SHKM Baník Hodonín
Oslabený Baník neměl v Ostrohu šanci a domů se vrací s porážkou 7:4
Oslabený Baník neměl v Ostrohu šanci a domů se vrací s porážkou 7:4
A-Tým
25.8.2021

Příprava zatím ukazuje, že největší starosti trenérům dělají před startem sezony dvě věci – časté absence a špatná defenziva a z ní pramenící velký počet obdržených branek. Ve třech přípravných duelech inkasoval A-tým SHKM už jedenadvacetkrát, což pro hodonínské hokejisty není dobrá vizitka. Značně nekompletní Baník tahal v Ostrohu za kratší konec od první třetiny a nakonec si Kubovi svěřenci odváží domů druhou prohru v přípravě.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
Příprava, středa 25.8.2021
HOKEJ Uherský Ostroh - SHKM Baník Hodonín
UHO
7:4
(2:0, 5:2, 0:2)
HOM
Branky a nahrávky: 7. Zalubil J. (Mika, Galuška V.), 7. Stránský (Flora Pa., Galuška L.), 23. Galuška L. (Andrýsek, Flora Pa.), 31. Zalubil J. (Mika), 31. Rauš M. (Stránský), 36. Zalubil J. (Mika), 40. Flora Pe. - 25. Polesný (Vyrůbalík), 38. Dufek (Vyrůbalík, Vaškovič), 45. Směřička, 57. Dufek (Vaškovič, Vyrůbalík). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Střely: 44:29. Diváci: 90. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:4.
Šurý (Peprník) - Pirek, Kučer, Vaněk, Rusňák, Andrýsek - Galuška V., Zalubil J., Mika, Galuška L., Flora Pa., Stránský, Juračka, Zalubil L., Flora Pe., Rauš M. Trenér: Ivan Klauda.
Běhal (31. Luner) - Vyrůbalík, Crlík, Směřička, Polesný, Weber, Zlámal - Dufek, Peš, Vaškovič - Chalupa, Matuškovič, Schneider - Filásek. Trenér: Michal Kuba.

Komentář k zápasu
Podobně jako v předchozích přípravných zápasech museli trenéři lepit sestavu. Dnes měli k dispozici sice tři kompletní obrany, ale v útoku mohli počítat jen se „sedmi statečnými“.

Na gól se na ostrožském zimním stadionu čekalo do sedmé minuty, kdy se domácím podařilo během 37 vteřin odskočit dvěma slepenými góly do vedení 2:0 a tímto výsledkem také první třetina skončila.

Na začátku druhé dvacetiminutovky přidali Ostrožané třetí přesnou trefu a až za stavu 3:0 se ke slovu dostali také hráči Baníku. Na 3:1 snížil v končící pětadvacáté minutě David Polesný. Soupeř si ale v polovině utkání vzal zpět tříbrankový náskok. Následovalo střídání v hodonínském brankovišti, kde Běhal přepustil místo Lunerovi. Tomu neprůstřelnost vydržela jen pár vteřin a Ostroh v čase 30:48 vedl už 5:1.

V šestatřicáté minutě se prořídlé domácí tribuny mohly radovat ze šestého gólového zásahu, na který dvě a půl minuty před koncem druhé části odpověděl druhým gólem Baníku Aleš Dufek. Poslední slovo v prostřední části hry ale mělo domácí mužstvo a po čtyřiceti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 7:2.

Ostrožané, s pětigólovým náskokem v zádech, se v závěrečné třetině už nikam nehnali a dovolili Baníku zkorigovat hrozivě vypadající skóre. V pětačtyřicáté minutě snížil na 7:3 Dominik Směřička a tři minuty před koncem pečetil na konečných 7:4 pro domácí Ostroh druhou trefou v utkání Aleš Dufek.

Ohlasy trenérů

Michal Kuba (Hodonín):
Musíme se zlepšit v našem předbrankovém prostoru, odkud dostáváme po našich chybách zbytečné góly. Jsme málo důrazní a špatně si rozebíráme hráče. Chybí mi u hráčů větší elán a chuť do hry, bojovnost a chtít vyhrát. Navíc ve třinácti lidech se hokej hrát nedá a na konci nás dohrávalo jen devět. Teď si dáme volno, v pátek odehrajeme benefiční fotbalové utkání na Nesytě a potom si musíme všichni sednout a ujasnit si, co vlastně chceme, a jak budeme dál pokračovat.

Fotografie ze zápasu

další články
Skvělá zpráva! Společnost MND pokračuje jako generální partner hodonínského hokeje
Info
22.7.2024

Společnost MND, a.s. a SHKM Baník Hodonín pokračují i v příští hokejové sezoně 2024-25 v úspěšné spolupráci, kterou oba ...
Martin Lašák: Chtěl jsem hrát za Baník. Líbí se mi, jak klub funguje
A-Tým
18.7.2024

Obránce Martin Lašák byl první oznámenou posilou Baníku pro novou sezonu. Odchovanec Uherského Hradiště se na Slovácko s...
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...