Sajdl s Matějkou. Hodonínská dvoje vyřešila situaci naprosto učebnicově a Jan Matějka zakončoval z první do poloprázdné brány.

Domácí se vyrovnání dočkali o tři minuty později, kdy od modré vstřelil puk na hodonínskou branku Adam Studený. Dolíška měl zakrytý výhled a nepříliš prudká střela mu prošla mezi betony až do brány. Úvodní mnuty druhé dvacetiminutovky patřily Vyškovu, který si místy vytvořil až drtivý tlak.

Z něj Konečného svěřenci na konci čtyřiadvacáté minuty vytěžili vedoucí trefu. Žižkovu střelu hodonínský vyrazil, na dorážku Dominicka Vašíčka už ale byl krátký. Karta se obrátila v devětadvacáté minutě, kdy měl Baník k dispozici přesilovku. V ní si zeleno-černí vypracovali minimálně dvě dobré příležitosti, ale Dufkovu dorážku mířící do opuštěné branky na poslední chvíli zastavil Šarman a Němcova brankářem vyražená střela proletěla o pár decimetrů jinudy, než by Krejčiřík na uklizení puku do prázdné klece potřeboval.

Na začátku poslední třetiny hosté přečkali krátký zbytek vyškovské přesilovky a v polovině dvaačtyřicáté minuty se zeleno-černí dočkali vyrovnání. Peš zavezl puk do útočné třetiny, křížnou přihrávkou našel Yarovinského a ten parádně vyzval ke skórování na brankovišti hlídkujícího Vojtěcha Krejčiříka, který pohodlně vyrovnal na 2:2.

Obrovskou šanci na zvrácení skóre měl v osmačtyřicáté minutě Rauš, ale jeho střelu akrobaticky skryl do lapačky Šarman. Za nerozhodného stavu tak duel dospěl až do nastaveného času. V něm se domácí tým po pár vteřinách rozhodl pro nevšední risk, když s prázdnou bránou hrál ve čtyřech proti třem.

A risk se Vyškovu vyplatil. Unavená hodonínská trojice nedokázala v čase 61:43 uhlídat Seberovu přihrávku na Tomáše Komínka, který z první překonal Dolíšku a rozhodl dnešní utkání. Baník veze z horkého vyškovského ledu po porážce 2:3 v prodloužení cenný bod a o něco si zase upevnil osmou příčku.

další články
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třin...
FOTO + VIDEO: Nemocnice rodinám 2024
Info
10.6.2024

Druhý ročník akce „Nemocnice rodinám“ byl stejně skvělý, jako ton loňský první. Děkujeme Nemocnici TGM Hodonín za pozván...
Kondiční trenér Dan Hapla: Druhá liga je podle mě nejtěžší soutěž ze všech. Před klukama smekám klobouk!
A-Tým
7.6.2024

Realizační tým prvního mužstva Baníku se už před sezonou 2022-23 rozrostl o nového člena. O kondiční připravenost hodoní...
Baník ulovil u rivala zvučnou posilu. Na česko-slovenské pomezí přichází produktivní útočník s prvoligovými zkušenostmi
Info
6.6.2024

Po dvou nových tvářích v defenzivě hlásí kabina Baníku také první letní ofenzivní posilu. Zeleno-černý dres bude v sezon...