SHKM Hodonín
Na kemp reprezentace U16 dostal pozvánku také obránce Matěj Prčík
Na kemp reprezentace U16 dostal pozvánku také obránce Matěj Prčík
Info
4.6.2019

Už příští týden zahájí novou sezonu i česká reprezentace do 16 let. Nejmladší výběr letos vítá hráče ročníku 2004, na úvodních pozvánkách do Třemošné a Ostravy-Poruby se objevilo celkem 56 jmen. Mezi nimi také obránce brněnské Komety a odchovanec SHKM Hodonín Matěj Prčík!

autor:
Jan Hochman, Martin Volter, foto: Ronald Hansel
Sdílejte článek
 

Nejmladší reprezentační výběr i nadále povede Petr Haken. U mládežnických reprezentací načne pátou sezonu, mezitím už nastoupil i jako sportovní manažer mládeže a hlavní trenér dorostu v Mladé Boleslavi.

Jeho asistenty ovšem čeká u národních týmů premiéra. Na lavičce budou s Hakenem stát Richard Lobo, mladý trenér aktuálních dorosteneckých mistrů z Liberce, a Radek Philipp, bývalý vynikající obránce a asistent u dorostu Vítkovic.

Šestnáctka zahájí ročník souběžně se starší kategorií na dvojici kempů - v Třemošné 13. - 16. června a v Ostravě-Porubě 22. - 25. června. Ve Slezsku se s týmem představí také hodonínský rodák a odchvanec SHKM Matěj Prčík, v současné době obránce dorostu HC Kometa Brno.

V sezoně 2018-19 patřil Matěj k základním stavebním kamenům defenzivy komeťáckého dorostu. V součtu základní části, playoff a závěrečného turnaje odehrál talentovaný zadák v brněnském dresu 43 utkání s bilancí 6 branek a 11 asistencí. Kromě toho Matěj hájil v šesti zápasech barvy Jihomoravského kraje na MČR krajů, na kterém v šesti zápasech vstřelil dvě branky a přidal i jednu asistenci.


Nominace na kemp v Třemošné

Brankáři: Štěpán Vopravil (Liberec), Štěpán Maleček (Písek), Lukáš Malant (Chomutov).

Obránci: Tadeáš Tůma (Liberec), Tomáš Cibulka (České Budějovice), Jan Hodinář, Matěj Houdek (oba Plzeň), Aleš Čech, Jakub Hrdlička (oba Slavia Praha), Patrik Brůna (Sparta Praha), Matěj Hora (Litvínov), Jakub Jerman (Hradec Králové), Marek Alscher (Rytíři Kladno).

Útočníci: Jakub Hujer, Tomáš Trunda (oba Liberec), Matěj Gardoň (Mladá Boleslav), Dominik Rymon, Robin Sapoušek, Samuel Šmajda (všichni Karlovy Vary), Filip Petrásek (České Budějovice), Jakub Šiler (Plzeň), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Albert Bareš, Richard Němec (oba Sparta Praha), Jiří Kulich (Chomutov), Adam Bareš, Ondřej Hrabík, Matyáš Šapovaliv (všichni Rytíři Kladno).

Nominace na kemp v Ostravě-Porubě

Brankáři: Ondřej Bizoň (Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc), Mario Žalčík (Hradec Králové).

Obránci: Antonín Kareš (Šumperk), Kryštof Červenka (Flemingsberg, Švédsko), Zdeněk Dobeš (Havířov), Jakub Koudelka (Pardubice), František Němec, MATĚJ PRČÍK (oba Kometa Brno), Daniel Kosina (Vítkovice), Ondřej Hykl (Warriors Brno), Adam Burian (Zlín), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci: Vojtěch Polák (Liberec), Matěj Kozlík (Havlíčkův Brod), Ondřej Becher (Havířov), Jonáš Jungwirth, Martin Pigl (oba Jihlava), František Formánek, Dominik Pavlata (oba Pardubice), Roman Otava (Kometa Brno), Filip Juříček, Matěj Přibyl (oba Vítkovice), Tadeáš Hlávka (Přerov), Jan Gaspar, Matěj Giesl, Matěj Novotný (všichni Hradec Králové), Jan Ramert (Zlín).

další články
Mezinárodní turnaj MyPos Cup 2019 klepe na dveře
Info
14.8.2019

Poslední prázdninový víkend bude na hodonínském zimním stadionu patřit mladým hokejovým nadějím ročníku 2009. Už potřetí...
A-mužstvo se dnes poprvé sešlo před nástupem na led
A-Tým
13.8.2019

A-týmu dnes začala poslední fáze přípravy na novou sezonu. Ještě než hráči, doufejme, že už po neděli, naskočí na led, absolvují několik tréninkových dávek na suchu.
Přijďte v pondělí 23. září v 15:15 na ZS v Hodoníně na akci Týden hokeje!
Info
12.8.2019

V pondělí 23. září 2019 v 15:15 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si z...
Pavel Matěj: Páté místo je malou náplastí, ale fakt jen malou
Rozhovor
10.8.2019

Hodonínský odchovanec a v současné době útočník ocelářů z Třince Pavel Matěj nakonec bere spolu se svými spoluhráči z re...