SHKM Hodonín
Derby je tady. Baník míří do Uherského Ostrohu
Derby je tady. Baník míří do Uherského Ostrohu
A-Tým
2.11.2019

První letošní Slovácké derby klepe na dveře. Už v nedělí 3. listopadu se na zimním stadionu v Uherském Ostrohu odehraje jeden z nejočekávanějších zápasů podzimu. V rámci osmého kola Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína vyzvou domácí hokejisty SHKM Hodonín. Utkání začíná přesně v 17:00 hodin.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Osm set čtyřicet pět. To je číslo, které udává průměrný počet diváků, kteří v minulém ročníku navštívili každé z celkem šesti „Slováckých derby“ mezi Hodonínem a Uherským Ostrohem. Dohromady tyto souboje vidělo skvělých 5069 diváků. Celorepubliková data bohužel nemáme, ale v naší skupině Krajské soutěže nebylo v loňské sezoně o žádné jiné utkání takový zájem, jako právě o souboj těchto dvou regionálních rivalů.

Jedním z vrcholů sezony pak byla semifinálová série, která nabídla parádní podívanou, čtyři zápasy, 45 branek a postup hodonínských barev. Baník zvítězil 3:1 na zápasy a po skalpu i následujícího finálového soupeře, kterým byl vítěz základná části z Velkého Meziříčí, zvedli zeleno-černí nad hlavy pohár pro vítěze.

Ostrožané patří dlouhá léta ke špičce krajské soutěže a svou kvalitu prokazují i na začátku aktuálního ročníku. Po sedmi odehraných kolech okupují svěřenci trenéra Ivana Klaudy pátou příčku. Žluto-černí jsou silní zejména na svém domácím stadionu, kde v prvních třech zápasech zvítězili postupně 9:2 nad Březinou, 10:3 nad Brumovem-Bylnicí a 8:0 rozebrali Blansko.

Minulý dvojzápasový „supervíkend“ se ale Uherskému Ostrohu vůbec nepovedl. Nejprve doma docela překvapivě podlehl rosickým Štikám 2:4, když domácí nezvládli závěrečnou třetinu. V pondělním sedmém kole pak na ledě Boskovic poprvé v sezoně vyšli Ostrožané střelecky naprázdno a po prohře 4:0 se vraceli domů s prázdnou.

Nejproduktivnějším hráčem Ostrohu je osmatřicetiletý Radim Antonovič, který v sedmi zápasech nasbíral už 13 kanadských bodů. Jen o jeden bodík méně má na svém kontě Pavel Flora (3+9), jedenáct kanadských bodů zapsal nejlepší střelec týmu, osmigólový Vít Mika. V brankovišti kraluje s průměrem 1.84 branky na zápas Michal Šurý.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Směřička, Crlík, Rýpar, Weber, Veselský, Sedlák – Lidák, Sajdl (A), Venclík – Kuba (A), Peš (C), Tomi – Chalupa, Borot, Vacula – Výmola, Šenk.

HOKEJ Uherský Ostroh: Šurý (Lekeš) - Žabčík, Kučera, Nevídal, Ševčík, Vaněk, Beneš - Mika, Galuška V., Zalubil L., Stránský, Flora Pavel, Galuška L., Flora Petr, Zalubil J., Rauš M., Juračka.

Delegace rozhodčích

Tomáš Goňa - Lukáš Goňa, Radek Jurčík.

další články
„Hokejky na trávníku“ podruhé. Baník po roce opět vyzve fotbalisty Nesytu
A-Tým
4.8.2021

Stejně jako loni si přípravu na blížící se start nového ročníku Krajské ligy zpestří hokejisté Baníku exhibičním utkáním...
Tom Polák: Je těžké si vůbec představit, že půjdu po tak dlouhé pauze do zápasu
Info
2.8.2021

Ačkoliv na led nastoupili hokejisté SHKM již minulý týden, první dva tréninky byly dobrovolné a hlavně seznamovací. Od p...
Hodonínský hokej truchlí. Zemřel bývalý skvělý útočník Václav Kobliška
Info
2.8.2021

V neděli 1. srpna nás navždy opustil pan Václav Kobliška. Vždy usměvavý a dobře naladěný jihlavský rodák strávil v barvá...
Prestižní Hlinka Gretzky Cup i s hodonínskou stopou!
Info
1.8.2021

Tradiční letní Hlinka Gretzky Cup (někdejší Memoriál Ivana Hlinky) letos hostí Evropa, což znamená, že do Piešťan a do B...