SHKM Baník Hodonín
Jarní turnaje 3. třídy
Jarní turnaje 3. třídy
A-Tým
6.4.2014

Poslední březnový víkend se pro hráče třetí hokejové třídy nesl ve znamení turnajů. Kluci se rozdělili na dvě skupiny, a zatímco se starší část oddílu vydala do Brumova, mladší kluci ve složení: Mládek, Kytlica, Hrušecký, Dolinský, Šuga, Marek, Šefčík, Ondrúš a Kůrka vyrazili do hlavního rakouského města.

autor:
Stanislav Kytlica
Sdílejte článek
 

Prvním soupeřem nám byly Blesky Detva. Tento tým byl pro nás příjemným soupeřem na začátek. Celé utkání probíhalo pro kluky ve velké pohodě. Brzy získali převahu a výsledek 11:0 byl dobrým startem do dalších bojů.

Po malé přestávce nás čekal tým Vienna Tigers. Výrazně silnější soupeř kluky nezastrašil a ti pokračovali v přesvědčivém výkonu. Vzájemné nahrávky a kolektivní duch hry je přivedl k další uhájené 0 na kontě obdržených branek k velké radosti gólmana Kuby Mládka. Výsledek 5:0.

Jako třetí se nám postavil soupeř z Bratislavy - HC Slovan. S tímto soupeřem jsme se setkali na domácím turnaji a kluci proto věděli, že jde do tuhého. Na slovenské střídačce stál v roli trenéra dlouholetý kapitán reprezentace a ikona slovenského hokeje Miro Šatan. Za jeho přihlížení bojovali kluci až do dna svých fyzických sil. Bylo zřejmé, že Slovan přijel do Vídně s ambicemi na zlato. Nakonec se našim klukům přece jen podařilo dosáhnout vítězství. K výhře výrazně přispěli i oranžovo-modří fanoušci vybaveni praporem, vlajkami, dresy a bubny, kteří ani na chvíli nezaháleli a ze všech sil svoje kluky z tribuny podporovali a střídavě skandovali jména trenérů obou týmů. Miro Šatan nevydržel a poslal směrem k našemu kotli sérii hvězdných úsměvů. Výsledek utkání 3:1.

Posledním soupeřem se nám stal domácí tým EAC Wien, s nímž se potkáváme v průběhu roku při soutěžních utkáních se střídavým úspěchem. Tento zápas pro nás nezačal nejlépe. První gól vstřelil protivník a našim se dlouho nedařilo prostřelit domácího gólmana. Na našich hráčích se navíc začala projevovat značná únava, neboť na rozdíl od ostatních týmů odehráli všechna utkání jen v osmi hráčích. Naštěstí se naši kluci ještě více semkli, sebrali zbytky svých posledních sil a za neustálé podpory fanoušků po sérii krásných hokejových akcí dokázali souboj otočit a dovést do vítězného konce. Výsledek opět 3:1. Máme další zlato!

Medaile a zlatý pohár předal našim hráčům již zmíněný Miro Šatan, který jim taky osobně vyjádřil uznání za jejich bojovnost. Na závěr se s naším vítězným týmem neváhal vyfotit. Vítězství kluci společně oslavili ve vídeňském zábavním parku Prátr.

Rád bych všem zúčastněným hráčům poděkoval za příkladnou reprezentaci klubu, jejich rodičům blahopřeji ke skvělým klukům a děkuji za podporu a úžasnou atmosféru, kterou jsou schopni při zápasech vytvořit.


Výsledné pořadí:
1. SHKm Hodonín
2. HC Slovan Bratislava
3. EAC Junior Capitals Sien
4. Vienna Tigers
5. Blesky Detva
další články
Vojtěch Dobiáš: Vyškov byl super příprava na playoff. Na vrchol sezony se moc těším!
A-Tým
29.2.2024

Vojtěch Dobiáš se po třítýdenní pauze vrátil do sestavy a dvěma asistencemi pomohl ke skalpu Vyškova. Jak třiadvacetilet...
Skvělý týmový výkon, výborná kulisa, fantastický Dominik Piták a hattrick Dominika Luži! Derby s Vyškovem je naše!
A-Tým
28.2.2024

Čí je derby? Naše! Hodonínští hokejisté oplatili před svými skvělými fanoušky Vyškovu do puntíku porážku z minulého vzáj...
Středa opět ve znamení hokeje a tentokrát i malého jihomoravského derby! Baník doma hostí hokejisty Vyškova
A-Tým
27.2.2024

Základní část 2. ligy vbíhá do cílové rovinky. Před dvanácti týmy moravské skupiny jsou už jen poslední čtyři kola, a v ...