SHKM Hodonín
Souboj loňských finalistů. Do Hodonína přijede Velké Meziříčí
Souboj loňských finalistů. Do Hodonína přijede Velké Meziříčí
A-Tým
5.10.2019

Po druhém kole mají Drtiči na kontě dva body z možných šesti a nachází se ve spodní části tabulky. Zato Velké Meziříčí vkročilo do sezony pravou nohou a ze stejného počtu zápasů získalo všechny možné body. Podaří se Baníku silného soupeře zaskočit, nebo zvítězí Horáci? Utkání začíná v neděli 6. října od 17:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně.

autor:
Ivan Hochman
Sdílejte článek
 

Horáci potvrzují sílu svého mužstva a vstup do nového ročníku jim vychází podle představ. V prvním kole HHK hostila rosická Štika. Ačkoliv dokázali domácí hokejisté nastřílet Velkému Meziříčí pět branek, Horáci předvedli svou ofenzivní sílu a do brány Rosic dostali puk celkem devětkrát. V druhém kole už nastoupili Velkomeziříčští na domácím kluzišti, kde za celý předešlý ročník padli pouze jednou.

Na podobný trend výher v domácím prostředí začínají Horáci navazovat i letos. Prvním týmem, který ve Velkém Meziříčí zažil hořkost porážky, byla boskovická Minerva. Ta dokonce nedokázala vstřelit jediný gól a Velké Meziříčí zvítězilo pohodlně 4:0. Nyní proti Horákům, kteří neztratili ani bod, nastoupí Drtiči.

Těm naopak začátek soutěže nevychází úplně podle představ. První soutěžní utkání s domácím Hradištěm a porážka 1:4 potvrdila, že týmu budou chybět opory, které byly loni součástí týmu. Ve druhém kole, konkrétně ve Velké Bíteši, to Drtiči neměli o nic snazší.

Úzká soupiska se podepsala na průběžném vývoji utkání, kdy Hodonín musel dotahovat vedení Spartaku. Vteřinu před koncem ale Baník vyrovnal a v nastaveném čase si dokráčel pro první vítězství (5:4) a dva body do tabulky. „Kluci i v tom malém počtu bojovali a ty dva body a tohle vítězství jsou pro ně obrovská odměna, protože si za tím šli celý zápas, i když jsme většinu duelu prohrávali,“ pronesl na adresu torza hráčů, kteří do Bíteše odcestovali, hodonínský kouč Prčík.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) – Rýpar, Crlík, Lidák, Veselský, Prčík ml. – Tomi, Sajdl, Chalupa, Sedlák, Peš, Novotný, Venclík.

HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Juda J.) - Ambrož, Báňa, Kadela, Vondráček, Burian V., Vlašín P. - Sobotka, Vlašín M., Rozmarín, Hrbatý, Střecha T., Peschout, Strnad, Matov, Pejchal, Křenek, Střecha F.

Delegace rozhodčích

Jan Grygera - Jan Pavel, Josef Zapletal.

další články
SHKM Hodonín zve na přednášku Oldřicha Kališe
Info
18.2.2020

SHKM Hodonín ve spolupráci se ZŠ Hodonín, Mírové náměstí pořádá v pořadí třetí přednášku, tentokrát s regionálním trenér...
Termínová listina playoff Krajské ligy 2020
A-Tým
18.2.2020

Už příští týden začíná vrchol letošní krajské soutěže. Do playoff postoupí tradičně nejlepší osmička, která si to ve vy...
Jak vypadá situace v tabulce Krajské ligy před posledním kolem?
A-Tým
17.2.2020

Čtvrteční dohrávka a pak o víkendu poslední šestadvacáté kolo. Základní část už opravdu míří do finiše a situace ve stře...
Jiří Sedlák: V obraně hrajeme velmi lehkovážně
A-Tým
16.2.2020

Univerzál. Dnes už to nebývá úplně častým jevem, ale pár takových hráčů ve většině týmů najdeme. Jedním z nich je i Jiří...