SHKM Hodonín
Dalšího Týdne hokeje se v Hodoníně zúčastnilo čtyřicet spokojených dětí
Dalšího Týdne hokeje se v Hodoníně zúčastnilo čtyřicet spokojených dětí
Info
21.1.2019

Jedenačtyřicet dětí, z nichž bylo dvacet úplných nováčků, zavítalo v pondělí 21. ledna na hodonínský Zimní stadion Václava Nedomanského, kde se v rámci kampaně Pojď hrát hokej konalo už šesté pokračování oblíbené náborové akce Týden hokeje.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Náborová akce Týden hokeje měla již tradiční průběh. Po úvodní registraci a předání dárků vyrazily děti v doprovodu rodičů na stanovištní trénink, během kterého si malí hokejisté vyzkoušeli různé dovednosti, jako například základy bruslení nebo střelbu na branku. „Hlavně si ale všichni vyzkoušeli, jaké to je, pohybovat se na ledě a také to, jaké to je hrát hokej. To je to, proč se tato akce koná a proč za námi děti a rodiče přijdou,“ říká šéftrenér SHKM Hodonín Tibor Helísek.

Ještě před vstupem na ledovou plochu dostali rodiče dětí informace o tom, jaké jsou možnosti hrát hokej v Hodoníně. „Akce se zúčastnilo zhruba čtyřicet dětí, převážně předškolního věku. Velkou radost máme z toho, že přišlo i dvacet úplných nováčků, což je velmi dobré číslo,“ pochvaluje si Helísek.

Trenér Helísek chtěl vyzkoušet, jaký bude mezi rodiči zájem i v jiném, než ve víkendovém termínu. Většina předchozích náborových akcí totiž probíhala právě o víkendu, v letošní sezoně se klub rozhodl už podruhé uspořádat Týden hokeje ve všední den. Na zájmu dětí a rodičů se to však nijak negativně neprojevilo.

„Kromě dětí a jejich rodičů přišla také spousta babiček, dědečků a dalších příbuzných, takže kromě čtyřiceti dětí jsme na stadionu mohli mít dobrých osmdesát - devadesát dospělých, kteří si odpoledne se svými dětmi a vnoučaty skvěle užili,“ prozrazuje Helísek, který od všech účastníků náborové akce zaznamenal jen samé pozitivní reakce.

„Chtěl bych poděkovat všem trenérům, asistentům i hráčům SHKM, kteří nám přišli pomoct a ukázali dětem hokej z blízka. Jsme velmi spokojeni s účastí a jsme rádi, že ihned po skončení akce se rodiče nás rodiče dětí ptali, kdy mohou přijít na tréninky přípravky,“ říká třiatřicetiletý kouč. Podrobnější informace o náborech hokejistů najdete na webu v sekci Mládež - Nábor mladých Drtičů.

„Do hokejové přípravky je možné se přihlašovat celoročne, není to jenom o náborové akci Týden hokeje. Děti mohou přijít kdykoliv během hokejové sezony, tj. od zhruba od začátku srpna až do dubna. Pro nově příchozí děti do přípravky navíc máme k dispozici kompletní základní výstroj,“ upřesňuje šéftrenér mládeže SHKM Hodonín.

Náborová akce organizovaná Českým hokejem se pozitivně podepisuje na počtu malých hokejistů. „Zvedají se počty dětí na zimním stadionu, hokej se dostává více do podvědomí i lidem, kteří se s hokejem nedostanou tak často do kontaktu. Zpětná vazba je určitě pozitivní. U nás i na jiných stadionech a klubech jde poznat nárůst dětí v nejnižších ročnících, což se následně odráží v tom, že jsou kluby schopny hrát žákovskou ligu,“ dodává na závěr Tibor Helísek.


Fotografie z Týdne hokejeKompletní fotogalerie: Týden hokeje leden 2019

další články
VIDEO: Konečně! Hokejisté SHKM nazuli brusle a vyjeli na led
A-Tým
22.8.2019

Čtvrtek 22. srpna byl nakonec tím dlouho očekávaným dnem, kdy se hráči většiny kategorií poprvé po dlouhé letní pauze do...
Mezinárodní turnaj MyPos Cup 2019 klepe na dveře
Info
14.8.2019

Poslední prázdninový víkend bude na hodonínském zimním stadionu patřit mladým hokejovým nadějím ročníku 2009. Už potřetí...
VIDEO: A-mužstvo se dnes poprvé sešlo před nástupem na led
A-Tým
13.8.2019

A-týmu dnes začala poslední fáze přípravy na novou sezonu. Ještě než hráči, doufejme, že už po neděli, naskočí na led, absolvují několik tréninkových dávek na suchu.
Přijďte v pondělí 23. září v 15:15 na ZS v Hodoníně na akci Týden hokeje!
Info
12.8.2019

V pondělí 23. září 2019 v 15:15 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si z...