SHKM Hodonín
Michal Kuba: Musíme začít od maličkostí, věřit si a naše hra se bude zvedat
Michal Kuba: Musíme začít od maličkostí, věřit si a naše hra se bude zvedat
A-Tým
4.11.2019

Při dlouhodobém zranění Zdeňka Kučery je Michal Kuba druhým nejzkušenějším útočníkem kádru SHKM Hodonín. Třicetiletý forvard se ale stejně jako jeho spoluhráči herně trápí. V pěti zápasech zaznamenal pouze jednu asistenci, v nedělním derby opustil hřiště už na konci první třetiny, když jej hlavní rozhodčí poslal předčasně do kabiny. „Vím, že bych si tady tyto věci měl odpustit a neměl bych si je dovolit a dělat je, protože tím oslabuju celý tým a taky protože patřím ke starším zkušenějším hráčům, které trenér potřebuje na ledě, a ne na trestné lavici,“ říká hodonínská dvaaosmdesátka.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Michale, derby v Ostrohu se vám výsledkově nepovedlo. Domácí tým vás skoro dvojnásobně přestřílel. Byla podle tebe převaha Ostrožanů až taková, jak vypovídá tato statistika a konečné skóre?

Derby… trošku odbočím, ale jaké derby? Nevím proč se to tak nazývá, z naší strany jde o normální zápas, jako každý druhý. Oni to možná tak berou, protože většina z nich to v Hodoníně ve 2. lize zkoušela a nikdo z nich se nikdy moc neprosadil, tak možná asi proto. Jinak tomu nerozumím. A asi i proto nám chystají takové bojové podmínky.

Dát pro dvacet lidí šatnu pět krát pět metrů, s jedním záchodem a bez gum na podlaze? Kde to jsme? Ve středověku? Abychom si museli pokaždé když jdeme do koupeny vysvléct pomalu celou výstroj? Je to smutné. Jediné derby, které pro nás je a bude, je odjakživa s Břeclaví.

A teď k zápasu. Můžu hodnotit jenom jednu třetinu, protože jsem toho víc neodehrál. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Měli jsme více ze hry i šancí, akorát hoříme na individuálních chybách. Jednak tím, že neproměňujeme šance, které máme, a potom v obraně, kde máme puky kolem brány na hokejce, nehodíme je do rohu, ale zamotáme se a soupeř nabídnuté šance se štěstím promění.

Stále vás trápí hlavně dvě věci – produktivita a disciplína. V současné době to jsou asi spojené nádoby, nedaří se vám střelecky, a to se pak projevuje i ve hře a zbytečných vyloučeních, souhlasíš?

My se na góly strašně nadřeme. Někdy to tak prostě je. Potom z přemíry snahy nebo i frustrace někdy uděláme faul. To tak je a vždycky bylo. Ale já nám věřím. Musíme začít od maličkostí, věřit si a naše hra se bude zvedat. Nemůžeme mít přece takovou smůlu celou sezonu.

Ty jsi neodehrál ani jednu celou třetinu, když tě hlavní sudí v 18. minutě poslal předčasně do kabin. Co tomuto vyloučení předcházelo?

Vím, že bych si tady tyto věci měl odpustit a neměl bych si je dovolit a dělat je, protože tím oslabuju celý tým a taky proto, že patřím ke starším zkušenějším hráčům, které trenér potřebuje na ledě, a ne na trestné lavici, ale naštval jsem se, protože na nás byly dva fauly v řadě, a nic. Přitom se na to sudí dívá.

Pak uděláme faul my a nás vyloučí. Nevím, jestli měl pan rozhodčí od místních něco slíbené, ale každopádně to tak vypadalo. Tak jsem mu jel říct svůj názor, co si o tom myslím. A dopadlo to pro mě předčasným odchodem do kabin. A následně potom pro nás přesilovkou 5 na 3.

Aktuálně vám patří až dvanáctá příčka tabulky. S tímto umístěním asi nemůžete být ani trochu spokojení…

Samozřejmě, že nejsme spokojení. Ještě je na programu dost zápasů a záleží jenom na nás, jak se k tomu postavíme. Ale už jenom kvůli lidem, jak fanouškům, tak i funkcionářům a realizačnímu týmu, by se to slušelo, protože do toho všichni investují spoustu volného času a peněz.

V neděli hostíte Rosice, které oproti loňsku hodně posílily. To se podepsalo i na výsledcích, které zatím Štiky drží na devátém místě. Co bude důležité pro to, abyste v tomto utkání uspěli?

My musíme jít zápas od zápasu. Přistupovat zodpovědně k tréninku a herně se zvednout. Od těchto věcí se odrazit do dalších zápasů. Záleží to jenom na nás. Já nám věřím, že to odbojujeme a budeme se posunovat tabulkou vzhůru.

Děkuji za rozhovor.

další články
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...
Challenge: SHKM v pohybu. Přijali výzvu! Přijmete ji taky?
Info
21.5.2020

Zapojte se do „Challenge“, kterou před pár dny zahájil šéftrenér mládeže SHKM Hodonín Tibor Helísek. Challenge spočívá v...
FOTO+VIDEO: Žáci dnes zahájili letní přípravu
Info
18.5.2020

V pondělí 18. května odstartovala na hřišti v Rybářích suchá příprava ročníkům 2011 (4. třída) až 2006 (starší žáci). „K...