SHKM Hodonín
Baník bude v Rosicích útočit na desátou výhru v řadě
Baník bude v Rosicích útočit na desátou výhru v řadě
A-Tým
11.1.2019

Hodoňané vstoupili do tohoto roku skvěle. Drtiči se vyhřívají po výhře nad Uherským Brodem na třetím místě ligové tabulky a mohou pomalu pomýšlet na vyšší příčky. Naproti tomu Rosice jsou posledním celkem ligy a zůstanou jím bez ohledu na to, jak utkání s Drtiči dopadne. Dokáže Baník zapsat desáté vítězství v řadě?

autor:
Petr Svoboda
Sdílejte článek
 

Devět zápasů a šestadvacet bodů ze sedmadvaceti možných

Čtvrtý listopad loňského roku. To je den, na který připadá poslední porážka celku SHKM Hodonín. Drtiči už dva měsíce nepoznali chuť prohry a vezou se na skvělé vítězné vlně, která je po rozpačitějším závěru října katapultovala mezi první tři nejlepší celky tabulky krajské soutěže. Po vítězství nad Velkou Bíteší si Drtiči poradili taktéž s houževnatým Uherským Brodem. Tato výhra se však nerodila snadno.

Již první třetina tohoto utkání nabídla velmi otevřený hokej. Zeleno-černí dvakrát vedli, ale hráčům Brodu se pokaždé podařilo srovnat. Stejná situace se opakovala v druhé periodě, ale tentokrát tahali za kratší konec hráči Hodonína. Uherský Brod si na začátku poslední dvacetiminutovky vypracoval dvoubrankový náskok, který však Drtiči v závěru po skvělém výkonu smazali. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém vystřelil Hodoňanům bod navíc Petr Peš.

Na poslední zápas s Rosicí se hráčům Baníku vzpomíná velmi dobře. Utkání s posledním celkem tabulky bylo pro Hodonínské jedním z nejlepších počinů loňského roku. Po první třetině, ve které Drtiči nasázeli svému soupeři čtyři branky, bylo v podstatě rozhodnuto. Skóre se nakonec zastavilo na čísle 13:2. To jejich sobotní soupeř má naprosto odlišné problémy.

Štika je suverénně poslední s pětatřicetibodovou ztrátou na první příčku

Začátek prosince zastihl hráče Rosic v solidní formě. Devátého prosince odehrála Štika velmi solidní zápas s Uherským Ostrohem, kterému dlouho vzdorovala a nakonec padla jen těsně 5:3. Následovaly dva důležité zápasy s celky ze spodních pater tabulky, konkrétně s Brumovem a Břeclaví. Oba zápasy dospěly do prodloužení, ze kterých si Rosice odnesly tři body. Následovalo však tvrdé probuzení do reality.

Poslední zápas roku zastihl Štiky na ledě Březiny. V prvním vzájemném utkání zvítězily Rosice 8:3 a hráči Březiny tak měli svému soupeři co vracet. Nutno podotknout, že svému soupeři oplatili v podstatě stejnou mincí, výhrou pěti ku dvěma. Dobrá druhá polovina prosince tak byla ta tam. Štiky si nemohly přát horší závěr roku.

První utkání roku 2019 odehrála na domácí půdě proti tradičnímu soupeři z Velké Bíteši. Nadějný start první desetiminutovky byl velmi rychle zapomenut. Spartak Bíteš se do svého soupeře následně zakousl a zničil jej devíti brankami. Rosice mají suverénně nejhorší skóre soutěže. 107 inkasovaných a 49 vstřelených gólů velmi dobře vystihuje všechny problémy Štik. Poslední tým tabulky ztrácí na předposlední Uherské Hradiště pět bodů a potřeboval by tedy bodovat. V cestě budou stát hodonínští Drtiči.

Sestavy z posledního utkání

HC Štika Rosice: Čížek - Galatík, Kousal, Lučivňák, Rataj, Úlehla, Dobiáš, Dobšák, Hanáček, Kazlepka, Kožár, P. Pospíšil, Polzer, Krejčí, Krobauer, Jarolím, Vojáček, L. Pospíšil, Viest.

SHKM Hodonín: Zollpriester (50. Luner) - Polesný, Lidák, Směřička, Crlík, Rýpar, Výmola - Kuba (C), Peš (A), Janás - Polák, Sajdl, Venclík - Jajcay, Tomi, Sedlák - Veselský, Novotný.

Rozhodčí

Mgr. Michal Brzobohatý – Radek Paulík, Martin Strýček

Kompletní program 19. kola

HC Štika Rosice - SHKM Hodonín
HC Lvi Břeclav - SK Minerva Boskovice
TJ Sokol Březina - HC Orli Uničov
HC Spartak Velká Bíteš - Dynamiters Blánsko HK
HHK Velké Meziříčí - HC Uherský Brod
Hokej Uherský Ostroh - HK Kroměříž
HC Brumov-Bylnice - HC Uherské Hradiště

další články
Představujeme soupeře: Vítěz základní části se probojoval do finále playoff
A-Tým
19.3.2019

Do finále letošního ročníku Krajské ligy se probojovala dvě nejlepší mužstva celé sezony. Hodonínský Baník ve finálové s...
Hodoňáci pořádají autobusový výjezd na nedělní finále
A-Tým
18.3.2019

Před hodonínskými hokejisty je vrchol letošní sezony v podobě finálové bitvy s Velkým Meziříčím. Fanoušci zeleno-černých...
Předprodej vstupenek na finále bude zahájen ve středu 20. března
A-Tým
18.3.2019

Nechcete se v pátek před druhým finálovým zápasem „zdržovat“ stáním ve frontě na vstupenky? Nemusíte! Stačí, když využij...
Zpráva VV SHKM Hodonín
Info
18.3.2019

Koncem minulého týdne bylo vedení SHKM Hodonín osloveno o možné spolupráci na projektu „Dukla“. V pátek 15. března 2019 ...