SHKM Baník Hodonín
Dvacítka zúžila kádr. Radek Kučeřík se dostal mezi devítku obránců
Dvacítka zúžila kádr. Radek Kučeřík se dostal mezi devítku obránců
Info
12.12.2020

Trenéři české reprezentace do 20 let zúžili kádr před odletem do dějiště mistrovství světa v kanadském Edmontonu. Ponechali si tři brankáře, 16 útočníků a také devět obránců, mezi nimiž figuruje i hodonínský odchovanec Radek Kučeřík.

autor:
Martin Voltr, hokej.cz, Jan Hochman, foto: Karel Málek
Sdílejte článek
 

O šanci na účast přišli brankáři Šimon Zajíček, Tomáš Suchánek a Oldřich Cichoň, obránci Jan Mlčák, Ondřej Baláž, Vladimír Kremláček a Adam Rutar a útočníci David Jindra, Ivan Ivan, Jonáš Peterek, Martin Ryšavý, Jakub Brabenec, Sebastián Malát a Theodor Pištěk.

Kvůli zranění opustil tým už v průběhu kempu zadák Michal Hrádek.

V mužstvu zůstalo všech deset účastníků minulého šampionátu na domácí půdě, ale také dva obránci ročníku 2003 Stanislav Svozil a David Jiříček.

Definitivně jasno je o brankářské trojici. Celé mistrovství světa podle očekávání absolvují Lukáš Pařík, Jan Bednář a Nick Malík. Z hokejistů v poli ještě trenéři během přípravy na kanadské půdě vyřadí tři jména, na finální soupisku jich totiž mohou zapsat 22 – o dvě víc než v jiných letech.

Radek Kučeřík je v osmadvacetičlenné nominaci české dvacítky na blížící se MS juniorů! Gratulujeme!

Zveřejnil(a) SHKM Hodonín dne Pátek 11. prosince 2020

„Všichni hráči přípravný kemp ve Vyškově odpracovali v rámci svých možností. Rozhodování bylo složité a jedním z hlavních kritérií byla aktuální forma hráčů,“ okomentoval nominaci hlavní trenér Karel Mlejnek.

Hráči a realizační tým byli během uplynulých šesti dní třikrát testováni na koronavirus a výsledky PCR testů byly ve všech případech negativní. „Nastavili jsme od začátku kempu přísná hygienická pravidla a jsme rádi, že nám jsme nemuseli určovat nominaci na základě covidu-19, ale rozhodla pouze sportovní stránka,“ dodal Mlejnek.

Reprezentace bude ve Vyškově trénovat ještě celou sobotu, pochopitelně už ve zúženém počtu. V neděli odletí do Edmontonu, kde musí na hotelu absolvovat povinnou čtyřdenní karanténu. Na led se tak dostane až 18. prosince.

další články
Nováčkovská daň zaplacena. Baník nebyl horším týmem, doplatil na proměňování šancí
A-Tým
28.9.2022

Šancí byla spousta, jen to proměňování. Baník si na své první druholigové body musí počkat. V první třetině si zeleno-če...
Ukažte komu fandíte! Už na dnešním zápase bude otevřen Fanshop s úplně novou kolekcí fanouškovských předmětů
Info
28.9.2022

Sliby se mají plnit a proto se začátkem druholigové sezony bude už na dnešním utkání se Žďárem nad Sázavou připraven i n...
Den D je tady! Hokejisty Baníku čeká premiéra ve druhé lize, do Hodonína přijedou žďárské Plameny
A-Tým
27.9.2022

Dočkali jsme se. Po pro hráče nekonečné letní přípravě, téměř dvou měsících tréninků na ledě a osmi přípravných zápasech...