SHKM Baník Hodonín
B-tým měl v Jižanském derby blízko k vítězství, nakonec bere po porážce v nájezdech bod
B-tým měl v Jižanském derby blízko k vítězství, nakonec bere po porážce v nájezdech bod
B-Tým
22.12.2022

Hodně napínavý průběh mělo předvánoční Jižanské derby. Na břeclavském ledě byl k vidění tucet branek a vítěze musely určit až samostatné nájezdy. Po první části byl v Břeclavi díky trefám Martina Miklíka a Tadeáše Pospíšila stav nerozhodný 2:2, ve druh části ale domácí třemi góly odskočili do vedení 5:2. Baník se ale nevzdal a do přestávky slepenými góly Davida Janáse a Jiřího Huňadyho snížilo ztrátu na jednu trefu. V poslední části se opět dvakrát v rychlém sledu trefili Jakub Tomi a Kamil Rýpar a zeleno-černí poprvé v zápase vedli. Jenže Lvi dokázali sed minut před třetí sirénou srovnat na 6:6. Prodloužení vítěze neurčilo a nájezdovou loterii rozhodla jediná přesná trefa domácího Rutkovského. Béčko se díky jednomu vybojovanému bodu odpoutalo ode dna tabulky a na devátém místě vystřídalo Boskovice.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
16. kolo, čtvrtek 22.12.2022
HC Lvi Fosfa Břeclav - SHKM Baník Hodonín
BRE
7:6sn
(2:2, 3:2, 1:2)
HOM
Branky a nahrávky: 3. Sedláček (Svoboda), 15. Sedláček (Göndör), 21. Gabriška (Průdek, Zháňal), 31. Göndör (Dora), 37. Papp (Göndör), 53. Svoboda (Sedláček) - 8. Miklík (Kytlica), 18. Pospíšil (Miklík, Janás), 38. Janás (Polák), 39. Huňady (Vyrůbalík, Jajcay), 46. Tomi (Janás, Pospíšil), 47. Rýpar (Tomi, Jajcay). Rozhodčí: Maršálek - Malý, Hrabal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely: 47:51. Diváci: 108. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:6, 7:6.
Chvátal (17. Michálek) - Rutkovský, Vyskoč, Dora (A), Topolanský, Göndör, Vaněk - Průdek (A), Gabriška, Svoboda, Zháňal, Nešpor, Lokaj, Sedláček, Čápek, Garčic, Papp (C), Kocúr. Trenér: Marek Göndör.
Běhal (Luner) - Miklík (A), Crlík, Vyrůbalík, Rýpar, Kytlica, Zlámal - Janás, Polák (A), Pospíšil - Tomi, Jajcay (C), Charvát K. - Matuškoviš, Výmola, Huňady - Schneider. Trenér: Michal Kuba.

Komentář k zápasu

Ohlasy trenérů

Michal Kuba (Hodonín):
První třetina byla z naší strany dobrá. Do druhé třetiny jsme nastoupili, jako kdyby se nám nemohlo nic stát a soupeř nám odskočil, naštěstí se nám to podařilo dohnat. Ve třetí třetině jsme sahali po třech bodech, a nebýt zbytečné chyby pár minut před koncem, tak jsme je brali. V závěru zápasu jsme měli přesilovku , která se přenesla i do prodloužení. Bohužel jsme ji neproměnili a v nájezdech prohráli. Mohli to být za tři, ale pro nás, po té bídě, co jsme tento rok předváděli, dobrý bod na závěr.

další články
Skvělá zpráva! Společnost MND pokračuje jako generální partner hodonínského hokeje
Info
22.7.2024

Společnost MND, a.s. a SHKM Baník Hodonín pokračují i v příští hokejové sezoně 2024-25 v úspěšné spolupráci, kterou oba ...
Martin Lašák: Chtěl jsem hrát za Baník. Líbí se mi, jak klub funguje
A-Tým
18.7.2024

Obránce Martin Lašák byl první oznámenou posilou Baníku pro novou sezonu. Odchovanec Uherského Hradiště se na Slovácko s...
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...