SHKM Baník Hodonín
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Nejpravděpodobnější varianta je, že i letos se bude druhá liga hrát ve dvou skupinách s rozdílným počtem účastníků. V moravské skupině by se mělo utkávat dvanáct týmů, v té české patnáct, případně šestnáct*. Základní části v obou skupinách by měly nabídnout celkem 44 kol, to první by se podle návrhu mělo odehrát ve středu 23. září 2023.

Playoff by mělo mít stejnou podobu jako v sezoně 2022-23, změna by mohla přijít v záchranářských bojích, do kterých by se mohly „namočit“ nejhorší dva týmy z každé skupiny. Jak to ale ve skutečnosti opravdu bude, na to si budeme muset ještě počkat. Minimálně do již zmíněného čtvrtka.

Navrhované složení skupin pro sezonu 2023-24

Skupina Západ:
Letňany, Chomutov, Příbram, Vrchlabí, Ústí nad Labem, Tábor, Most, Děčín, Kobra Praha, Písek, Benátky nad Jizerou, Cheb, Řisuty, Jablonec nad Nisou, Kralupy nad Vltavou (postup z KLM), Hronov* (platí v případě, že bude schválena účast Hronova ve 2. lize)

Skupina Východ:
Šumperk (sestup z Chance ligy), Vyškov, Havířov, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havlíčkův Brod, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Technika Brno (postup z KLM)

další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...