SHKM Baník Hodonín
Odchovanec SHKM Erik Hložánek reprezentuje Česko na Univerziádě v Krasnojarsku
Odchovanec SHKM Erik Hložánek reprezentuje Česko na Univerziádě v Krasnojarsku
Info
2.3.2019

Krasnojarsk. Milionové město na daleké a chladné ruské Sibiři hostí od 2. do 12. března v pořadí už 29. zimní univerziádu. Akce, která se koná každé dva roky, a která je nazývána „neoficiální olympiádou studentů“, se letos zúčastní také dvaadvacetiletý odchovanec našeho klubu a útočník druholigového SHK Hodonín Erik Hložánek.

autor:
ČTK, Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Sportovci budou v Krasnojarsku a okolí soutěžit o 76 sérií medailí v jedenácti sportech. Akce se zúčastní na tři tisícovky sportovců z rekordních 58 zemí. V české výpravě je 83 sportovců, největšími medailovými nadějemi jsou kromě hokejistů i biatlonista Adam Václavík, sjezdař Jan Zabystřan, běžkyně na lyžích Petra Hynčicová, snowboardista Martin Mikyska či krasobruslařka Eliška Březinová.

Povinné sporty: alpské lyžování, biatlon, běžecké lyžování, lední hokej, rychlobruslení, snowboarding, krasobruslení, curling.

Volitelné sporty: orientační běh na lyžích, freestyle skiing, bandy hokej.

„Naším cílem je dobře reprezentovat český univerzitní sport a celou republiku. Dosáhnout co nejlepších sportovních výsledků s finálovými a medailovými pozicemi v duchu vysokého kreditu, který český univerzitní sport v zahraničí má,“ řekla předsedkyně České asociace univerzitního sportu Ivana Ertlová.

Češi budou závodit v deseti odvětvích, neobsadí pouze bandy hokej, který si spolu s orientačním během na lyžích a akrobatickým lyžováním vybrali ruští pořadatelé. Celkem bude ve hře 76 medailových sad.

Z předchozí univerziády v Almaty si čeští sportovci přivezli dvě zlaté, dvě stříbrné a pět bronzových medailí. Dohromady jich od premiéry akce v roce 1960 vybojovali už více než 200 včetně 76 nejcennějších.

Hokejistům předloni v Kazachstánu medaile unikla, když v utkání o bronz podlehli stejně jako o dva roky dříve Kanadě. Letos mají v kádru i dva hráče s extraligovými zkušenostmi, obránce Marka Baila a útočníka Dominika Kafku. Ve skupině je kromě favorizovaného domácího týmu čekají ještě Slováci, Američané, Japonci a Maďaři.

Rusko hostí zimní univerziádu poprvé v historii a pořadatelé lákají na opravdovou zimu, jak zní oficiální slogan akce. V sibiřském středisku čekají sportovce zpočátku teploty kolem nuly, poté se má ochladit. Univerziáda potrvá do 12. března.

Český tým už má za sebou první zápas hokejového turnaje. V pátek 1. března porazil výběr trenéra Jaroslava Lišky reprezentaci USA 4:1. Výsledky a kompletní program univerziádního turnaje najdete na oficiálním webu: krsk2019.ru.

Soupiska Česka na Univerziádě 2019

další články
Fotoreportáž: Univerzitní hry 2023 v Lake Placid očima Štěpána Kučery
A-Tým
28.3.2023

Americké městečko s necelými dvěma a půl tisíci obyvateli dostalo jméno podle nedalekého stejnojmenného jezera Lake Plac...
Starší žáci zakončili sezonu šestým místem na Memoriálu bratří Vincourů v Českém Těšíně
Info
27.3.2023

Poslední březnový víkend roku 2023 patřil na zimním stadionu v dalekém Českém Těšíně pátému ročníku Memoriálu bratří Vin...
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Info
26.3.2023

Sport na Hodonínsku přišel o velkého fanouška a další významnou osobnost. V neděli 26. března po dlouhé a těžké nemoci z...