SHKM Baník Hodonín
Jarní turnaje 3. třídy
Jarní turnaje 3. třídy
A-Tým
6.4.2014

Poslední březnový víkend se pro hráče třetí hokejové třídy nesl ve znamení turnajů. Kluci se rozdělili na dvě skupiny, a zatímco se starší část oddílu vydala do Brumova, mladší kluci ve složení: Mládek, Kytlica, Hrušecký, Dolinský, Šuga, Marek, Šefčík, Ondrúš a Kůrka vyrazili do hlavního rakouského města.

autor:
Stanislav Kytlica
Sdílejte článek
 

Prvním soupeřem nám byly Blesky Detva. Tento tým byl pro nás příjemným soupeřem na začátek. Celé utkání probíhalo pro kluky ve velké pohodě. Brzy získali převahu a výsledek 11:0 byl dobrým startem do dalších bojů.

Po malé přestávce nás čekal tým Vienna Tigers. Výrazně silnější soupeř kluky nezastrašil a ti pokračovali v přesvědčivém výkonu. Vzájemné nahrávky a kolektivní duch hry je přivedl k další uhájené 0 na kontě obdržených branek k velké radosti gólmana Kuby Mládka. Výsledek 5:0.

Jako třetí se nám postavil soupeř z Bratislavy - HC Slovan. S tímto soupeřem jsme se setkali na domácím turnaji a kluci proto věděli, že jde do tuhého. Na slovenské střídačce stál v roli trenéra dlouholetý kapitán reprezentace a ikona slovenského hokeje Miro Šatan. Za jeho přihlížení bojovali kluci až do dna svých fyzických sil. Bylo zřejmé, že Slovan přijel do Vídně s ambicemi na zlato. Nakonec se našim klukům přece jen podařilo dosáhnout vítězství. K výhře výrazně přispěli i oranžovo-modří fanoušci vybaveni praporem, vlajkami, dresy a bubny, kteří ani na chvíli nezaháleli a ze všech sil svoje kluky z tribuny podporovali a střídavě skandovali jména trenérů obou týmů. Miro Šatan nevydržel a poslal směrem k našemu kotli sérii hvězdných úsměvů. Výsledek utkání 3:1.

Posledním soupeřem se nám stal domácí tým EAC Wien, s nímž se potkáváme v průběhu roku při soutěžních utkáních se střídavým úspěchem. Tento zápas pro nás nezačal nejlépe. První gól vstřelil protivník a našim se dlouho nedařilo prostřelit domácího gólmana. Na našich hráčích se navíc začala projevovat značná únava, neboť na rozdíl od ostatních týmů odehráli všechna utkání jen v osmi hráčích. Naštěstí se naši kluci ještě více semkli, sebrali zbytky svých posledních sil a za neustálé podpory fanoušků po sérii krásných hokejových akcí dokázali souboj otočit a dovést do vítězného konce. Výsledek opět 3:1. Máme další zlato!

Medaile a zlatý pohár předal našim hráčům již zmíněný Miro Šatan, který jim taky osobně vyjádřil uznání za jejich bojovnost. Na závěr se s naším vítězným týmem neváhal vyfotit. Vítězství kluci společně oslavili ve vídeňském zábavním parku Prátr.

Rád bych všem zúčastněným hráčům poděkoval za příkladnou reprezentaci klubu, jejich rodičům blahopřeji ke skvělým klukům a děkuji za podporu a úžasnou atmosféru, kterou jsou schopni při zápasech vytvořit.


Výsledné pořadí:
1. SHKm Hodonín
2. HC Slovan Bratislava
3. EAC Junior Capitals Sien
4. Vienna Tigers
5. Blesky Detva
další články
Skvělá zpráva! Společnost MND pokračuje jako generální partner hodonínského hokeje
Info
22.7.2024

Společnost MND, a.s. a SHKM Baník Hodonín pokračují i v příští hokejové sezoně 2024-25 v úspěšné spolupráci, kterou oba ...
Martin Lašák: Chtěl jsem hrát za Baník. Líbí se mi, jak klub funguje
A-Tým
18.7.2024

Obránce Martin Lašák byl první oznámenou posilou Baníku pro novou sezonu. Odchovanec Uherského Hradiště se na Slovácko s...
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...