SHKM Hodonín
Zaspaná první třetina stála Baník ve Žďáru lepší výsledek
Zaspaná první třetina stála Baník ve Žďáru lepší výsledek
A-Tým
12.8.2021

První zápas po dlouhatánské pauze hokejistům Baníku výsledkově nevyšel. Na ledě druholigového Žďáru nad Sázavou utekl Jihomoravanům začátek, když po dvaceti minutách ztráceli Kubovi svěřenci čtyři branky. Hosté se střelecky probudili až v závěru druhé části, kdy už by stav 6:0 pro Plameny. Baník, který na Vysočinu odjel ve značně nekompletní sestavě, se nakonec vrací domů s porážkou 9:2.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
Příp., čtvrtek 12.8.2021
SKLH Žďár nad Sázavou - SHKM Hodonín
ZNS
9:2
(4:0, 3:2, 2:0)
HOM
Branky a nahrávky: 5. Vašíček (Kovářů, Bureš), 8. Půža (Kovářů, Wasserbauer), 13. Půža (Kovářů), Čermák D. (Chlubna, Pleva), 25. Wasserbauer (Bureš, Kovářů), 28. Bureš (Vašíček, Půža), 37. Čermák D. (Chlubna, Adam), 45. Prokš (Čáp), 55. Prokš (Kadleček) - 33. Peš (Charvát, Vaškovič), 38. Vaškovič (Peš). Rozhodčí: Kopeček - Fixa, Hromádka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely: 29:29. Diváci: 100. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 9:2.
Sláma (32. Čáp) - Pleva, Vašíček, Půža, Váňa, Čermák, Prokopec, Bureš, Wasserbauer, Kovářů, Adam, Gregar, Jícha, Prokš, Chlubna, Kadleček. Trenér: Martin Sobotka.
Zollpriester (32. Běhal Ad.) - Vyrůbalík, Weber, Polesný, Crlík - Dufek, Polák, Venclík - Peš, Charvát, Vaškovič - Sedlák, Borot, Matuškovič - Kotásek. Trenér: Michal Kuba.

Komentář k zápasu

Trenér Kuba měl v dnešním utkání k dispozici jen dvě obranné dvojice a tři kompletní útoky a Baník tak měl na úvod přípravy na ledě silného druholigového Žďáru hodně těžkou pozici.

Domácím vyšel skvěle vstup do zápasu a už v osmé minutě se mohly Plameny radovat z dvoubrankového vedení, které do konce první dvacetiminutovky zdvonásobily. I po přestávce se střelecky dařilo hlavně žďárským hokejistům, kteří si do poloviny utkání vypracovali pohodlný šestibrankový náskok.

Až za stavu 6:0 se gólově probudili i zeleno-černí. Ve dvaatřicáté minutě se o první gól Baníku postaral po Charvátově asistenci Petr Peš. Na další domácí zásah odpověděl bleskově svou první trefou v dresu SHKM Ľubomír Vaškovič a druhá třetina tak skončila za stavu 7:2 pro domácí.

Baník se v poslední třetině snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale žádný ze sedmi střeleckých pokusů si cestu do domácí branky nenašel. Naopak Plameny přidaly další dva přesné zásahy a po zásluze se radují z vysoké výhry 9:2.

Ohlasy trenérů

Michal Kuba (Hodonín):
Bohužel se nám někteří kluci zranili, jiní byli po zranění a necítili se na zápas a další měli pracovní povinnosti, takže jsme nemohli jet na tento zápas v takovém složení, v jakém jsem chtěl, ale nevadí dostali šanci jiní kluci. I když to byl první přípravný zápas, myslím si, že nám to docela otevřelo oči, v čem se budeme muset zlepšit a na čem pracovat, jak jednotlivci, tak celý tým. Někteří překvapili, někteří moc ne. Měli jsme tam ale i nějaké dobré momenty. Jinak bylo vidět že Žďár je trošku někde jinde a zaslouženě vyhrál.

další články
Zeleno-černí přišli v Hradišti o tříbrankový náskok, přesto vezou domů všechny body
A-Tým
22.1.2022

I čtvrté utkání Baníku v roce 2022 končí tříbodovým ziskem hodonínského celku. V Hradišti měli zeleno-černí skvělý start...
Základní část míří k cíli, o víkendu je na programu jubilejní dvacáté kolo. Baník jede do Uherského Hradiště
A-Tým
21.1.2022

Dlouhodobá část sezony Krajské ligy mužů 2021-22 míří do svého finále. O nadcházejícím víkendu se odehrají utkání již dv...
Tadeáš Pospíšil: Snažím se o obojí, jak střílet a dávat góly, tak nahrávat
A-Tým
19.1.2022

Ve svém čtvrtém utkání vstřelil první gól v zeleno-černých barvách. Dvacetiletý útočník Tadeáš Pospíšil se dočkal v nedě...