SHKM Baník Hodonín
Zástupci Baníku předali symbolický šek Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín
Zástupci Baníku předali symbolický šek Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín
Info
21.3.2023

Sportovní manažer SHKM Martin Vyrůbalík, útočník Baníku Aleš Dufek a spolu s nimi i majitel společnosti G-mont Vít Bukovský dnes předali Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín symbolický šek na 137.128,- korun z aukce speciálních fialových dresů z projektu "Hokej proti rakovině".

autor:
Jan Hochman, foto: Bohdana Kuzmová Křepinská
Sdílejte článek
 

Přímo v prostorách hlavního hemodialyzačního sálu předal majitel společnosti G-mont, jednoho z hlavních partnerů našeho klubu, symbolický šek na 137.128,- korun řediteli Nemocnice TGM Hodonín Ing. Jiřímu Kolibovi. Kromě něj se velmi příjemného a srdečného setkání účastnila také primářka střediska MUDr. Jitka Urbanová a její obětavý personál, který se denně stará o pacienty s onemocněním ledvin.

Ředitel nemocnice poté přítomným zástupcům klubu vřele poděkoval jménem celého personálu hemodialyzační stanice, pro které se finanční částka vybrala. Pracovnice stanice mají nyní v co nejkratším čase za úkol navrhnout, co je v tomto oddělení potřebné, a co zvýší komfort či vybavenost stanice pro pacienty i zaměstnance, což s vděkem kvitovala i primářka oddělení MUDr. Urbanová.

Hemodialyzační středisko Nemocnice TGM Hodonín s celkem 12 lůžky je jednou z vlajkových lodí zařízení. Provádí metody nahrazující funkci ledvin (hemodialýza a hemodialfiltrace) a připravuje pacienty k zařazení na čekací listinu na transplantaci ledviny.

Jen za rok 2022 bylo v hemodialyzačním středisku provedeno 10.872 hemodiafiltrací a 226 hemodialýz, z toho 208 akutních.

Chtěli bychom jménem klubu i Hemodialyzačního střediska hodonínské nemocnice poděkovat všem, kdo přispěli na dobrou věc a pomohli nám vybrat neuvěřitelnou sumu!

Děkujeme!

další články
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.
Vojtěch Dobiáš: Rád budu součástí plánovaných cílů Baníku
A-Tým
29.5.2023

Nejčerstvější posilou hodonínského Baníku je dvaadvacetiletý Vojtěch Dobiáš. Talentovaný útočník přichází na Slovácko z ...