SHKM Hodonín
Školička bruslení má mezi dětmi i rodiči stále větší oblibu
Školička bruslení má mezi dětmi i rodiči stále větší oblibu
Info
11.4.2018

Koncem března skončil letošní kurz pro děti hodonínských mateřských škol s názvem Školička bruslení. „Již více než deset let pořádáme tuto akci, kterou jsme zpočátku pojali zejména jako takový malý nábor do naší přípravky. Bohužel účel není splněn podle našich představ, ale zájem rodičů je opravdu velký, proto pro děti rádi něco uděláme a naučíme je základy bruslení," sdělil předseda mládežnického oddílu Karel Lidák.

autor:
Týdeník Slovácko
Sdílejte článek
 

Hlavním cílem je děvčata a chlapce naučit pohybu na bruslích za pomoci odborného vedení kvalifikovaných trenérů, kteří herní formou během cyklu deset lekcí zdokonalují děti v pohybu na bruslích, poněvadž rybníky neskýtají takové možnosti jako dřív.

Mládežnický oddíl hokeje zajišťuje veškerou organizaci akce včetně svozu dětí, odborně zdatné trenéry či trenérky a ve spolupráci s vedením zimního stadionu taktéž veškeré zázemí, pomůcky a podobně.

„Na dětech, které se pravidelně zúčastňovaly lekcí, tento rok jich bylo více než 160, je vždy vidět obrovský pokrok v dovednostech bruslení, poněvadž předškolní věk je pro rozvoj pohybu a koordinace optimální," uvedl Tibor Helísek - hlavní trenér SHKM Hodonín, jež se spolu s kolegyněmi a kolegy stará o tréninkový proces.

„Na základě spokojenosti, kterou vyjádřila po ukončení školičky většina ředitelek mateřských škol, budeme i v příštím roce pokračovat. Chtěl bych při této příležitosti poděkovat pedagogickému personálu školek, rodičům dětí, vedení zimního stadionu, trenérkám a trenérům za spolupráci a bezproblémový průběh školičky," uvedl koordinátor akce Petr Srnec.
Zdroj: Týdeník Slovácko.

další články
Matěj Chalupa: Zkomplikovaný konec utkání mě štve, vůbec to tak nemuselo být
A-Tým
8.12.2019

V loňské sezoně si Matěj Chalupa ve čtyřiadvaceti odehraných zápasech za A-tým SHKM připsal do svých statistik dvě vstře...
Z divokého zápasu v Uherském Hradišti bere Baník další tři body!
A-Tým
7.12.2019

V polovině zápasu to vypadalo na konečně klidný zápas. Baník vedl na ledě Uherského Hradiště díky pětigólové kanonádě v ...