SHKM Hodonín
Hodonínská jízda pokračuje! Drtiči vyloupili Rosice a vyhráli podesáté v řadě!
Hodonínská jízda pokračuje! Drtiči vyloupili Rosice a vyhráli podesáté v řadě!
A-Tým
12.1.2019

Začátek zápasu byl v režii hodonínských hokejistů, kteří se po rychlých trefách Venclíka a Poláka dostali do dvoubrankového náskoku. Ten ale domácí do přestávky dokázali smazat a do druhé třetiny se šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé periodě Drtiči udeřili hned třikrát, a i když Rosice měly střeleckou převahu, svítilo po čtyřiceti minutách na světelné tabuli skóre 3:5. V poslední části se už Drtiči nikam nehnali a hlavně se snažili pohlídat si dvoubrankový náskok. Tečku za desátým vítězstvím v řadě udělal v šestačtyřicáté minutě nejlepší ligový střelec Janás.

autor:
Jan Hochman, Ivan Hochman
Sdílejte článek
 
19. kolo, sobota 12.1.2019
HC Štika Rosice - SHKM Hodonín
ROS
3:6
(2:2, 1:3, 0:1)
HOM
Branky a nahrávky: 14. Jarolím (Dobiáš, Rafaj), 19. Gombarčík (Dobiáš), 25. Krobauer (Polzer) - 4. Venclík (Sajdl), 7. Polák (Janás, Crlík), 22. Jajcay (Tomi, Rýpar), 26. Polák (Polesný), 37. Tomi, 46. Janás (Směřička). Rozhodčí: Brzobohatý - Paulík, Strýček. Vyloučení: 5:6, navíc Jajcay a Rýpar (oba HOM) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely: 31:27. Diváci: 32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.
Vrba (Čížek) - Lučivňák, Antal, Dobiáš, Rafaj, Dobšák, Gombarčík, Hanáček, Kožár, Krobauer (C), Pospíšil. Polzer, Krejčí, Jarolím, Kazlepka (A), Nos, Kousal, Svatuška. Trenér: Vítězslav Hájek.
Kotvan (Zollpriester) - Polesný, Crlík, Směřička, Rýpar, Veselský - Sedlák, Polák, Janás - Venclík, Sajdl (A), Kučera (C) - Jajcay, Tomi, Chalupa. Trenér: Jan Prčík.

Komentář k zápasu

Druhý zápas letošního roku se Drtičům také podařil. Do něj navíc nastoupili se Zdenkem Kotvanem v brankovišti, který si odbyl premiéru v dresu SHKM. Na první branku se nemuselo dlouho čekat. Ve čtvrté minutě poslal puk do sítě Michal Venclík a Hodonín se dostal do vedení. Zanedlouho to bylo už 2:0 pro Drtiče, když se v početní výhodě prosadil Tom Polák. Rosická Štika však začala kousat a dokázala snížit na rozdíl jediné branky.

Jejím střelcem byl David Jarolím, jehož kontaktní branka nastartovala celý tým a zanedlouho se domácím hokejistům podařilo vyrovnat. V čase 18:15 to byl Michal Gombarčík, který podruhé překonal golmana Kotvana a díky jeho zásluze se v prostřední periodě začínalo opět za nerozhodného stavu.

Stejně jako v první třetině, i v té druhé to byli hostující hráči, kteří dokázali rychle vsítit gól. Za necelé dvě minuty hry ve třetině se prosadil Andreas Jajcay a vrátil Drtičům vedení, které si vypracovali v předešlé fázi utkáni. Rosice však byly na zápas lépe připravené, než na první vzájemný duel, ve kterém Drtičům podlehly vysoko 13:2. Naopak se soupeřem držely krok a v pětadvacáté minutě vyrovnal na 3:3 Jan Krobauer.

Na to odpověděl svou druhou brankou v zápase Tom Polák. Nerozhodný stav dlouho nevydržel, jelikož hodonínskému forvardovi stačilo pouhých 23 vteřin na to, aby rozvlnil síť za brankářem Vrbou počtvrté. V téže třetině přidal ještě gól Jakub Tomi a Hodonín odskočil Štikám o dvě branky.

V poslední třetině už Drtiči svému soupeři nic nepovolili. Naopak výhru jistil šestým gólem David Janás a Hodonín si odvezl domů všechny tři body za výhru, ba co víc, prodloužil svou vítěznou šňůru na deset zápasů v řadě, což je číslo, na které se žádný jiný tým z Krajské ligy jižní Moravy a Zlína nevyšplhal.

Ohlasy trenérů

Vítězslav Hájek (Rosice):
Soupeř přijel v pozici velkého a jasného favorita. My jsme se na toto utkání museli trochu více připravit, protože jsme nechtěli, aby to dopadlo jako v prvním zápase v Hodoníně. Bylo fajn, že z Hodonína přijeli i fanoušci, takže zápas měl atmosféru. Rozhodující bylo proměňování šancí. Hodonín má zkušené mužstvo, které umí nabídnuté šance proměnit. My jsme se trápili, soupeř proměnil to, co jsme mu nabídli. Na tomhle hoříme vlastně celou sezonu. Nehrajeme špatně, ale neproměňujeme gólové šance.

Jan Prčík (Hodonín):
Dnes jsme neodehráli nejlepší zápas. Nepřistoupili jsme k utkání tak, jak jsme chtěli. Možná, že se na našem výkonu podepsala absence několika hráčů. Vyhráli jsme a za to jsme samozřejmě moc rádi, ale náš výkon nebyl dobrý. Soupeř, který v podstatě neměl co ztratit, se na nás dobře připravil a hodně nám znepříjemňoval naši hru. Za stavu 0:2 to otevřeli, začali do nás chodit a byli hodně nepříjemní. Pozitivem je určitě výkon Zdenka Kotvana, který nás zejména ve druhé a třetí třetině několikrát podržel. Teď ale už musíme tento zápas hodit za hlavu a všechny myšlenky už musí směřovat na páteční těžký zápas s Velkým Meziříčím.

Výsledky 19. kola

Břeclav - Boskovice 3:8
Březina - Uničov 10:3
Velká Bíteš - Blansko 5:1
Rosice - Hodonín 3:6
Velké Meziříčí - Uherský Brod 5:1
Uherský Ostroh - Kroměříž 6:2
Brumov-Bylnice - Uherské Hradiště 1:7

Fotografie ze zápasu

další články
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...
První informace k mládežnickým soutěžím
Info
1.7.2020

Přinášíme první informace ke složení jednotlivých mládežnických soutěží, kterých se budou v sezoně 2020-21 účastnit mužs...