SHKM Baník Hodonín
Zelený dům pohody pořádá aukci výrobků jejich klientů
Zelený dům pohody pořádá aukci výrobků jejich klientů
Info
1.12.2021

Hodonínský Zelený dům pohody je příspěvková organizace, která už třicet let poskytuje zázemí lidem s mentálním postižením. "Vždy v předvánočním období tradičně pořádáme aukci našich klientů, na které je možné vydražit dílka z naší keramické, šicí, výtvarné a dřevo - dílny," prozrazuje jedna z organizátorek dražby a zástupkyně ředitele ZDP Kateřina Wolfová.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Letos se aukce výrobků klientů Zeleného domu pohody koná již poosmnácté. Šestnáctkrát se dražba odehrávala přímo v prostorách ZDP, kde se pravidelně scházelo několik desítek dražitelů z řad úřadu Města Hodonína a podnikatelské sféry všech možných oborů.

„Na aukci vždy vládla přátelská, milá atmosféra, kdy podporovatelé získali na místě představu kam a komu pomáhají,“ říká Kateřina Wolfová. Už vloni však museli organizátoři reagovat na aktuální situaci a aukci přenést do online světa. „Bohužel současná doba nedovoluje konání aukce přímo v zařízení, což dříve upřednostňovali pořadatelé kvůli osobnímu kontaktu s dražiteli,“ vysvětluje.

O Zeleném domu pohody možná mnoho hodonínských hokejových fanoušků nemělo do dnešního dne žádné ponětí. ZDP však s SHKM pojí jedno, pro obě organizace důležité jméno - Petr Srnec. Dlouholetý předseda SHKM a jeden z „otců zakladatelů“ obnovené hokejové tradice v Hodoníně je od roku 2007 také ředitelem Zeleného domu pohody.

„Petr mi volal vloni někdy začátkem listopadu a ptal se mě, jestli mě nenapadá, jak by se dala aukce udělat online. Díky dobrým vztahům s firmou eSports a lidmi, kteří se starají o jejich portál sportovniaukce.cz, vznikl nápad přesunout dražbu předmětů právě sem,“ popisuje šéfredaktor klubového webu Jan Hochman, jak celá myšlenka s internetovou aukcí vznikala.

V minulém roce nakonec dražba vynesla skvělých 35.650,- korun. A jelikož ani letos nejsou bohužel podmínky pro to, aby se aukce konala přímo v prostorách Zeleného domu pohody, uskuteční se i letošní dražba stejně jako v minulém roce online na webu sportovniaukce.cz.

„Vloni i letos jsou v dražbě opravdu krásné výrobky, proto mi přišlo škoda, nedat šanci zapojit se do aukce i našim fanouškům, kteří už několikrát dokázali, že mají srdce na pravém místě. Navíc si myslím, že hokejový klub by se neměl starat jen o hokejové a sportovní záležitosti, ale měl by mít i společenský přesah, o což se s vedením SHKM v posledních letech snažíme,“ vysvětluje Jan Hochman.

Aukce výrobků klientů Zeleného domu pohody - lidí s mentálním postižením začíná ve středu 1. prosince v 08:00, končí 10. prosince 2021 ve 20:00 a zapojit se do ní můžete po kliknutí na tento odkaz Aukce ZDP 2021.

Více o tom, co všechno Zelený dům pohody nabízí a poskytuje svým klientům se dozvíte na webu organizace www.zelenydumpohody.cz.


další články
Parádní obrat ve třetí třetině znamená vítězný vstup do přípravy!
A-Tým
9.8.2022

Baník vstoupil do zápasu proti domácímu Vyškovu lépe a v 15. minutě se po trefě Jana Štědrého dostal do vedení. Domácí a...
Foto + video: Brusle už nazulo i Béčko, na tréninku se objevila i jedna z hodonínských legend
Info
8.8.2022

Svého prvního tréninku na ledě se konečně dočkali i hráči nově založeného B-týmu Baníku. Trenérskému tandemu Michal Kuba – Zdeněk Kučera se hlásila dvacítka hráčů.
Startuje aukce pro Matýska! Do dražby jdou postupové dresy Baníku z loňské sezony
Info
8.8.2022

Nastupovali v nich v posledních čtyřech sezonách Krajské ligy. Dvakrát v nich získali pohár pro vítěze KLM a letos na ja...
Staň se hokejovým rozhodčím!
Info
7.8.2022

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.