SHKM Baník Hodonín
B-tým měl v Jižanském derby blízko k vítězství, nakonec bere po porážce v nájezdech bod
B-tým měl v Jižanském derby blízko k vítězství, nakonec bere po porážce v nájezdech bod
B-Tým
22.12.2022

Hodně napínavý průběh mělo předvánoční Jižanské derby. Na břeclavském ledě byl k vidění tucet branek a vítěze musely určit až samostatné nájezdy. Po první části byl v Břeclavi díky trefám Martina Miklíka a Tadeáše Pospíšila stav nerozhodný 2:2, ve druh části ale domácí třemi góly odskočili do vedení 5:2. Baník se ale nevzdal a do přestávky slepenými góly Davida Janáse a Jiřího Huňadyho snížilo ztrátu na jednu trefu. V poslední části se opět dvakrát v rychlém sledu trefili Jakub Tomi a Kamil Rýpar a zeleno-černí poprvé v zápase vedli. Jenže Lvi dokázali sed minut před třetí sirénou srovnat na 6:6. Prodloužení vítěze neurčilo a nájezdovou loterii rozhodla jediná přesná trefa domácího Rutkovského. Béčko se díky jednomu vybojovanému bodu odpoutalo ode dna tabulky a na devátém místě vystřídalo Boskovice.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
16. kolo, čtvrtek 22.12.2022
HC Lvi Fosfa Břeclav - SHKM Baník Hodonín
BRE
7:6sn
(2:2, 3:2, 1:2)
HOM
Branky a nahrávky: 3. Sedláček (Svoboda), 15. Sedláček (Göndör), 21. Gabriška (Průdek, Zháňal), 31. Göndör (Dora), 37. Papp (Göndör), 53. Svoboda (Sedláček) - 8. Miklík (Kytlica), 18. Pospíšil (Miklík, Janás), 38. Janás (Polák), 39. Huňady (Vyrůbalík, Jajcay), 46. Tomi (Janás, Pospíšil), 47. Rýpar (Tomi, Jajcay). Rozhodčí: Maršálek - Malý, Hrabal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely: 47:51. Diváci: 108. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:6, 7:6.
Chvátal (17. Michálek) - Rutkovský, Vyskoč, Dora (A), Topolanský, Göndör, Vaněk - Průdek (A), Gabriška, Svoboda, Zháňal, Nešpor, Lokaj, Sedláček, Čápek, Garčic, Papp (C), Kocúr. Trenér: Marek Göndör.
Běhal (Luner) - Miklík (A), Crlík, Vyrůbalík, Rýpar, Kytlica, Zlámal - Janás, Polák (A), Pospíšil - Tomi, Jajcay (C), Charvát K. - Matuškoviš, Výmola, Huňady - Schneider. Trenér: Michal Kuba.

Komentář k zápasu

Ohlasy trenérů

Michal Kuba (Hodonín):
První třetina byla z naší strany dobrá. Do druhé třetiny jsme nastoupili, jako kdyby se nám nemohlo nic stát a soupeř nám odskočil, naštěstí se nám to podařilo dohnat. Ve třetí třetině jsme sahali po třech bodech, a nebýt zbytečné chyby pár minut před koncem, tak jsme je brali. V závěru zápasu jsme měli přesilovku , která se přenesla i do prodloužení. Bohužel jsme ji neproměnili a v nájezdech prohráli. Mohli to být za tři, ale pro nás, po té bídě, co jsme tento rok předváděli, dobrý bod na závěr.

další články
Z Valašska bez bodu, Baník dal Bobrům jen gól. Valaši rozhodli třemi góly v poslední třetině
A-Tým
9.12.2023

Po brankových hodech na Vysočině dnes na Valašsku drželi hodonínští hokejisté naopak gólový půst. Bobří hráz jim dnes po...
První polovinu dlouhodobé části zakončí Baník na Valašsku. V sobotu je tam pohostí Bobři z Valmezu
A-Tým
8.12.2023

Předvánoční baníkovské putování po hřištích pokračuje už v sobotu 9. prosince další zastávkou, kterou tentokrát bude zas...
×
Odehrané 17:00 | A-tým
HC Bobři Valašské Meziříčí
SHKM Baník Hodonín
×
Dnes v 17:00 | DOR
HHK Velké Meziříčí
SHKM Baník Hodonín
×
Dnes v 13:45 | 9.tř.
HC Lvi Fosfa Břeclav
SHKM Baník Hodonín