SHKM Hodonín
Dalšího Týdne hokeje se v Hodoníně zúčastnilo čtyřicet spokojených dětí
Dalšího Týdne hokeje se v Hodoníně zúčastnilo čtyřicet spokojených dětí
Info
21.1.2019

Jedenačtyřicet dětí, z nichž bylo dvacet úplných nováčků, zavítalo v pondělí 21. ledna na hodonínský Zimní stadion Václava Nedomanského, kde se v rámci kampaně Pojď hrát hokej konalo už šesté pokračování oblíbené náborové akce Týden hokeje.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Náborová akce Týden hokeje měla již tradiční průběh. Po úvodní registraci a předání dárků vyrazily děti v doprovodu rodičů na stanovištní trénink, během kterého si malí hokejisté vyzkoušeli různé dovednosti, jako například základy bruslení nebo střelbu na branku. „Hlavně si ale všichni vyzkoušeli, jaké to je, pohybovat se na ledě a také to, jaké to je hrát hokej. To je to, proč se tato akce koná a proč za námi děti a rodiče přijdou,“ říká šéftrenér SHKM Hodonín Tibor Helísek.

Ještě před vstupem na ledovou plochu dostali rodiče dětí informace o tom, jaké jsou možnosti hrát hokej v Hodoníně. „Akce se zúčastnilo zhruba čtyřicet dětí, převážně předškolního věku. Velkou radost máme z toho, že přišlo i dvacet úplných nováčků, což je velmi dobré číslo,“ pochvaluje si Helísek.

Trenér Helísek chtěl vyzkoušet, jaký bude mezi rodiči zájem i v jiném, než ve víkendovém termínu. Většina předchozích náborových akcí totiž probíhala právě o víkendu, v letošní sezoně se klub rozhodl už podruhé uspořádat Týden hokeje ve všední den. Na zájmu dětí a rodičů se to však nijak negativně neprojevilo.

„Kromě dětí a jejich rodičů přišla také spousta babiček, dědečků a dalších příbuzných, takže kromě čtyřiceti dětí jsme na stadionu mohli mít dobrých osmdesát - devadesát dospělých, kteří si odpoledne se svými dětmi a vnoučaty skvěle užili,“ prozrazuje Helísek, který od všech účastníků náborové akce zaznamenal jen samé pozitivní reakce.

„Chtěl bych poděkovat všem trenérům, asistentům i hráčům SHKM, kteří nám přišli pomoct a ukázali dětem hokej z blízka. Jsme velmi spokojeni s účastí a jsme rádi, že ihned po skončení akce se rodiče nás rodiče dětí ptali, kdy mohou přijít na tréninky přípravky,“ říká třiatřicetiletý kouč. Podrobnější informace o náborech hokejistů najdete na webu v sekci Mládež - Nábor mladých Drtičů.

„Do hokejové přípravky je možné se přihlašovat celoročne, není to jenom o náborové akci Týden hokeje. Děti mohou přijít kdykoliv během hokejové sezony, tj. od zhruba od začátku srpna až do dubna. Pro nově příchozí děti do přípravky navíc máme k dispozici kompletní základní výstroj,“ upřesňuje šéftrenér mládeže SHKM Hodonín.

Náborová akce organizovaná Českým hokejem se pozitivně podepisuje na počtu malých hokejistů. „Zvedají se počty dětí na zimním stadionu, hokej se dostává více do podvědomí i lidem, kteří se s hokejem nedostanou tak často do kontaktu. Zpětná vazba je určitě pozitivní. U nás i na jiných stadionech a klubech jde poznat nárůst dětí v nejnižších ročnících, což se následně odráží v tom, že jsou kluby schopny hrát žákovskou ligu,“ dodává na závěr Tibor Helísek.


Fotografie z Týdne hokejeKompletní fotogalerie: Týden hokeje leden 2019

další články
Inventura #4 - David Polesný: Když jsem viděl, jak si kluci balí věci, věděl jsem, že o to nechci přijít
A-Tým
21.4.2019

David Polesný byl v mistrovské sezoně jedním ze základních pilířů hodonínské defenzivy. Pětadvacetiletý obránce odehrál ...
Inventura #3 - Karel Lidák: Stále bojujeme se stejnými věcmi, zejména s financováním
A-Tým
17.4.2019

K hodnocení nedávno skončené sezony jsme si k redakčnímu mikrofonu nemohli nepozvat také předsedu SHKM Hodonín Karla Lid...
Stříbro z turnaje starších žáků udělalo tečku za sezonou 2018-19
Info
15.4.2019

Osmitisícové slovenské město Námestovo, ležící pár kilometrů od polských hranic v Žilinském kraji, hostilo turnaj Altis ...
Inventura #2 - Martin Vyrůbalík: Lepší zakončení první sezony jsme si ani nemohli přát
A-Tým
14.4.2019

Dalším respondentem, kterého redakce klubového webu vyzpovídala pro náš posezonní speciál „Inventura“, je manažer A-týmu...