SHKM Hodonín
Baník ve Velmezu vedl, nakonec ale padl těsně 2:1
Baník ve Velmezu vedl, nakonec ale padl těsně 2:1
A-Tým
4.3.2020

První semifinále Krajské ligy mezi Velkým Meziříčím a Hodonínem nabídlo napínavou podívanou, plnou osobních soubojů a vyloučení, góly ale vidělo něco přes čtyři sta fanoušků jen tři. Vedení se na konci první části ujali po trefě Dominika Směřičky hosté, ale HHK po obrátce dvěma góly v rozmezí tří minut skóre otočilo na svou stranu. A jelikož do konce zápasu už kralovali oba brankáři, skončila úvodní bitva semifinálové série těsnou výhrou favorita 2:1.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
SF1, středa 4.3.2020
HHK Velké Meziříčí - SHKM Hodonín
VEM
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)
HOM
Branky a nahrávky: 23. Maštera (Salát, Vlašín M.), 26. Paták – 17. Směřička (Peš, Dufek). Rozhodčí: Grygera, Slavka - Procházka, Strýček. Vyloučení: 11:11, navíc Matov a Salát (oba VEM) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely: 41:27. Diváci: 438. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Stav série: 1:0.
Slavíček (Řehoř) - Vlašín M., Salát, Burian M., Ambrož (C), Burian V., Slabý, Báňa - Křenek (A), Sobotka, Hrbatý, Barák, Paták, Maštera, Juda, Střecha T., Matov, Rozmarín. Trenér: Karel Vejmelka st.
Zollpriester (Hanáček) - Směřička, Crlík, Veselský, Polesný, Rýpar, Filásek, Weber - Dufek, Peš (C), Tomi - Kuba (A), Sajdl (A), Chalupa - Jajcay, Račický, Sedlák - Vacula. Trenér: Jan Prčík st.

Komentář k zápasu

Baník odcestoval k prvnímu semifinále bez obránce Patrika Lidáka a útočníka Michala Venclíka, do sestavy Jihomoravanů se naopak po dlouhém čase vrátil forvard Lukáš Vacula. V brankovišti zeleno-černých zaujal místo Jakub Zollpriester, záda mu kryl junior Petr Hanáček.

První třetina byla dlouho v režii hlavních sudích, kteří jen v první dvacetiminutovce udělili oběma týmům celkem osm dvouminutových trestů. Na první gól se pod nejvyšším dálničním mostem v České republice čekalo do sedmnácté minuty. V početní výhodě se po ose Dufek – Peš dostal kotouč na hokejku Dominika Směřičky a hodonínský zadák otevřel skóre duelu.

Tento gól byl jediný, který první část přinesla a to přesto, že na střely vyhráli domácí jasně 17:7. Po změně stran se domácím podařilo nejprve vyrovnat, o což se ve třiadvacáté minutě postaral Vojtěch Maštera. O další tři minuty později HHK otočilo skóre na svou stranu, když se po individuální akci prosadil ex-třebíčský Lukáš Paták.

Do konce utkání už žádná branka nepadla, a tak první napínavé a vyrovnané semifinále skončilo fotbalovým výsledkem 2:1 pro Velké Meziříčí. Odveta na hodonínském ledě je na programu už v pátek 6. března od 18:00.

Ohlasy trenérů

Trenéři se vyjádří až po skončení série.

další články
Trenér několika generací hodonínských golmanů pan František Krejčiřík slaví osmdesátiny
Info
8.3.2021

Dnes, 8. března 2021, oslavuje pan František Krejčiřík krásné kulaté jubileum. Jménem celého klubu, našich fanoušků i vš...
Vyjádření VV SHKM Hodonín k aktuální situaci
Info
25.2.2021

Vážení sportovní přátelé, možná si ještě vzpomínáte na vyjádření VV SHKM v článku ze dne 3. ...
Plánované očkovací centrum v Hodoníně se přesouvá ze zimního stadionu do kulturního domu
Info
24.2.2021

V polovině ledna jsme přinesli informaci, že na hodonínském zimním stadionu by mohlo vzniknout velkokapacitní očkovací c...