SHKM Baník Hodonín
Na vítězství to ještě nestačilo, Baník ale veze z Nového Jičína první ligový bod!
Na vítězství to ještě nestačilo, Baník ale veze z Nového Jičína první ligový bod!
A-Tým
8.10.2022

Bylo vidět, že se v Novém Jičíně potkala dvě mužstva, kterým začátek soutěže příliš nevyšel a kterým jde dnes o hodně. Domácí otevřeli skóre v závěru první části po chybě hodonínského obránce, v závěru druhé části zase Ďáblové nabídli Baníku srovnání, o které se ve vlastním oslabení postaral Robin Medek. Vítěze zápasu musely nakonec určit až samostatné nájezdy, ve kterých Novému Jičínu vystřelil bod Maliník.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
5. kolo, sobota 8.10.2022
HK Nový Jičín - SHKM Baník Hodonín
NJC
2:1sn
(1:0, 0:1, 0:0)
HOM
Branky a nahrávky: 18. Konečný, rozh. náj. Maliník - 38. Medek (Charvát). Rozhodčí: Škach - Čelechovský, Voznička. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely: 39:30. Diváci: 522. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Šimonů (Galuška) - Váňa, Tomeček, Kožený, Hladiš, Foltýn, Holaň, Adámek - Štefka, Konečný, Pecha, Handl, Gebauer, Sluštík, Škarka, Flok, Hilšer, Franek, Květoň, Maliník, Lehečka (C). Trenér: Kamil Gebauer.
Holík (Dolíška) - Šmach, Kučera, Škápik (A), Rauš, Polesný (A), Kališ - Sajdl (C), Peš, Hložánek - Krejčiřík, Dufek, Popelka - Krejčí, Charvát, Medek - Bartes, Štědrý, Němec. Trenér: Radko Křivinka.

Komentář k zápasu


Na ledě loňského mistra a účastníka kvalifikace o první ligu nastoupil Baník s Holíkem v brance a hodonínský golman byl jednou z ústředních postav dnešního duelu.

Opatrné utkání dlouho nepřinášelo žádnou vyloženou šanci. Až v osmnácté minutě zbytečně v obranném pásmu chyboval Rauš, kterého o puk obral Viktor Konečný, kterému se na druhý pokus podařilo dostat kotouč za Holíkova záda.

Baník byl ve druhé části aktivnější, než tomu bylo v úvodní třetině, ale velké šance si vypracovávali ďáblové. Lehečka a o chvíli nato i Maliník si ale vylámali zuby na strážci hodonínského brankoviště. A tak přišel v závěru prostřední periody trest. Ve chvíli, kdy byl na trestné lavici Kališ, se v oslabení vydal za vyhozeným pukem Charvát.

Za kotoučem vyrazil i domácí brankář, který si ale ve snaze vyhnout se trestu v poslední chvíli svůj záměr rozmyslel a nechal kotouč být. Toho využil hodonínský útočník, který našel najíždějícího Robina Medka. Nejlepší střelec Baníku prokázal chladnou hlavu a vyrovnal na 1:1.

Rozhodnutí napínavého a vyrovnaného duelu měl tři a půl minuty před třetí sirénou na hokejce Dufek, ale hodonínský útočník trestné střílení v gól nepřetavil. V závěru pak musel Holík vytáhnout zákrok večera, když v lapačce ukryl dorážku Floka.

A jelikož ani pětiminutové nastavení k určení vítěze nestačilo, dospělo utkání až do nájezdů. V nich se za domácí trefili Květoň a Roman Maliník a protože za hosty se prosadil jen Medek, mohli se z bonusového bodu radovat domácí hráči. Baník prohrál i čtvrté ligové utkání, dnes si ale připsal historicky první bod do druholigové tabulky.


Ohlasy trenérů

Radko Křivinka (Hodonín):
Děkujeme klukům za předvedený výkon a první bod v soutěži. Výsledek po šedesáti minutách i v prodloužení zřejmě odpovídá poměru šancí na obou stranách. Nájezdy nám nevyšly, ale nebuďme neskromní. Čekají nás další zápasy, kde se budeme snažit na bodový zisk navázat.

další články
Hodonínský Pedro Cup pro hráče ročníku 2011 začíná už v sobotu 25. března, zápasy bude možno sledovat ŽIVĚ
Info
22.3.2023

Turnaj mladších žáků pořádá hokejový klub SHKM Baník Hodonín již od roku 2001, letos se poprvé bude konat pod záštitou s...
Zástupci Baníku předali symbolický šek Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín
Info
21.3.2023

Sportovní manažer SHKM Martin Vyrůbalík, útočník Baníku Aleš Dufek a spolu s nimi i majitel společnosti G-mont Vít Bukov...
Jakub Sajdl: Jsem rád, že jsme se nakonec zvedli. Hlavně kvůli vedení a fanouškům
Info
20.3.2023

V premiérové druholigové sezoně vedl Baník poprvé jako kapitán. Jakub Sajdl vynechal skoro dva měsíce vinou zraněného ra...