SHKM Baník Hodonín
V posledním domácím utkání roku 2018 se Baník utká s Kroměříží
V posledním domácím utkání roku 2018 se Baník utká s Kroměříží
A-Tým
15.12.2018

Povzbuzení šesti výhrami v řadě půjdou Drtiči do nedělního utkání v rámci 16. kola proti Kroměříží, které mají rozhodně co vracet. V prvním měření sil prohrál Baník na kroměřížském ledě 7:4. Hodonínská obrana bude čelit čtvrtému nejlepšímu útoku soutěže a rozhodně je nečeká nic jednoduchého. Úvodní buly je naplánováno na nedělní podvečer v 17:00.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Hráči Kroměříže opět potvrzují, že patří mezi lepší celky soutěže

Tradiční účastník Krajské soutěže potvrzuje svou sílu i v tomto ročníku. Kroměřížský celek momentálně okupuje šestou příčku tabulky, a i když mají Drtiči v téhle fázi soutěže dobrou formu, určitě je na domácím ledě nečeká nic jednoduchého. 13. kolo zavedlo Kroměříž na led Uničova. Domáci Orli svého soka porazili poměrem 6:5, ale hráči Kroměříže mohli odcházet z ledu se vztyčenými hlavami protože na severu moravy sehráli dobrou partii.

K dalšímu utkání zajížděla Kroměříž opět na led soupeře, tentokrát do Boskovic. Hanáci měli lepší vstup do utkání, ale vstřelené branky se nedočkali. Rozhodčí poslal Hanáky do oslabení ve kterém se prosadil domácí tým. Další početní nevýhodu hosté přežijí a z následné akce se střelecky prosadil ostrostřelec Merta. Hráčům Minervy se podaří ještě do konce první části strhnout výsledek na svou stranu. V prostřední části se prosazují jen hráči domácí Minervy a Hanáci museli v poslední třetiny stahovat dvoubrankové manko. To se svěřencům kouče Bečky nepovedlo a z Boskovic se vrací bez bodu za prohru 5:2. Poslední utkání před výjezdem do Hodonína sehráli kroměřížští hráči konečně na domácím ledě, jejich soupeřem bylo Uherské Hradiště. Kroměříž potvrdila roli papírového favorita a poslala svého soupeře domů s výpraskem 13:3.

Mezi největší tahouny hanáckého celku patří jednoznačně Milan Merta. Do svých statistik si během poloviny soutěže dokázal zapsat 15 branek a 9 asistencí. V bodování celé soutěže mu patří pěkné 10. místo a zároveň se může pyšnit rolí nejlepšího střelce soutěže společně s dalšími pěti hráči. Další z řady šikovných útočníků na kterého si budou muset hodonínští dát pozor je Lubomír Murín. Ten se zatím na výsledcích svého týmu podílel 18 kanadskými body (9+9). Třetí nejproduktivnější hráč Kroměříže je Petr Vaněk (8+9), dále Patrik Zavřel (8+7) a Jaroslav Jelínek (4+11).

Baník prožívá doposud nejlepší období sezony

Svěřenci trenéra Prčíka prožívají nejlepší období téhle sezony. Baník prohrál naposledy 4.11 v rámci 9. kola na ledě silného Uherského Ostrohu. Od té doby si zelenočerní poradili s každým soupeřem, který se jim postavil. Postupně vyhráli nad Uničovem, Brumovem - Bylnicí, Boskovicemi, Břeclaví, Uherským Hradištěm a naposledy dotáhli do vítězného konce i zápas ve Vyškově kde porazili Březinu.

První prosincový den sehráli Drtiči utkání proti Uherskému Hradišti. Soupeř, který od Baníku hned v prvním kole schytal debakl 14:2. Hráčům Hradiště se nepovedlo ani tohle utkání a z Hodonína odjížděli s výpraskem 12:1. Hodonín tomuto soupeři nastřílel dohromady 26 branek a pouhé 3 inkasoval. O týden později čekal na Baník zcela jiný soupeř. Březina, která sehrává své utkání v novém, pěkném stadionu ve Vyškově se sice výsledkově docela trápí a zatím se pohybuje na příčkách nezaručují playoff. Svěřenci trenéra Křivinky hrají ovšem rychlý hokej se spoustou osobních soubojů a je jen otázkou času kdy budou stoupat tabulkou výš. Drtiči sehráli ve Vyškově dobré utkání. Zápas, kterému přihlíženo 200 diváků nakonec dotáhli do vítězného konce. Po divoké přestřelce zvítězili 6:5.

Při pohledu na kanadské bodování celé soutěže musí mít fanoušci hodonínského hokeje radost. V první desítce bodování nalezneme totiž hned pět hráčů Hodonína. Tím nejproduktivnějším, který zároveň vede i celou produktivitu soutěže je jako správný kapitán Zdeněk Kučera (13+22). Na druhé příčce je nestárnoucí, druhou ligou otřelý Petr Peš (8+24). V těsném závěsu je Michal Kuba (11+19). Na páté příčce celé soutěže je střelec David Janás (15+12), který zároveň patří mezi nejlepší střelce Krajské ligy.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Luner (Hanáček) – Polesný, Lidák, Směřička, Tomi, Veselský, Rýpar - Kuba, Peš (A), Janás - Jajcay, Sajdl, Kučera (C) - Černohous, Polák, Venclík - Chalupa, Novotný.

HK Kroměříž: Fajgl - Osina, Vávra, Jergl, R. Šťastný, Tkadlec, Holík - Merta, Jelínek, Murín - Zavřel, Světlík, Vaněk - Hubík, Laciga, Apolenář - D. Šťastný, Brada.

Rozhodčí

Petr Blaha - Tomáš Chramosta, Adam Tkáč

Kompletní program 16. kola

HC Uherské Hradiště - HC Spartak Uherský Brod
SKMB Boskovice - HHK Velké Meziříčí
Dynamiters Blansko HK - HC Brumov - Bylnice
HC Štika Rosice - HC Lvi Břeclav
HC Spartak Velká Bíteš - TJ Sokol Březina
SHKM Hodonín - HK Kroměříž
HC Uničov - HOKEJ Uherský Ostroh

další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...