SHKM Baník Hodonín
Generálku na ligu obstará čtvrteční domácí souboj s Vyškovem
Generálku na ligu obstará čtvrteční domácí souboj s Vyškovem
A-Tým
13.9.2023

Testovací fáze před začátkem ligových bojů pádí do cílové rovinky. Hodonínské hokejisty čeká ve čtvrtek 14. září poslední přípravný duel, v němž svěřenci trenéra Bachánka přivítají hráče Vyškova. Baník zatím odehrál šest z celkem sedmi naplánovaných přípravných zápasů, po kterých má vyrovnanou bilanci vítězství a porážek. V utkání s Vyškovem ještě o body nepůjde, souboj dvou loňských nováčků a velkých rivalů však určitě slibuje zajímavou podívanou. Ta startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského nezvykle až v 18:30 hodin.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Vyškov padl v prodloužení s Velkým Meziříčím

Vyškovští v posledních třech přípravných zápasech třikrát těsně padli, dvakrát z toho až v prodloužení. Do toho dospělo i úterní utkání s Velkým Meziříčím. I když měli svěřenci trenéra Konečného obrovskou střeleckou převahu (podle údaje z webu Horáků to bylo na střely 51:24), z vítězství 3:2 se radovali hosté.

Zatímco Baník dnes svou přípravnou fázi zakončí, vyškovské hokejisty čeká po duelu v Hodoníně ještě jeden přátelský zápas. V úterý 19. září nastoupí na žďárských Bouchalkách proti domácím Plamenům.
Návrat marodů

Trenér Bachánek bude mít pro závěrečný přípravný zápas k dispozici většinu kádru, za Baník nastoupí také útočník Jiří Karafiát, s ním vedení klubu průběžně jedná o jeho případném angažmá na Slovácku. Ze Zlína by měl přicestovat Atte Huhtela a dobrou zprávou je i návrat hned několika marodů.

Po téměř jedenácti měsících nucené pauzy půjde do zápasu Erik Hložánek. Sedmadvacetiletý útočník se v zeleno-černém dresu představil naposledy v 9. kole minulé sezony, ve kterém na opavském stadionu utrpěl vážné zranění nohy. Po krátké přestávce se do sestavy vrací také forvardi Jakub Sajdl a Aleš Dufek.


Sestavy z posledního utkání

SHKM Baník Hodonín: Dolíška (Piták) – Zorko, Sedláček, Vyrůbalík, Rauš, Vícha, Bílek, Kuba – Karafiát, Luža, Novák – Dobiáš, Weintritt, Bachánek – Štědrý, Laciga, Krejčí – Sajdl, Sedlák J., Karpov. Trenér: Aleš Bachánek.

HOKEJ Vyškov: Synek (Šarman) – Dluhoš, Studený, Žižka (C), Hefka, Mikulík, Hohl, Holemý – Lehečka, Komínek, Krejčiřík, Sebera, Ramert, Vašíček, Popelka, Janeček, Tomajko, Pokorný. Trenér: Michal Konečný.
další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...