SHKM Hodonín
Dvacítka zúžila kádr. Radek Kučeřík se dostal mezi devítku obránců
Dvacítka zúžila kádr. Radek Kučeřík se dostal mezi devítku obránců
Info
12.12.2020

Trenéři české reprezentace do 20 let zúžili kádr před odletem do dějiště mistrovství světa v kanadském Edmontonu. Ponechali si tři brankáře, 16 útočníků a také devět obránců, mezi nimiž figuruje i hodonínský odchovanec Radek Kučeřík.

autor:
Martin Voltr, hokej.cz, Jan Hochman, foto: Karel Málek
Sdílejte článek
 

O šanci na účast přišli brankáři Šimon Zajíček, Tomáš Suchánek a Oldřich Cichoň, obránci Jan Mlčák, Ondřej Baláž, Vladimír Kremláček a Adam Rutar a útočníci David Jindra, Ivan Ivan, Jonáš Peterek, Martin Ryšavý, Jakub Brabenec, Sebastián Malát a Theodor Pištěk.

Kvůli zranění opustil tým už v průběhu kempu zadák Michal Hrádek.

V mužstvu zůstalo všech deset účastníků minulého šampionátu na domácí půdě, ale také dva obránci ročníku 2003 Stanislav Svozil a David Jiříček.

Definitivně jasno je o brankářské trojici. Celé mistrovství světa podle očekávání absolvují Lukáš Pařík, Jan Bednář a Nick Malík. Z hokejistů v poli ještě trenéři během přípravy na kanadské půdě vyřadí tři jména, na finální soupisku jich totiž mohou zapsat 22 – o dvě víc než v jiných letech.

Radek Kučeřík je v osmadvacetičlenné nominaci české dvacítky na blížící se MS juniorů! Gratulujeme!

Zveřejnil(a) SHKM Hodonín dne Pátek 11. prosince 2020

„Všichni hráči přípravný kemp ve Vyškově odpracovali v rámci svých možností. Rozhodování bylo složité a jedním z hlavních kritérií byla aktuální forma hráčů,“ okomentoval nominaci hlavní trenér Karel Mlejnek.

Hráči a realizační tým byli během uplynulých šesti dní třikrát testováni na koronavirus a výsledky PCR testů byly ve všech případech negativní. „Nastavili jsme od začátku kempu přísná hygienická pravidla a jsme rádi, že nám jsme nemuseli určovat nominaci na základě covidu-19, ale rozhodla pouze sportovní stránka,“ dodal Mlejnek.

Reprezentace bude ve Vyškově trénovat ještě celou sobotu, pochopitelně už ve zúženém počtu. V neděli odletí do Edmontonu, kde musí na hotelu absolvovat povinnou čtyřdenní karanténu. Na led se tak dostane až 18. prosince.

další články
Hurááá! Po víkendu konečně obujeme brusle a vyrazíme na led!
Info
22.7.2021

Konečně jsme se všichni dočkali. Od pondělí 26. července 2021 budeme mít na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodon...
Veřejná sbírka pro hokejové rodiny postižené živelní katastrofou
Info
14.7.2021

Podpora obyvatel z celé naší země je neuvěřitelná, za necelý týden darovali lidé na podporu zasažených rodin již téměř m...
Výzva pro fanoušky, rodiče, ale i bývalé a současné hráče: Pomozte nám zdokumentovat dvacetiletou historii SHKM!
Info
13.7.2021

V letošním roce slaví náš klub dvacáté výročí od založení. V rámci oslav bychom moc rádi zmapovali dvacetiletou historii...
Lékařské prohlídky 2021
Info
12.7.2021

V souladu s obecně závaznými právními předpisy a z důvodu množících se případů srdečních příhod hráčů ledního hokeje u n...