SHKM Hodonín
Souboj loňských finalistů. Do Hodonína přijede Velké Meziříčí
Souboj loňských finalistů. Do Hodonína přijede Velké Meziříčí
A-Tým
5.10.2019

Po druhém kole mají Drtiči na kontě dva body z možných šesti a nachází se ve spodní části tabulky. Zato Velké Meziříčí vkročilo do sezony pravou nohou a ze stejného počtu zápasů získalo všechny možné body. Podaří se Baníku silného soupeře zaskočit, nebo zvítězí Horáci? Utkání začíná v neděli 6. října od 17:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně.

autor:
Ivan Hochman
Sdílejte článek
 

Horáci potvrzují sílu svého mužstva a vstup do nového ročníku jim vychází podle představ. V prvním kole HHK hostila rosická Štika. Ačkoliv dokázali domácí hokejisté nastřílet Velkému Meziříčí pět branek, Horáci předvedli svou ofenzivní sílu a do brány Rosic dostali puk celkem devětkrát. V druhém kole už nastoupili Velkomeziříčští na domácím kluzišti, kde za celý předešlý ročník padli pouze jednou.

Na podobný trend výher v domácím prostředí začínají Horáci navazovat i letos. Prvním týmem, který ve Velkém Meziříčí zažil hořkost porážky, byla boskovická Minerva. Ta dokonce nedokázala vstřelit jediný gól a Velké Meziříčí zvítězilo pohodlně 4:0. Nyní proti Horákům, kteří neztratili ani bod, nastoupí Drtiči.

Těm naopak začátek soutěže nevychází úplně podle představ. První soutěžní utkání s domácím Hradištěm a porážka 1:4 potvrdila, že týmu budou chybět opory, které byly loni součástí týmu. Ve druhém kole, konkrétně ve Velké Bíteši, to Drtiči neměli o nic snazší.

Úzká soupiska se podepsala na průběžném vývoji utkání, kdy Hodonín musel dotahovat vedení Spartaku. Vteřinu před koncem ale Baník vyrovnal a v nastaveném čase si dokráčel pro první vítězství (5:4) a dva body do tabulky. „Kluci i v tom malém počtu bojovali a ty dva body a tohle vítězství jsou pro ně obrovská odměna, protože si za tím šli celý zápas, i když jsme většinu duelu prohrávali,“ pronesl na adresu torza hráčů, kteří do Bíteše odcestovali, hodonínský kouč Prčík.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) – Rýpar, Crlík, Lidák, Veselský, Prčík ml. – Tomi, Sajdl, Chalupa, Sedlák, Peš, Novotný, Venclík.

HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Juda J.) - Ambrož, Báňa, Kadela, Vondráček, Burian V., Vlašín P. - Sobotka, Vlašín M., Rozmarín, Hrbatý, Střecha T., Peschout, Strnad, Matov, Pejchal, Křenek, Střecha F.

Delegace rozhodčích

Jan Grygera - Jan Pavel, Josef Zapletal.

další články
Martin Vyrůbalík: Jednoznačně chceme postoupit do playoff
Info
5.12.2019

Polovina základní části KLM je za námi. Ještě než o víkendu začnou odvety, požádali jsme o zhodnocení první poloviny se...
FOTO: Na středeční trénink přípravky dorazil Mikuláš s čertem
Info
5.12.2019

Na středeční speciální trénink přípravky SHKM Hodonín dorazila více než padesátka malých hokejistů. Celý trénink prováze...
Pokračuje vydávání grantových poukázek pro rok 2020
Info
4.12.2019

Vážení rodiče, i pro rok 2020, stejně jako v letech minulých, přistoupilo Město Hodonín k poskytování grantů (dotací) z ...
Zeleno-černé Vánoce! Pořiďte si fanouškovské předměty v našem fanshopu!
A-Tým
2.12.2019

Vánoce se nezadržitelně blíží a vy ještě potřebujete doladit některé detaily? Je libo vánoční dárek s baníkovskou temati...