SHKM Hodonín
Hokejový rok 2019 uzavře Baník domácím soubojem s Březinou
Hokejový rok 2019 uzavře Baník domácím soubojem s Březinou
A-Tým
21.12.2019

Krajská hokejová liga se chystá ke krátké vánoční přestávce, ještě před ní jsou ale o posledním adventním víkendu na programu zápasy již 17. kola. V posledním utkání veleúspěšného roku 2019 vyzvou hokejisté A-týmu SHKM Hodonín na svém ledě „Sokoly“ z Březiny. Předvánoční souboj začne na hodonínském zimním stadionu v neděli 22. prosince v 17 hodin.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Hokejisté Březiny vstoupili do Krajské hokejové ligy, stejně jako hodonínský Baník, před minulou sezonou. A premiérová sezona nebyla z pohledu Sokola vůbec špatná. Tým posbíral v základní části ročníku 2018-19 celkem 25 bodů a skončil na 12. místě tabulky, což sice na playoff nestačilo, ale na desátou příčku Uherského Hradiště ztratila Březina pouhé dva bodíky. „Rozhodně jsme nečekali, že uhrajeme tolik bodů. Chtěli jsme se pohybovat kolem desátého místa, což se povedlo,“ potvrdil v posezonním rozhovoru trenér Radko Křivinka.

V letošní sezoně chtěli hokejisté Březiny atakovat pozice zajišťující boje ve vyřazovací části, po jedenácti kolech ale mělo mužstvo na svém kontě pouhopouhých šest bodů, krčilo se na posledním místě tabulky, a tak vedení přikročilo ke změně na trenérském postu. V pondělí 18. listopadu, den po domácí porážce s Uničovem 3:6, nahradil na trenéra Křivinku Igor Apostolidis.

Březině i před nedělním utkáním stále poslední pozice, bodový zisk se ale od příchodu nového kouče povedlo téměř zdvojnásobit. Aktuálně má Sokol na svém kontě 11 bodíků, na v tabulce osmý Baník ztrácí již propastných 12 bodů.

Soupiska TJ Sokol Březina v létě přišla o nejproduktivnějšího, ale zároveň také nejtrestanějšího hráče minulé sezony. Filipa Nováčka právě velký počet disciplinárních prohřešků stál místo v A-týmu Březiny a letos nastupuje pouze za záložní B-mužstvo. Nejnebezpečnější dvojicí současného kádru žluto-černých je tandem Adam Kozel (8+3) – Liridon Dupljaku (6+4). Mezi obránci vyčnívá čtyřiatřicetiletý Petr Pokorný (1+6).

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Směřička, Crlík, Rýpar, Veselský, Polesný, Filásek, Weber – Dufek, Peš (C), Tomi – Kuba (A), Sajdl (A), Venclík – Koubek, Chalupa, Vacula.

TJ Sokol Březina: Hynšt (Jakubčík) – Pokorný, Sedláček, Cívka, Štěrba – Kozel (C), Václavík, Hroudný, Jarolím, Beutl, Švejda, Buhaj, Ondráček F., Nevřela.

Rozhodčí

Radim Slavka - Michal Bačák, Michal Kučera.

další články
Video: Zásobník cvičení mladých Drtičů
Info
4.4.2020

Vzhledem k tomu, že prozatím nemůžeme trénovat společně, natočili trenéři SHKM Hodonín sérii videí s jedenapadesáti různ...
Tibor Helísek: Chceme hráče rozvíjet komplexně
Info
4.4.2020

Tibor Helísek už několikátým rokem vede mladší a starší žáky hodonínského SHKM. Kromě toho je už pár sezon také šéftrené...
Trenéři přípravky: Zájem o hokej určitě je, přeci jen - Hodonín je hokejové město!
Rozhovor
1.4.2020

„U nejmenších dětí to je zejména o bruslení. To je základ všeho,“ říká hlavní trenér hodonínské přípravky Pavel Novotný....
Challenge: SHKM v pohybu. Přijali výzvu! Přijmete ji taky?
Info
1.4.2020

Zapojte se do „Challenge“, kterou před pár dny zahájil šéftrenér mládeže SHKM Hodonín Tibor Helísek. Challenge spočívá v...