SHKM Hodonín
Systém soutěže a technické normy Ligy dorostu
Systém soutěže a technické normy Ligy dorostu
Info
3.8.2020

Jako první zahájí ligové boje v nové sezoně dorostenci. Ligy dorostu otevře své brány už za měsíc a dva dny, přesněji 5. září. Hodonínské mladíky čekají ve skupině K souboje s Břeclaví, Znojmem a brněnskými Warriors.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Liga dorostu 2020-21

Počet účastníků: 75

Počet utkání: 28 - 38

Začátky utkání: neděle/sobota, státní svátky: 09:00 - 18:00, všední dny: 16:30 - 19:00

Systém soutěže

1. část:
- 75 družstev rozděleno územně do 13 skupin; 6 družstev ve skupině „A“, 6 družstev ve skupině „B“, 5 družstev ve skupině „C“, 6 družstev ve skupině „D“, 5 družstev ve skupině „E“, 6 družstev ve skupině „F“, 5 družstev ve skupině „G“, 5 družstev ve skupině „H“, 8 družstev ve skupině „I“, 6 družstev ve skupině „J“, 4 družstva ve skupině „K“, 6 družstev ve skupině „L“ a 7 družstev ve skupině „M“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (8 - 14 utkání), s výjimkou skupiny „K“, v níž se družstva utkají tříkolově každý s každým (9 utkání).

2. část:
a) - Nadstavbová:
- skupiny „N“, „O“, „P“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „I“ na 1. - 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupinách „A“, „B“, „D“, „F“ a „J“ na 1. - 3. místě, a družstva umístěná po 1. části ve skupinách „C“, „E“, „G“ a „H“ na 1. a 2. místě, rozdělená na základě územního principu do tří skupin po 9 družstvech se v jednotlivých skupinách utkají tříkolově každý s každým (24 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.
- skupina „Q“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „M“ na 1. - 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „L“ na 1. - 3. místě, a družstva umístěná po 1. části ve skupině „K“ na 1. - 2. místě se utkají tříkolově každý s každým (24 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.

b) - O umístění:
- skupiny „R“, „S“, „T“, „U“ a „V“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „I“ na horším nežli 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupinách „A“, „B“, „D“, „F“ a „J“ na horším nežli 3. místě, a družstva umístěná po 1. části ve skupinách „C“, „E“, „G“ a „H“ na horším nežli 2. místě, rozdělená na základě územního principu do pěti skupin po 5., resp. 6 družstvech se ve skupinách, jichž se bude účastnit právě 6 družstev, utkají čtyřkolově každý s každým (24 utkání), ve skupinách, jichž se bude účastnit právě 5 družstev, pětikolově každý s každým (20 utkání), s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.
- skupina „W“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „M“ na horším nežli 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „L“ na horším nežli 3. místě, a družstva umístěná po 1. části ve skupině „K“ na horším nežli 2. místě se utkají tříkolově každý s každým (21 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.

3. část - O postup do baráže o účast v ELIOD ELD:
- družstva umístěná po části 2a) - „Nadstavbová“ ve skupinách „N“, „O“, „P“ a „Q“ na 1. místě se utkají dvoukolově každý s každým (6 utkání), s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z předchozích částí soutěže nezapočítávají.

Družstvo, které se po této části soutěže umístí na 1. místě, postupuje do části ELD 4b) - „O udržení, resp. o postup do ELD“ o účast v soutěži ELD pro sezónu 2021-22.

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 odst. 1. SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku.

Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Technické normy

1. V utkání mohou nastupovat hráči věkové kategorie dorostu, tj hráči ročníku narození 2004 a 2005. Hráčům věkové kategorie starších žáků, tj. hráčům ročníku narození 2006 a 2007, je start v utkání povolen za podmínek stanovených čl. 219 odst. 1. SDŘ. Protokol o souhlasu se startem hráče ve vyšší věkové kategorii dle čl. 219 odst. 1. SDŘ nemusí být klubem předkládán rozhodčím utkání.

2. Družstvo je povinno nastoupit do utkání ve stanoveném počtu hráčů následovně:
a) minimálně 1, maximálně 2 brankáři a
b) minimálně 10, maximálně 18 hráčů do pole (výjimka z čl. 318 odst. 1. SDŘ)

3. V utkání mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci, přičemž start brankáře-Cizince není povolen.

4. V utkání může za družstvo klubu nastoupit celkem maximálně 5 hráčů na střídavé hostování dle čl. 7 odst. 5. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to:
- z ELD hráči ročníku narození 2005,
- z LSŽ hráči ročníku narození 2006.

5. Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 116 ze dne 30. 7. 2020 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře, kterým může být i para medik (student VŠ) po absolvování příslušných zkoušek.

6. Je-li zápis o utkání zpracován dle čl. 326 odst. 2. písm. b) SDŘ, je pořádající klub povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

7. Domácí družstvo je povinno k utkání nastoupit ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

8. Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z čl. 40 bodu i. Pravidel, viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení). Brankář, který v roce, v němž začala příslušná sezóna, dovršil či dovrší 17. rok věku (pro sezónu 2020-21 se jedná o ročník narození 2003), a mladší, musí nosit obličejovou masku vyrobenou tak, aby jejími otvory nemohl proniknout puk ani čepel hole (výjimka z čl. 190 bodu ii. Pravidel, viz také příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

9. Na účast reprezentačního družstva Polské republiky věkové kategorie U16 se použije obdobně vnitřní směrnice ČSLH č. 88 ze dne 8. 6. 2017. Utkání, u něhož je reprezentační družstvo Polské republiky věkové kategorie U16 uvedeno na prvním místě, se koná na hřišti soupeře (tj. na hřišti družstva klubu, které je u utkání uvedeno na druhém místě) s tím, že veškeré náklady spojené s pořádáním takového utkání (konkrétně pronájem hrací plochy, náklady na pořadatelskou službu, na zdravotní službu a odměny rozhodčím, odměny pomocným rozhodčím atd.) uhradí polský svaz ledního hokeje (PZHL) nebo jím určená třetí osoba.

10. Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel).

11. Evidence trestů dle čl. 529 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.

Rozpis zápasů SHKM Hodonín v základní části

1. kolo 05.09.2020 Warriors Brno - HODONÍN
2. kolo 06.09.2020 Břeclav - HODONÍN
3. kolo 12.09.2020 HODONÍN - Znojmo
4. kolo 19.09.2020 HODONÍN - Warriors Brno
5. kolo 20.09.2020 HODONÍN - Břeclav
6. kolo 26.09.2020 Znojmo - HODONÍN
7. kolo 27.09.2020 Warriors Brno - HODONÍN
8. kolo 03.10.2020 Břeclav - HODONÍN
9. kolo 04.10.2020 HODONÍN - Znojmo
další články
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
25.9.2020

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve středu 14. října 202...
Vítězná ligová premiéra! Baník porazil Rosice a zapisuje první tři body do tabulky
A-Tým
20.9.2020

První zápas, první vítězství. Hokejisté Baníku vykročili do nového ročníku KLM pravou nohou, když na svém ledě porazili ...
Začíná nový ročník Krajské ligy. Baník v prvním kole hostí Rosice
A-Tým
20.9.2020

V neděli 20. září zahájí hokejisté A-týmu SHKM Hodonín svou třetí sezonu v Krajské lize. Na svém stadionu, jehož kapacit...