SHKM Hodonín
Proti Uherskému Ostrohu dostanou prostor mladé hodonínské pušky
Proti Uherskému Ostrohu dostanou prostor mladé hodonínské pušky
A-Tým
28.8.2020

Sobotním duelem s Uherským Ostrohem pokračuje přípravné období A-týmu SHKM Hodonín na novou sezonu. Po čtvrteční výhře a obratu na břeclavském stadionu bude trenér Kuba šetřit většinu opor a svou šanci ukázat se dostanou mladé naděje z juniorky. Utkání, které se mělo původně hrát na půdě soupeře, začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v 17:00 hodin.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

SHKM Hodonín

Baník má za sebou dva přípravné zápasy proti Lvům. Nejprve s těmi benešovskými doma v závěru ztratili dvoubrankové vedení a utkání nakonec skončilo divokou remízou 7:7. Ke druhému přípravnému zápasu zajížděla Kubova parta do nedaleké Břeclavi a začátek duelu patřil zcela jasně domácím.

Obrat k lepšímu nastal od druhé části, v jejímž závěru Baník třemi slepenými góly strhl vedení na svou stranu. „Začátek zápasu byl z naší strany špatný, nebruslili jsme, nedohrávali hráče. V pauze jsme si řekli, že to takto nepůjde a že musíme něco změnit. Začali jsme se více tlačit dopředu, ale zároveň pořád někdo zůstával vzadu. A najednou to šlo,“ řekl po utkání autor dvou asistencí Martin Borot.

Baník nakonec z Břeclavi odvezl zasloužené vítězství 7:4. Stínem na první výhře v přípravě je zranění Jakuba Tomiho, který zápas nedohrál a zamířil rovnou do nemocnice. Šestadvacetiletý útočník bude týmu určitě nějakou dobu chybět a všichni mu přejeme brzký návrat.

Trenér Kuba bude v souboji s Uherským Ostrohem šetřit většinu hráčů základního kádru a velký prostor ukázat se dostanou mladíci z líhně SHKM. Proti Ostrožanům tak ke svým premiérovým startům v zeleno-černém dresu nastoupí například Kryštof Charvát, Šimon Zlámal, Jakub Schneider či René Marek a Václav Běloch.

Přesnou podobu sestavy zveřejníme, tak jak je dobrým zvykem, těsně před samotným utkáním na klubových sociálních sítích.


Poslední utkání

Přát., čtvrtek 27.8.2020
HC Lvi Břeclav - SHKM Hodonín
BRE
4:7
(2:1, 1:3, 1:3)
HOM
Branky a nahrávky: 2. Lenkovič (Svoboda, Dora), 8. Kocúr (Čápek), 29. Čápek (Papp), 43. Juránek (Lenkovič) – 15. Jajcay (Borot), 35. Weber (Dufek, Borot), 37. Peš (Dufek), 35. Mikéska (Dufek), 53. Sajdl (Chalupa), 59. Peš (Mikéska, Dufek), 60. Mikéska (Peš). Rozhodčí: Slavka - Škola, Kunc. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Střely: 32:44. Diváci: neuvedeno. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:7.
Martinčík (Král) - Papp, Čápek, Rutkovský, Göndör, Dora, Bartoš, Gabriška, Průdek, Zháňal, Kocúr, Lokaj, Klenec, Lenkovič, Juránek, Svoboda, Abazaj, Nešpor, Zajíček. Trenér: Filip Hrbatý.
Luner (Běhal Adam) - Mikéska, Weber, Polesný, Crlík, Filásek, Rýpar - Dufek A., Peš (C), Tomi - Sajdl, Šenk, Chalupa - Sedlák, Jajcay, Borot - Vacula. Trenér: Michal Kuba.


HOKEJ Uherský Ostroh

Hokejisté z nedalekého Uherského Ostrohu prožívají složité přípravné období. Kromě všemožných opatření, která se za poslední týdny a měsíce dotkla nás všech, musí ve městě ležícím na pomezí Jihomoravského a Zlínského kraje řešit i nepříjemnosti s ledovou plochou.

„Zahájení provozu zimního stadionu v Uherském Ostrohu plánované na 17. srpna jsme nuceni odložit. Při přípravách na spuštění mražení byla zjištěna skrytá závada v systému chlazení ledové plochy a nyní je nutné tento problém vyřešit. Tím se start provozní sezóny zimního stadionu pozdrží,“ stojí v prohlášení vedení oddílu na klubovém webu.

Počáteční odhad délky opravy byl zhruba týden, od zveřejnění této informace však uplynuly již téměř tři týdny a ledová plocha je zatím stále v nedohlednu. Hráči Uherského Ostrohu tak prozatím dojíždí za tréninky do 15 kilometrů vzdáleného Uherského Hradiště. Ani tato nepříjemná situace však nezabránila Ostrožanům v zápasových testech.

První duel sehráli svěřenci trenéra Ivana Klaudy v Břeclavi, kde po první třetině sice o gól vedli, nakonec ale odešli z ledu s porážkou 8:5. Ke druhému přípravnému utkání se Ostroh vydal na Zimní stadion Václava Nedomanského, kde jej vyzval tým SHK Hodonín. Domácí potvrdili roli jasného papírového favorita a už v první třetině jasně vykročili za vítězstvím. Druholigový celek nakonec vyhrál přesvědčivě a jasně 9:3.


Poslední utkání

Přát., středa 26.8.2020
SHK Hodonín - HOKEJ Uherský Ostroh
HOD
9:3
(4:1 4:0, 1:2)
UHO
Branky: 3., 30. a 35. Romančík, 2. a 36. Škvrně z trestného střílení, 2. a 21. Komínek, 18. Balán, 45. Krejčí – 44. a 53. Flora, 18. Zalubil. Diváci: 300. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2, 9:2, 9:3.
Kubáň (Javůrek) – Jirásek, Vosátko, Kruckovič, Spálovský, Sedláček, Veselský, Lašák, Uhříček – Hložánek, Dufek O., Komínek, Charvát, Škvrně, Romančík, Balán, Bulín J., Krejčí, Lekeš, Leška, Marek Richard.


✌️ 🎫 SOUTĚŽ 🎫 ✌️ VYHRAJTE 2X DVĚ VSTUPENKY NA SOBOTNÍ PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ S OSTROHEM! Dejte svému okolí vědět, že jdete...

Zveřejnil(a) SHKM Hodonín dne Pátek 28. srpna 2020
další články
David Polesný: Máme nějaký cíl a všichni se snažíme dělat maximum pro to, abychom toho cíle dosáhli
A-Tým
25.10.2021

Proti Uherskému Hradišti zaznamenal tři gólové asistence, díky kterým se jako teprve druhý obránce v krátké historii A-t...
Baník potvrdil roli favorita bezezbytku, Hradiště si odváží osmigólový debakl
A-Tým
23.10.2021

Tak tohle byla nakonec jednoznačná záležitost. Baník se sice v prvních minutách střelecky trápil, pak se ale zeleno-čern...