SHKM Hodonín
O postupujícím do finále rozhodne nedělní třetí bitva ve Velmezu
O postupujícím do finále rozhodne nedělní třetí bitva ve Velmezu
A-Tým
7.3.2020

Po dvou zápasech je semifinálová série mezi Horáky z Velkého Meziříčí a hodonínským Baníkem nerozhodná 1:1. Drtiči se o vyrovnání postarali v pátečním domácím dramatu, které rozhodl až čtrnáctý samostatný nájezd Aleše Dufka. O druhém finalistovi letošního ročníku Krajské ligy se tak rozhodne až v posledním třetím rozhodujícím střetnutí. Do Velmezu se chystají i naši skvělí fanoušci, kteří pořádají autobusový výjezd.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Nájezdové drama druhého semifinále ukončil v sedmé sérii Aleš Dufek

Odvetné semifinálové utkání na hodonínském stadionu nabídlo pořádně napínavou a dramatickou podívanou. Hosté na ZS Václava Nedomanského vedli od osmé minuty první třetiny, ale ve druhé dvacetiminutovce Baník dvěma góly v rozmezí dvou minut překlopil k radosti početného a skvělého zeleno-černého publika skóre na svou stranu.

Horáci však zkraje závěrečného dějství srovnali a duel šel za stavu 2:2 do nastaveného času. Ten vítěze neurčil, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich ukázal šikovné ruce a chladnokrevnost hodonínský Aleš Dufek, který proměnil tři nájezdy a v sedmé sérii vstřelil i vítěznou branku.

Prvním finalistou je boskovická Minerva

Druhá semifinálová série mezi SKMB Boskovice a HOKEJ Uherský Ostroh už zná svého vítěze. Po domácí výhře Boskovic 5:3 dokázali svěřenci trenéra Karného zvítězit i na ostrožském stadionu. Stejně jako v Hodoníně to ale bylo pořádně drama.

Hosté se brzy ujali dvoubrankového vedení, ale domácí se nevzdali a ve druhé třetině skóre otočili na 3:2. Ve třetí třetině však Minerva nejprve srovnala a tři minuty před koncem Aleš Pelikán poslal SKMB opět do vedení. Ostrožané ale v závěrečné powerplay srovnali a zápas tak šel za stavu 4:4 do prodlužení.

V něm domácí tým promarnil dlouhou přesilovku pěti proti třem, a tak přisel v osmašedesáté minutě trest. Hrdinou zápasu se stal Jan Hasoň, který vstřelil vítěznou a postupovou branku Minervy. Boskovice tak po roční pauze opět postoupily do finále, na Uherský Ostroh čeká souboj o bronz.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Hanáček) - Směřička, Crlík, Polesný, Prčík ml., Rýpar, Veselský, Výmola, Filásek - Dufek, Peš (C), Tomi - Kuba (A), Sajdl (A), Venclík - Chalupa, Račický, Jajcay - Koubek, Vacula, Krupica.

HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Šeba) - Ambrož (C), Salát, Burian V., Vondráček, Vlašín M., Slabý, Báňa - Barák, Paták, Pejchal, Sobotka, Křenek (A), Matov, Burian M., Maštera, Střecha T., Juda, Rozmarín.

Rozhodčí

Delegace zatím není známa.

další články
Vyhodnocení ankety po schůzce vedení klubu s rodiči
Info
27.5.2020

V polovině února letošního roku proběhla na popud VV SHKM Hodonín schůzka vedení klubu, trenérů, rodičů a zástupce hokej...
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...