SHKM Hodonín
V další bitvě o ligové body se Baník představí ve Vyškově proti Březině
V další bitvě o ligové body se Baník představí ve Vyškově proti Březině
A-Tým
10.10.2019

Krajská hokejová liga pokračuje o tomto víkendu už čtvrtým kolem. Hodonínský Baník v něm zamíří na zimní stadion do Vyškova, kde má svou domovskou základnu Sokol Březina. Utkání začíná přesně v 17:00 hodin a pokud se na nový vyškovský stadion nedostanete osobně, můžete jeho průběh sledovat tradičně na serveru onlajny.com.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Oba kluby na začátku září vstoupily do svých druhých sezon v Krajské lize. Loňští nováčci ale mají naprosto odlišnou historii. Zatímco hokejisté ze Slovácka složili před minulým ročníkem zcela nový tým místních odchovanců, se kterým nakonec slavili zisk mistrovského poháru, klub z Březiny má svůj mužský tým už pěknou řádku let.

Sportovní klub byl v obci, v níž žije zhruba tisícovka obyvatel, založen už v roce 1913 jako Tělocvičná jednota. Hokejový oddíl vznikl v přelomovém roce 1968. Klub v minulosti nastupoval v okresních, ale i krajských ligách. V posledních zhruba dvaceti letech až do loňského podzimu však hokejisté Březiny nastupovali výhradně v okresní lize.

V loňské sezoně Sokol zůstal mimo pozici zaručující účast playoff. Žluto-černí zaspali začátek sezony, po deseti kolech měli na svém kontě jen sedm bodů a ve zbytku sezony už tuto ztrátu nedokázali dohnat. Svěřenci trenéra Křivinky nakonec skončili na dvanácté příčce se ziskem 25 bodů a ztrátou 13 bodů na osmý Uničov.

Vzájemné zápasy vyšly lépe zeleno-černým, kteří nejprve houževnatého soupeře v historicky prvním soutěžním utkání na domácím stadionu udolali 3:2 v prodloužení. Také odveta na vyškovském stadionu, kde Sokol hraje svá domácí utkání, nabídla napínavou podívanou. Na první gól se čekalo až do poloviny zápasu, kdy se Březina ujala dvěma slepenými góly nadějného vedení, Baník ale dokázal vyrovnaný zápas zlomit na svou stranu a zvítězil 6:5.

V aktuální sezoně si oba celky připsaly po dvou porážkách a jednom vítězství. Hodonínští zvítězili v prodloužení zápasu ve Velké Bíteši a se dvěma body okupují až dvanáctou příčku tabulky. Březina má na svém kontě o jeden bodík víc za domácí vítězství 5:3 nad Rosicemi a patří jí průběžné deváté místo tabulky KLM.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Kotvan (Luner) – Směřička, Crlík, Rýpar, Prčík ml., Veselský, Rákoczy – Lidák, Sajdl (A), Venclík (A) – Tomi, Peš (C), Vacula – Sedlák, Výmola, Novotný.

TJ Sokol Březina: Řoutil (Jakubčík) – Pokorný, Švejda, Beutl, Cívka, Štěrba, Tyralík – Beneš, Boček J., Václavík, Kozel, Dvořák, Račický, Kousalík, Dupljaku, Hroudný, Ondráček, Byrtus.

Delegace rozhodčích

Delegace zatím není známa.

další články
Vyhodnocení ankety po schůzce vedení klubu s rodiči
Info
27.5.2020

V polovině února letošního roku proběhla na popud VV SHKM Hodonín schůzka vedení klubu, trenérů, rodičů a zástupce hokej...
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...