SHKM Hodonín
Drtiči vyjíždějí do Velkého Meziříčí k poslednímu utkání v letošní sezóně
Drtiči vyjíždějí do Velkého Meziříčí k poslednímu utkání v letošní sezóně
A-Tým
30.3.2019

Drtičům se v posledním domácím utkání letošního ročníku podařilo odvrátit konec sezóny, a to před rekordní návštěvou. Série se tedy za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy stěhuje zpět do Velkého Meziříčí, kde se všechno rozhodne. Faktem zůstává, že Horáci ve svém domácím prostředí letos ani jednou nepoznali chuť porážky. Bude Baník prvním týmem, kterému se podaří porazit Velké Meziříčí na tamním stadionu? Odpověď se začne psát v průběhu posledního březnového dne od 17:30.

autor:
Josef Můčka
Sdílejte článek
 

Drtiči opět vyrovnali finálovou sérii a odvrátili tak konec sezóny

Baník zkraje zápasu na nic nečekal, okamžitě po úvodním buly začal napadat svého soupeře hluboko v útočném pásmu, což také přineslo své ovoce. Jeden z hostů se dopustil faulu a pětatřicet vteřin po začátku utkání rozvlnil síť za hostujícím brankářem kapitán hodonínského celku Zdeněk Kučera. Na tuhle branku našel odpověď ještě v první periodě Jan Bula svou, který ve skrumáži před domácí svatyní předvedl krásný přehled. Ve druhé dvacetiminutovce, kdy padl jen jediný gól, hosté dokonali svůj obrat a ujali se poprvé v utkání vedení.

Domácí byli před třetí třetinou na pokraji vyřazení, když hned v úvodu poslední části se prosadil Dominik Směřička ve vlastním oslabení a vyrovnal tak stav zápasu. O necelých šest minut později Drtiči otočili vývoj zápasu a rozradostnili tak své fanoušky. Hosté se ještě snažili zvrátit vyrovnání série, ale k vyrovnání zápasu to nevedlo. Naopak domácí poměrně brzy zpečetili svou výhru dvoubrankovým vedením. Domácí Baník tedy zvítězil poměrem 4:2 a prodloužil tak finálovou sérii. Pátý a zároveň i poslední zápas finálové bitvy se odehraje ve Velkém Meziříčí, kde se rozhodne o vítězi Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Veselský, Směřička, Tomi, Rýpar, Crlík, Sedlák, Rákoczy (A) – Kuba, Peš (A), Janás – Jajcay, Sajdl, Kučera (C) – Lidák, Polák, Venclík – Chalupa, Lindner.

HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda J.) – Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šerý, Kochánek, Vondráček – Křenek, Matov, Střecha, Peschout, Juda M., Maštera, Pejchal, Bula, Sobotka, Roupec, Vlašín M., Strnad, Rozmarín.

Rozhodčí

Robert Čech, Přemysl Skopal - Ing. Vojtěch Czubaj, Josef Zapletal.

Rozpis playoff

Kompletní rozpis vyřazovacích bojů naleznete v informačním centru playoff.

další články
Krajská liga začíná! Baník na úvod soutěže hostí Uherské Hradiště
A-Tým
21.9.2019

Krajská hokejová liga otevírá své brány. Už v sobotu se na čtyřech stadionech rozehrají zápasy úvodního kola, v neděli 2...
Zápasový zpravodaj v novém kabátě, nový sortiment nabízí i fanshop
A-Tým
21.9.2019

Klubový magazín SHKM Hodonín vychází před každým domácím soutěžním utkáním Baníku. Bulletin prošel před startem letošní...