SHKM Hodonín
Začíná nový ročník Krajské ligy. Baník v prvním kole hostí Rosice
Začíná nový ročník Krajské ligy. Baník v prvním kole hostí Rosice
A-Tým
20.9.2020

V neděli 20. září zahájí hokejisté A-týmu SHKM Hodonín svou třetí sezonu v Krajské lize. Na svém stadionu, jehož kapacita bude vzhledem k aktuální situaci a ministerským opatřením omezena na 400 sedících diváků, hostí svěřenci trenéra Michala Kuby rosické Štiky. Zápas zahajovacího kola sezony 2020-21 začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně v neděli 20. září přesně s úderem 17:00 hodiny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

SHKM Hodonín

Baník má za sebou docela povedenou přípravu. Z pěti zápasů prohráli Drtiči jen jednou, dvakrát se se svými soupeři rozešli po šedesáti minutách nerozhodně a dvakrát v přípravných zápasech zaznamenali vítězství. V generálce na ligu s Břeclaví měl Baník v první třetině utkání parádně rozehráno, nakonec ale Michal Crlík v 59:51 zachraňoval remízu 5:5.

„Vyzkoušeli jsme v přípravě všechny hráče, které jsme měli k dispozici, každý svou šanci dostal. Někteří nás překvapili, někteří na sobě musí ještě hodně zapracovat, aby se dostali do tří pětek. Teď je na nás s Honzou Prčíkem to vhodně poskládat a dobře se připravit na Rosice,“ řekl po posledním přípravném duelu kouč zeleno-černých Michal Kuba, který bude mít v neděli k dispozici de-facto kompletní kádr.

Vzhledem k novým nařízením Ministerstva zdravotnictví a s nimi souvisejícími hygienickými opatřeními budou na nedělní...

Zveřejnil(a) SHKM Hodonín dne Pátek 18. září 2020

Otevřena bude jen jedna pokladna

Vzhledem k tomu, že na nedělní utkání 1. kola KLM mohou fanoušci pouze na tribunu na sezení, bude na celé utkání v provozu jen jedna (levá) pokladna.

HC Štika Rosice

Náš první soupeř měl na přípravné období naplánovány dva zápasy. 5. září se měla družina trenéra Hájka představit v Břeclavi, o týden později měly Štiky nastoupit na zimním stadionu v Telči. Oba dva duely se ale nakonec neuskutečnily. Hráči Rosic tak půjdou do ligové sezony rovnou z tréninku, aniž by odehráli jediný testovací duel.

V brankovišti by měla dostávat nejvíce prostoru loňská jednička týmu David Holub. Vedení se podařilo domluvit se čtyřmi stabilními beky z uplynulé sezony a zeleno-černý dres Rosic tak budou nadále oblékat Bohdan Dobiáš, Jan Gonos a Tomášové Rafaj a Úlehla.

Velkou posilu získaly v létě Štiky do útoku. Z konkurenčních Boskovic přišel nejlepší loňský střelec Minervy Ondřej Stehlík. Třicetiletý zkušený střelec v minulé sezoně zaznamenal 23 přesných zásahů. Kromě něj by se o zlepšenou produktivitu týmu měli starat především Patrik Říčka, Adam Strakoš nebo Jiří Svatuška.

Vedení Rosic spolupracuje s dvěma brněnskými týmy – jednak s juniorkou Techniky a pak také s univerzitním týmem „Masaryčky“. Na soupisce Štik se tak může během sezony objevit spousta nových hráčů z těchto celků.

Sestavy z minulého utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) – Polesný, Weber, Crlík, Běhal An., Zlámal, Rýpar – Charvát, Peš (C), Marek Re. – Sajdl, Polák, Chalupa – Borot, Jajcay, Filásek.

HC Štika Rosice: tým Rosic nesehrál žádné přípravné utkání.

Delegace rozhodčích

Radim Slavka – Miroslav Olšar, Tomáš Chramosta.

další články
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...