SHKM Baník Hodonín
Vyrovnání osmifinálové série bylo na dosah, Vyškov ale v poslední desetiminutovce zápas otočil a Baníku tak dneškem končí sezona
A-Tým
17.3.2023

Také ve čtvrtém osmifinále Baník brzy ztrácel po trefě Weintritta ze druhé minuty. O vyrovnání se o deset minut později postaral nezvykle z předbrankového prostoru Martin Vyrůbalík. Chvíli před polovinou utkání poslal Baník do vedení šikovnou tečí Jan Štědrý a Baník vedl. Těsný náskok drželi Drtiči s podporou svých skvělých fanoušků až do dvaapadesáté minuty, kdy obrovský tlak Vyškova přetavil ve vyrovnání druhou trefou v zápase Weintritt. Moment, který nakonec rozhodl čtvrtou osmifinálovou bitvu, přišel čtyři minuty před třetí sirénou, kdy se trefil Tomajko, který rozesmutněl více než dvanáct stovek hodonínských fanoušků. Zeleno-černí to v závěru zkusili s odkrytými zády, ale vyrovnat se jim nepodařilo. První sezonu ve druhé lize tak Baník zakončí na celkovém sedmém místě, do dalšího kola playoff postupuje Vyškov.

VYM
Branky a nahrávky: 12. Vyrůbalík (Sajdl), 27. Štědrý (Vyrůbalík) - 2. Weintritt (Hohl), 51. Weintritt (Sebera, Žižka), 56. Tomajko (Vašíček, Žižka). Rozhodčí: Šudoma, Šico - Kleprlík, Viskot. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely: 21:42. Diváci: 1269. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Stav série: 1:3.
Šurý (Dolíška) - Polesný (A), Šmach, Škápik (A), Miklík, Kučera, Varůbalík - Krejčiřík, Peš, Romančík - Matějka, Dufek, Krejčí - Sajdl (C), Bořuta, Rauš - Bartes, Sedlák, Štědrý. Trenér: Aleš Bachánek.
Kořének (Šarman) - Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) - Kořenek, Snášel, Vašíček – Vaněček, Tomajko, Lekeš – Komínek (A), Popelka, Dobiáš – Weintritt, Sebera. Trenér: Michal Konečný.