SHKM Hodonín
Hráči A-týmu si v pondělí zatrénovali s dětmi
Hráči A-týmu si v pondělí zatrénovali s dětmi
A-Tým
5.2.2013

Týden, v němž bude mít druhá liga středeční volno, si hodonínští hokejisté zpestřili tréninkem s jejich budoucími nástupci. V pondělí odpoledne se totiž pod vedením trenérské dvojice Miroslav Barus - Jaroslav Crlík a za účasti pětice hráčů A-týmu SHK uskutečnil trénink čtvrtých a pátých tříd. A nutno dodat, že „staří“ i „mladí“ Drtiči si společný trénink parádně užili.

autor:
Redakce
Sdílejte článek
 

Upršené pondělní odpoledne se na hodonínském zimním stadionu neslo ve znamení společného tréninku pěti hráčů prvního mužstva Drtičů a dvou mládežnických kategorií. Přesněji hráčů čtvrtých a pátých tříd. Mladé hodonínské naděje si zatrénovali pod vedením trenérů a hráčů A-týmu SHK Hodonín. Na ledě byli oba trenéři, tedy jak Miroslav Barus, tak i jeho asistent Jaroslav Crlík.

Spolu s nimi se do teplákových souprav oblekla i pětice členů prvního týmu Drtičů - Zdeněk Jurásek, Petr Peš, Jakub Sajdl, Zdeněk Kučera a také dnešní oslavenec Ondřej Fiedler. Trénink trval zhruba hodinu. První minuty patřili klasicky rozbruslení, poté si mladé naděje rozdělily do čtyř skupin. Každé z nich se věnovala dvojice trenérů a trénovala se jak střelba, tak samozřejmě i bruslení.

„Dohlíželi jsme na kluky, aby se snažili všechny cviky dělat tak, jak se má,“ prozradil Jakub Sajdl, který s dětmi chodí na led víceméně pravidelně. „Hodně mě to naplňuje. Je to hezký pocit, vidět, jak se kluci zlepšují,“ dodal.

Děti si trénink užívali a dobře se bavili. Byla to pro ně výborná zkušenost. Být na jednom ledě s hráči prvního týmu, na jejichž zápasy se chodí dívat a fandí jim, to se nepoštěstí každý den. „Bylo na nich vidět, že je to motivovalo k větší práci na tréninku. Myslím si, že to byl dobrý nápad,“ prozradil výborný bruslař nosící na zádech číslo 71.

V podobném duchu se vyjádřil i jeden ze dvou služebně nejstarších Drtičů Petr Peš. „Bylo to parádní zpestření. Jak pro malé kluky, tak pro nás. Sice si nepřipadám jako nějaký trenér, ale něco málo jsem klukům snad poradil. Bylo hezké sledovat jejich elán, chuť do cvičení a maximální nasazení,“ řekl třicetiletý útočník a aktuálně druhý nejproduktivnější hráč soutěže.

„Jak už říkali kluci, pro mlaďochy to bylo zpestření, že jsme s nimi šli na led. Myslím si, že to ocenili a rádi se nechali poradit třeba od kanonýra Zdeňka Juráska. Když si je Šeďa vzal do parády, bylo vidět rapidní zlepšení střelby,“ zakončil naše povídání Ondřej Fiedler, který, stejně jako David Skočovský dnes slaví své 24. narozeniny.


Fotogalerie
Foto: Lenka Kudrnová

další články
„Hokejky na trávníku“ podruhé. Baník po roce opět vyzve fotbalisty Nesytu
A-Tým
4.8.2021

Stejně jako loni si přípravu na blížící se start nového ročníku Krajské ligy zpestří hokejisté Baníku exhibičním utkáním...
Tom Polák: Je těžké si vůbec představit, že půjdu po tak dlouhé pauze do zápasu
Info
2.8.2021

Ačkoliv na led nastoupili hokejisté SHKM již minulý týden, první dva tréninky byly dobrovolné a hlavně seznamovací. Od p...
Hodonínský hokej truchlí. Zemřel bývalý skvělý útočník Václav Kobliška
Info
2.8.2021

V neděli 1. srpna nás navždy opustil pan Václav Kobliška. Vždy usměvavý a dobře naladěný jihlavský rodák strávil v barvá...
Prestižní Hlinka Gretzky Cup i s hodonínskou stopou!
Info
1.8.2021

Tradiční letní Hlinka Gretzky Cup (někdejší Memoriál Ivana Hlinky) letos hostí Evropa, což znamená, že do Piešťan a do B...