SHKM Hodonín
O další body jedou Drtiči bojovat na led čtvrté Kroměříže
O další body jedou Drtiči bojovat na led čtvrté Kroměříže
A-Tým
14.1.2020

Krajská liga má v tomto týdnu na programu dvě kola. V tom prvním, jubilejním dvacátém kole, se střetnou hodonínští Drtiči se čtvrtou Kroměříží. Soutěž se pomalu a jistě chýlí ke svému konci a každý získaný bod do vyrovnané tabulky má cenu zlata. Jestli se podaří Baníku ukončit devítizápasovou sérii výher týmu HK Kroměříž a přiblížit se tak svému soupeři v tabulce uvidíme ve středu kolem osmé hodiny večerní.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Vstup do nového soutěžního ročníku 2019/2020 měla Kroměříž poněkud rozpačitý. Výsledky Hanáků ze začátku soutěže byly jako na houpačce, výhru střídala prohra. Za jednu z proher Kroměříže v tomto nepovedeném období můžou i hodonínští Drtiči. Ve svátečním sedmém kole, v utkání skoupém na góly, porazili svého soupeře poměrem 2:1. Konsolidace výsledků svěřenců trenéra bečky přišla až v půli listopadu. Od té doby Kroměříž jen vítězí.

Poslední prohra týmu HK Kroměříž se datuje až k 13. listopadu. Tehdy Hanáci trochu překvapivě podlehli na svém ledě Uherskému Hradišti. Avšak od té doby svěřenci trenéra Bečky nepoznali hořkost porážky, jsou tomu tedy již dva měsíce, ve kterých odcházela Kroměříž z ledu vždy jako vítěz. Díky téhle povedené sérii devíti výher v řadě se Hanáci nachází na čtvrté pozici tabulky krajské soutěže se ziskem 36 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Kroměříže je Petr Vaněk jenž má na svém kontě 26 bodů za 13 branek a stejný počet asistencí. S 26 body mu zdatně mu sekunduje Patrik Zavřel (16+10), který se může pyšnit titulem nejlepší střelec svého týmu. Třetím hráčem Hanáků s nejvyšším počtem bodů je obránce Jiří Jergl, který má ve svých statistikách 14 bodů (3+11) a málo vídaných 110 trestných minut se kterými je suverénně nejtrestanějším hráčem soutěže.

Sestavy z posledního utkání

HK Kroměříž: Svoboda (Strašák) - Osina, Andrýsek, Jergl, Šťastný, Omelka, Vávra, Nesrsta - Knápek, Jelínek, Vaněk, Zavřel, Laciga, Murín, Hubík, Kudlička, Bouda.

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) Směřička, Crlík, Sedlák, Rákoczy, Rýpar - Dufek, Peš ©, Tomi - Kuba (A), Sajdl (A), Venclík - Koubek, Chalupa, Račický - Krupica.

Rozhodčí

Jakub Karpíšek - Vojtěch Czubaj, Marek Piechaczek.

další články
Tibor Helísek: Chceme hráče rozvíjet komplexně
Info
4.4.2020

Tibor Helísek už několikátým rokem vede mladší a starší žáky hodonínského SHKM. Kromě toho je už pár sezon také šéftrené...
Trenéři přípravky: Zájem o hokej určitě je, přeci jen - Hodonín je hokejové město!
Rozhovor
1.4.2020

„U nejmenších dětí to je zejména o bruslení. To je základ všeho,“ říká hlavní trenér hodonínské přípravky Pavel Novotný....
Challenge: SHKM v pohybu. Přijali výzvu! Přijmete ji taky?
Info
1.4.2020

Zapojte se do „Challenge“, kterou před pár dny zahájil šéftrenér mládeže SHKM Hodonín Tibor Helísek. Challenge spočívá v...
#TBT video: A-tým SHKM při své premiéře senzačně vyhrál Krajskou ligu
Info
31.3.2020

Od fantastického triumfu hokejistů SHKM v jejich premiérové sezoně v Krajské lize dnes uběhl přesně rok. V neděli 31. bř...