SHKM Baník Hodonín
Zástupci Baníku předali symbolický šek Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín
Zástupci Baníku předali symbolický šek Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín
Info
21.3.2023

Sportovní manažer SHKM Martin Vyrůbalík, útočník Baníku Aleš Dufek a spolu s nimi i majitel společnosti G-mont Vít Bukovský dnes předali Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín symbolický šek na 137.128,- korun z aukce speciálních fialových dresů z projektu "Hokej proti rakovině".

autor:
Jan Hochman, foto: Bohdana Kuzmová Křepinská
Sdílejte článek
 

Přímo v prostorách hlavního hemodialyzačního sálu předal majitel společnosti G-mont, jednoho z hlavních partnerů našeho klubu, symbolický šek na 137.128,- korun řediteli Nemocnice TGM Hodonín Ing. Jiřímu Kolibovi. Kromě něj se velmi příjemného a srdečného setkání účastnila také primářka střediska MUDr. Jitka Urbanová a její obětavý personál, který se denně stará o pacienty s onemocněním ledvin.

Ředitel nemocnice poté přítomným zástupcům klubu vřele poděkoval jménem celého personálu hemodialyzační stanice, pro které se finanční částka vybrala. Pracovnice stanice mají nyní v co nejkratším čase za úkol navrhnout, co je v tomto oddělení potřebné, a co zvýší komfort či vybavenost stanice pro pacienty i zaměstnance, což s vděkem kvitovala i primářka oddělení MUDr. Urbanová.

Hemodialyzační středisko Nemocnice TGM Hodonín s celkem 12 lůžky je jednou z vlajkových lodí zařízení. Provádí metody nahrazující funkci ledvin (hemodialýza a hemodialfiltrace) a připravuje pacienty k zařazení na čekací listinu na transplantaci ledviny.

Jen za rok 2022 bylo v hemodialyzačním středisku provedeno 10.872 hemodiafiltrací a 226 hemodialýz, z toho 208 akutních.

Chtěli bychom jménem klubu i Hemodialyzačního střediska hodonínské nemocnice poděkovat všem, kdo přispěli na dobrou věc a pomohli nám vybrat neuvěřitelnou sumu!

Děkujeme!

další články
Čtvrtý Baník hostí ve středu druhý Vyškov, klub před zápasem uctí památku Františka Krejčiříka
A-Tým
28.11.2023

Další, v pořadí už desátý pikantní souboj Baníku s Vyškovem, hostí ve středu 29. listopadu hodonínský zimní stadion. Záp...
×
Dnes v 18:00 | A-tým
SHKM Baník Hodonín
Hokej Vyškov