SHKM Hodonín
VIDEO: #TBT sezona 1990-91: Hodonín plný hokeje
VIDEO: #TBT sezona 1990-91: Hodonín plný hokeje
Info
24.12.2020

Domácí hráči zahájili utkání velkým náporem a brněnský brankář Gula musel dokazovat své kvality. V šesté minutě byl vyloučen domácí útočník Dobiášek a hosté získali po minutě obráncem Vackem první branku. Domácí se však nedali deprimovat, stále útočili a snažili se o vyrovnání.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
21. kolo, středa 12.12.1990
TJ Baník Hodonín 90 - TJ Zetor Brno 90
91G
4:5
(1:3, 2:1 ,1:1)
91A
Branky a nahrávky: 12. Buřič (Říha), 28. Valošek (Kašík), 29. Požárek (Dočekal), 48. Němčický (Havelka) - 7. Dufek, 16. Čikl, 18. Dufek, 29. Ševčík, 53. Vacek. Rozhodčí: Blažek - ing. Janoško, Malý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6.000. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.
Sestava TJ Baník Hodonín: Simon (Svačina) - Galko, Valošek, Krajíček, Kořený, Dočekal, Vedral, Miklík, Mikolášek - Buřič, Říha, Kašík - Havelka, Šnoblt, Němčický - Tomek, Požárek, Dobiášek - Janota, Všianský, Kytlica.

Komentář k zápasu

V 11. minutě hráli pro změnu přesilovou hru domácí a byl to Karel Buřič, který po pěkné přihrávce Miloše Říhy střílí za velkého jásotu vyrovnávací branku. V 16. minutě hrají domácí opět přesilovou hru, ale tak nešťastně, že brněnský útočník Čikl při vlastním oslabení zajišťuje svému mužstvu vedení. Za necelé dvě minuty přišlo další chybné rozehrání domácích hráčů, které potrestal útočník Dufek a Brno vedlo již o dvě branky.Domácí znovu přidali na důrazu, měli několik brankových příležitostí, avšak dobře chytající brankář Gula se nenechal překvapit.

Druhou třetinu zahájili lépe domácí hráči. Ve 28. minutě obránce Valošek obdržel od Kašíka hezkou přihrávku a „bombou“ střílí druhou a důležitou branku Baníku. Radost na stadionu však netrvala dlouho a hosté po další „hrubce“ v obraně domácích zvyšují Ševčíkem na 4:2. Naštěstí pro domácí za necelou minutu zaúřadovala třetí řada a Požárek střílí třetí branku domácího celku. Na ledě se rozpoutala pravá hokejová bitva a hráči Baníku, hlavně Roman Němčický, mohli skóre utkání vyrovnat, scházela však přesnost při zakončování.

To, co se hráčům Baníku nepodařilo koncem druhé třetiny, dokázali v poslední části, když Němčický „nachytal“ do té doby výborného brankáře Gulu a vyrovnal stav utkání na 4:4. Asistenci na brance měl Petr Havelka. Domácí vložili v té době do hry všechnu svou sílu a bojovnost a s hráči brněnské Komety pěkně „točili“. Také brankář Gula ztrácel v těchto okamžicích klid a jistotu a ve vzduchu visela další branka a vítězství pro domácí Baník. V 53. minutě, tedy sedm minut před koncem utkání, byli pro vzájemnou potyčku vyloučeni jeden hráč Brna a domácí Němčický a při vhazování touše u domácí branky brněnský obránce Vacek dává náhodný gól, který toto dramatické derby rozhodl. Těsně před ukončením utkání zkouší domácí mužstvo hru bez brankáře, ale je již pozdě. Velké, napínavé a dlouho očekávané utkání končí...

Hosté se objímají, jásají. Domácí hráči unaveni odjíždějí z ledu smutní. Tak to ale ve sportu bývá. Obecenstvo stojí, tleská a děkuje oběma celkům za dobrý hokej, hlavně domácím hráčům za nasazení, bojovnost a obětavost do poslední sekundy zápasu. Věrní mladí příznivci Baníku volají: nevadí, nevadí, chlapci, děkujeme Vám. A to, myslíme, bylo to nejlepší ocenění a uznání. Všichni hráči domácího celku dali do hry celé své srdce a všichni si zaslouží za svůj výkon poděkování.

Kdo by před rokem v Hodoníně věřil, že brzy bude sehráno mistrovské utkání Baník Hodonín - Zetor Brno? Utkání mělo vysokou kvalitu a hráči obou celků, ačkoliv hráli s velkým nasazením a bojovně, byli vůči sobě velmi korektní, o čemž svědčí i ta okolnost, že na domácí straně byli vyloučeni 4 a na hostující 6 hráčů, a to za běžné přestupky.

O toto hokejové jihomoravské derby projevili zájem i naši jižní sousedi a sponzorem střetnutí byla rakouská obchodní firma Landesmann z Vídně, která věnovala pro diváckou soutěž dva japonské fotoaparáty a digitální hodinky. Také nejlepší hráči utkání brněnský Vacek a domácí Říha obdrželi od „patrona“ velmi hodnotné dárky.

Vyloučení: 4:6, využití: 1:1, při oslabení: 0:1. Dobrými rozhodčími byli: Blažek - ing. Janoško a Malý. Stadion byl beznadějně vyprodaný, přihlíželo 6000 velmi ukázněných diváků.

Zdroj: Týdeník Slovácko.


Ostatní výsledky 21. kola

TJ Stadion Hradec Králové 90 - TJ Baník Sokolov 90 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Slavia Praha IPS 90 - TJ Šumavan Vimperk 90 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
VTJ Tábor 90 - HC Slezan Opava 90 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Brno 90 - VTJ Písek 90 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
VTJ Racek Pardubice 90 - TJ Baník ČSA Karviná 90 2:5 (1:4, 1:0, 0:1)
TJ AutoŠkoda Mladá Boleslav 90 - TJ TŽ Třinec 90 6:5 (3:1, 3:2, 0:2)

další články
VIDEO: Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led
Info
27.7.2021

Hráči A-mužstva dnes poprvé po více než třičtvrtě roce vyjeli na led. I když šlo o pouze o dobrovolný trénink, přivítalo trenérské duo Michal Kuba - Jan Prčík dvacítku hráčů, včetně trojice brankářů.
Baník zbrojí! Soupiska A-mužstva je bohatší hned o tři výrazné posily!
A-Tým
25.7.2021

Už zítra, tedy v úterý 27. července, nastoupí hokejisté hodonínského A-týmu na zbrusu novou ledovou plochu Zimního stadi...
Hurááá! Po víkendu konečně obujeme brusle a vyrazíme na led!
Info
22.7.2021

Konečně jsme se všichni dočkali. Od pondělí 26. července 2021 budeme mít na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodon...
Veřejná sbírka pro hokejové rodiny postižené živelní katastrofou
Info
14.7.2021

Podpora obyvatel z celé naší země je neuvěřitelná, za necelý týden darovali lidé na podporu zasažených rodin již téměř m...