SHKM Hodonín
#TBT sezona 1990-91: Hokejisté Baníku porazili s převahou Brno
#TBT sezona 1990-91: Hokejisté Baníku porazili s převahou Brno
Info
14.3.2021

V zahajovacím utkání 2. části I. české národní hokejové ligy ve skupině o 7. až 14. místo (tedy ve skupině o udržení v I. NHL), hostil Baník na svém ledě předposlední tým tabulky HC Brno a přestože hosté nastoupili posíleni několika novými hráči, odešli nakonec vysoko poraženi. Jelikož Vimperk prohrál na domácím ledě s posledním celkem VTJ Racek Pardubice, vítězstvím se hokejisté Baníku dostali opět na 7. místo, čili do čela skupiny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
27. kolo, sobota 19.1.1991
TJ Baník Hodonín 90 - HC Brno 90
91G
8:3
(3:1, 3:1, 2:1)
91L
Branky Baníku: 14., 27. a 60. Buřič, 7. Šnoblt, 10. Dočekal, 21. Havelka, 23. Požárek, 57. Říha. Nahrávky Baníku: Vedral 2, Galko 2, Říha 2, Kytlica 2, Havelka, Němčický, Valošek. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0.
Sestava TJ Baník Hodonín: Simon (Svačina) - Galko, Valošek, Krajíček, Mikulášek, Dočekal, Vedral, Kuja - Buřič, Říha, Kytlica - Havelka, Šnoblt, Němčický - Kašík, Požárek, Kočvara - Dobiášek, Krupica Janota

Komentář k zápasu

Samotné utkání začalo nečekaným náporem hostujícího mužstva, hned v 1. minutě se dostali útočníci HC do šance, ale střela šla vedle, následovalo vyloučení Krajíčka, přesilovku Brna domácí přečkali celkem bez problémů. V 6. minutě byl vyloučen hostující Pastrňák (nová posila HC), v přesilovce Havelka našel před brankou volného Šnoblta a domácí se ujali vedení. Vzápětí mohl Baník své vedení zvýšit, Neckář však dobře zasáhl. V začínající 10. minutě šel na trestnou lavici další hráč HC a přesilovku domácí opět využili, když čtveřici bránících hráčů HC vyšachovali, Vedral přihrál volnému Dočekalovi, jeho střelu Neckář nestačil udržet a Baník vedl 2:0. Následovala příležitost Buřiče, chvíli na to byl vyloučen další hráč HC, v přesilovce Kytlica přihrál Galkovi, ten prudce vystřelil, těsně před brankářem jeho střelu stačil ještě tečovat Buřič a bylo to 3:0. V 15. minutě odešli na trestnou lavici postupně Mikulášek a Požárek a hosté v přesilovce 5 na 3 zaznamenali Pastrňákem první branku.

Výborný hokej předvedli domácí v prvních deseti minutách druhé třetiny. Hned v 1. minutě po výborné akci druhého útoku se dostal k puku Němčický, projel po levém křídle, přesně přihrál najíždějícímu Havelkovi a ten s přehledem překonal bezmocného Neckáře. O minutu později se dostal na útočné modré ke střele Vedral, Neckář stačil prudkou střelu vyrazit, ale Požárek pohotově vrátil puk za jeho záda. Ve 26. minutě byl vyloučen Kočvara (přišel koncem prosince z VTJ Příbram), v oslabení Buřič výborně atakoval hráče HC v jejích obranném pásmu, k puku se dostal Říha, přihrál na modrou Valoškovi, ten prudce vystřelil, Karel Buřič opět těsně před brankářem stačil ještě tečovat a domácí vedli rozdílem pěti branek! Do branky HC místo Neckáře Alexa a jak se ukázalo, byl tento tah trenéra Havláta dobrý, protože Alexa zachránil hosty od daleko větší porážky. Ve stejnou dobu obdržel Pastrňák osobní desetiminutový trest za protesty a ve 27. minutě dal Drábek druhou branku Brna.

Oboustranné vyloučení bylo i na začátku závěrečné třetiny, hostující Staníček obdržel osobní desetiminutový trest a v 46. minutě dal Zaoral třetí branku HC. Hra byla dost rozháraná a až posledních 8 minut přineslo zlepšený výkon domácích. Po výborné akci prvního útoku a přihrávce Říhy se dostal do gólové příležitosti Buřič, přestřelil však téměř prázdnou branku, v 56. minutě byl vyloučen Kašík, ve vlastním oslabení se dostal do třetiny HC Kytlica, přihrál na modrou Galkovi, ten našel Říhu a Alexa byl nu cen kapitulovat. V následující minutě projel hostující Slunéčko, jel sám na Simona, ten se však nenechal překvapit a jeho nájezd zlikvidoval. V poslední minutě domácí zatlačili hosty do obrany, Říha po vhazování našel volného Buřiče a jeho střela znamenala osmou a poslední branku.

Vítězství domácích bylo zcela zasloužené, dobře chytal Simon, v obraně patřili k nejlepším Dočekal, Krajíček, Vedral i Galko, z útočníků se dařilo Buřičovi, dřel Říha, nejlepší však byla druhá řada ve složení Havelka - Šnoblt - Němčicky, dobře hráli i Požárek s Kašíkem.

Patronát nad utkáním převzalo OF Hodonín, ceny pro nejlepší hráče utkání obdrželi brankář HC Alexa a kapitán Baníku Karel Buřič. Po druhé třetině probíhala divácká soutěž ve střelbě na prázdnou branku z poloviny o stereorádio-magnetofon věnovaný OF, žádný z diváků však neuspěl a tak se soutěž bude opakovat.

Zítra 23, ledna zajíždí Baník k dalšímu utkání I. NHL do Vimperku, doma hraje opět v sobotu 26. ledna 1991 a soupeřem mu bude celek VTJ Racek Pardubice. Začátek utkání je opět v 17.00 hodin a platí permanentka č. 15!

Zdroj: Týdeník Slovácko.

Ostatní výsledky 27. kola

TJ Šumavan Vimperk 90 - VTJ Racek Pardubice 90 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
TJ Baník Sokolov 90 - VTJ Písek 90 4:4 (1:3, 2:1, 1:0)
TJ AutoŠkoda Mladá Boleslav 90 - TJ Baník ČSA Karviná 90 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
TJ Zetor Brno 90 - SK Slavia IPS Praha 90 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)
VTJ Tábor 90 - HC Slezan Opava 90 7:3 (2:1, 4:1, 1:1)
TJ Stadion Hradec Králové 90 - TJ TŽ Třinec 90 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)

další články
SHKM zve všechny děti a jejich rodiče na Dětský sportovní den s Drtiči!
Info
16.6.2021

V sobotu 19. června bude od 13:00 hodin patřit sportovní areál ZŠ na Vančurově ulici dětem, na které čeká spousta soutěž...
Čeká nás výroční sezona. SHKM na podzim oslaví 20 let od svého založení
Info
11.6.2021

V září letošního roku to bude neuvěřitelných dvacet let, co se v Hodoníně opět obnovily lední sporty. Šestileté období t...
Krajská liga mužů začne 19. září, počet účastníků zatím není jasný
Info
9.6.2021

Po dnešní schůzce zástupců týmů Krajské ligy je jasno jen o pár věcech. Víme, kdy začne a skončí základní část. Víme, kd...
Vyhodnocení tipovací soutěže k MS v hokeji 2021
A-Tým
7.6.2021

Více než dva týdny plné hokeje jsou za námi. Titul z Rigy, celkem již sedmadvacátý, patří podceňovaným Kanaďanům, kteří ...