SHKM Hodonín
Baník v semifinále vyzve největšího favorita a vítěze základní části
Baník v semifinále vyzve největšího favorita a vítěze základní části
A-Tým
1.3.2020

Všechny čtyři čtvrtfinálové série playoff Krajské ligy poznaly v nejkratším možném čase své vítěze a už ve středu startují souboje o postup do finále. Hodonínské hokejisty čeká v semifinále loňský i letošní vítěz dlouhodobé části sezony z Velkého Meziříčí. Horáci v prvním čtvrtfinále otočili nepříznivý vývoj skóre v zápasech s Břeclaví a do semifinále postoupil po výhrách 6:4 a 4:1. Baník v prvním kole playoff porazil po dvou totožných výsledcích 2:0 na zápasy Uničov, oba vyrovnané duely urvali Jihomoravané pátým gólem v prodloužení.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Repríza loňského finále přichází letos na řadu už v semifinále

Vloni se hokejisté SHKM Hodonín a HHK Velké Meziříčí střetli v nervy drásající a napínavé finálové sérii o titul celkového vítěze Krajské ligy 2018-19. V pátém rozhodujícím zápase připravili Hodonínští Horákům první domácí porážku v sezoně a po vítězství 5:4 mohla na ledové ploše zimního stadionu ve Velkém Meziříčí vypuknout nefalšovaná zeleno-černá radost.

Letos se oba soupeři potkají již v semifinále. Do toho se HHK i SHKM dostaly po výhrách 2:0 nad svými čtvrtfinálovými soupeři, postup se ale ani v jednom případě nerodil úplně lehce. Baník porazil Uničov po dvou identických výsledcích 5:4 po prodloužení, když ve druhém utkání zahraňoval remízu po základní hrací době až v čase 59:50.

Velké Meziříčí bylo v sérii s osmým týmem tabulky z Břeclavi jasným papírovým favoritem. Horáci nakonec tuto roli potvrdili, ale zejména v domácím zahajovacím utkání série se na vítězství pěkně nadřeli. Lvi totiž favorita dokonale zaskočili a v polovině utkání vedli ve Velmezu 0:4. Jenže svěřenci trenéra Karla Vejmelky pak zabrali a šesti góly v řadě otočili duel na svou stranu.

V břeclavské odvetě byl po dvou třetinách stav nerozhodný 1:1, v závěrečném dějství se ale projevila kvalita i zkušenost HHK, které třemi góly rozhodlo o vítězství 4:1 a o postupu do semifinále.

Jakub Sajdl: musíme se vyvarovat zbytečným vyloučením

Jak bys zhodnotil čtvrtfinálovou sérii s Uničovem? Co rozhodovalo, v čem se musíte v semifinále zlepšit?

První zápas jsem bohužel neodehrál, ale vím, že jsme v něm měli mnoho zbytečných vyloučení, což v playoff bere hodně sil a musíme se toho vyvarovat. Musíme hlavně zapracovat na obraně, často propadáme a z toho vznikají přečíslení. To by nás mohlo v příštích zápasech mrzet.

Velmez je před startem semifinále favoritem. V čem je HHK nejvíc nebezpečné a co by na Horáky mohlo platit?

Velké Meziříčí má výhodu v tom, že hrají dlouhou dobu pohromadě, což pak jde vidět i na ledě. Vědí o sobě a kolikrát to už hrají naslepo. Nejnebezpečnější je jejich domácí prostředí. Mají malé hřiště, na které jsou zvyklí a umí toho využít. My se musíme na malé rozměry co nejdřív zvyknout. Musíme se z každé šance tlačit do brány a vyslat na golmana co nejvíc střel. To by mohla být cesta, která by nám mohla pomoci.


Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) - Směřička, Lidák, Polesný, Prčík ml., Rýpar, Veselský, Filásek, Výmola - Dufek, Peš (C), Tomi - Kuba (A), Sajdl (A), Venclík - Crlík, Račický, Sedlák - Chalupa, Jajcay, Koubek.

HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Juda J.) - Burian M., Vlašín M., Salát, Ambrož, Burian V., Báňa - Paták, Sobotka, Strnad, Rozmarín, Bula, Maštera, Střecha T., Matov, Pejchal, Křenek, Střecha F..

Rozhodčí

Delegace zatím není známa.

Kompletní program 1. semifinálových zápasů

HHK Velké Meziříčí – SHKM Hodonín
SKMB Boskovice - Hokej Uherský Ostroh


Statistické porovnání soupeřů po základní části

5. místo
POSTAVENÍ V TABULCE
1. místo
110:103
SKÓRE
143:65
511
TRESTNÉ MINUTY
238
Kamil Rýpar (59)
NEJTRESTANĚJŠÍ HRÁČ
Petr Vlašín (30)
Petr Peš (24+24)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ
Tomáš Střecha (33+31)
Petr Peš (24)
NEJLEPŠÍ STŘELEC
Tomáš Střecha (33)
Petr Peš, Aleš Dufek (24)
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ
Tomáš Střecha (31)
Dominik Směřička (6+12)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE
Roman Kadela (5+21)
Zdenko Kotvan 3.83 / 88.41
Jakub Zollpriester 3.89 / 89.93
Ondřej Luner 5.00 / 87.80
BRANKÁŘI
Zdeněk Slavíček 2.29 / ??.??
Jaroslav Juda 2.75 / ??.??
382
NÁVŠTĚVNOST DOMA
231

Rozpis semifinálové série Velké Meziříčí vs. Hodonín

Datum soupeři začátek
SF1, ST 4.3. HHK Velké Meziříčí - SHKM HODONÍN 18:00
SF2, PÁ 6.3. SHKM HODONÍN - HHK Velké Meziříčí 18:00
příp. SF3, NE 8.3. HHK Velké Meziříčí - SHKM HODONÍN 17:30


další články
Sváteční odpoledne ve znamení hokeje, Baník v pondělí přivítá Uherské Hradiště
A-Tým
27.9.2020

Krajská liga nabírá na začátku sezony pořádnou rychlost. Po sobotním vítězství a historickém čistém kontu pokračuje sout...
Ondřej Luner: Čisté konto je jen odrazem skvělé práce celého týmu
A-Tým
27.9.2020

Sobotní podvečer přinesl další zápis do historie A-týmu SHKM Hodonín. Baníku se poprvé v historii podařilo udržet v utká...