SHKM Hodonín
Souboj loňských finalistů. Do Hodonína přijede Velké Meziříčí
Souboj loňských finalistů. Do Hodonína přijede Velké Meziříčí
A-Tým
5.10.2019

Po druhém kole mají Drtiči na kontě dva body z možných šesti a nachází se ve spodní části tabulky. Zato Velké Meziříčí vkročilo do sezony pravou nohou a ze stejného počtu zápasů získalo všechny možné body. Podaří se Baníku silného soupeře zaskočit, nebo zvítězí Horáci? Utkání začíná v neděli 6. října od 17:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně.

autor:
Ivan Hochman
Sdílejte článek
 

Horáci potvrzují sílu svého mužstva a vstup do nového ročníku jim vychází podle představ. V prvním kole HHK hostila rosická Štika. Ačkoliv dokázali domácí hokejisté nastřílet Velkému Meziříčí pět branek, Horáci předvedli svou ofenzivní sílu a do brány Rosic dostali puk celkem devětkrát. V druhém kole už nastoupili Velkomeziříčští na domácím kluzišti, kde za celý předešlý ročník padli pouze jednou.

Na podobný trend výher v domácím prostředí začínají Horáci navazovat i letos. Prvním týmem, který ve Velkém Meziříčí zažil hořkost porážky, byla boskovická Minerva. Ta dokonce nedokázala vstřelit jediný gól a Velké Meziříčí zvítězilo pohodlně 4:0. Nyní proti Horákům, kteří neztratili ani bod, nastoupí Drtiči.

Těm naopak začátek soutěže nevychází úplně podle představ. První soutěžní utkání s domácím Hradištěm a porážka 1:4 potvrdila, že týmu budou chybět opory, které byly loni součástí týmu. Ve druhém kole, konkrétně ve Velké Bíteši, to Drtiči neměli o nic snazší.

Úzká soupiska se podepsala na průběžném vývoji utkání, kdy Hodonín musel dotahovat vedení Spartaku. Vteřinu před koncem ale Baník vyrovnal a v nastaveném čase si dokráčel pro první vítězství (5:4) a dva body do tabulky. „Kluci i v tom malém počtu bojovali a ty dva body a tohle vítězství jsou pro ně obrovská odměna, protože si za tím šli celý zápas, i když jsme většinu duelu prohrávali,“ pronesl na adresu torza hráčů, kteří do Bíteše odcestovali, hodonínský kouč Prčík.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) – Rýpar, Crlík, Lidák, Veselský, Prčík ml. – Tomi, Sajdl, Chalupa, Sedlák, Peš, Novotný, Venclík.

HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Juda J.) - Ambrož, Báňa, Kadela, Vondráček, Burian V., Vlašín P. - Sobotka, Vlašín M., Rozmarín, Hrbatý, Střecha T., Peschout, Strnad, Matov, Pejchal, Křenek, Střecha F.

Delegace rozhodčích

Jan Grygera - Jan Pavel, Josef Zapletal.

další články
O víkendu naposledy s diváky, vláda schválila nouzový stav
Info
30.9.2020

Víkendové zápasy všech celků SHKM Hodonín budou zřejmě na delší čas poslední, které budou moci navštívit diváci. Ministř...
Zástupci Nesytu a Baníku předali výtěžek z fotbalové benefice
A-Tým
29.9.2020

Dnes dopoledne se Tom Polák a trenér fotbalistů Nesytu Petr Chramosta vydali do Brna, kde se setkali s ředitelem Masaryk...
Jakub Sajdl: Že bych neměl ani střelu? Budu se muset pobavit s vedoucími týmu
A-Tým
29.9.2020

Podle jeho vlastních slov raději připravuje šance svým spoluhráčům. I přesto je Jakub Sajdl aktuálně druhým nejlepším st...
Hradiště odjíždí s pořádnou nadílkou, Jakub Sajdl zaznamenal hattrick!
A-Tým
28.9.2020

Hokejisté Baníku jsou i po třetím kole KLM stoprocentní. Do svátečního zápasu sice vstoupilo lépe hostující mužstvo, Drt...